Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gizula888

Pomocy - ciasto wyszło niskie...jak uratować jego wygląd??

Polecane posty

Zrobiłam ciast z przepisów podanych na kafeterii, smak jest dobry to proste ciasto, wszystko się miksowało i można było dodać owoce...chciałam zrobić niespodziankę mężusiowi..a tu cały opadł, dodałam do niego brzoskwinie, po upieczeniu nie wyciągnęłam z piekarnika - jak radziłyście, ciast jest dobre tylko niskie - fatalnie wyglada, co mgę z nim zrobić żeby było wyższe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja proporcje to tak na oko zawsze robię a raczej na smak :P gotuje gęsty budyń (mniej mleka daje niż w przepisie). jak wystygnie zaczynam go miksować dodając wszystkiego po trochu (margaryny, budyniu i cukru) nawet jak budyń jest z cukrem to trzeba trochę i tak dodać do kremu. obserwuję konsystencję i sprawdzam smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedno pytanie, ciasto przekroić i masę dać do srodka czy na górę? wiem, że mam głupie pytania,ale właśnie uczę się piec:) dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do srodka :) resztą możesz przyozdobić górę. jak zostały Ci owoce z tego ciasta to tez możesz dorzucić do kremu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym krem dała na wierzch
I całość potem zalała galaretką albo startą gorzką czekoladą. Jak przekroisz może się rozpaść, a jak budyń gotuję z cukrem to już do masła nie dodaję cukru bo jest ryzyko że masa zrzednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie urosło
bo może za dużą temperaturę dałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dostalam informacje ze ciasto opadlo bo nie mialo za duzo goraca. zaczynamy piec w 220 a po 15 min do 190 i tak do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×