Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość katikat

Jak rozszerzać dietę alergika

Polecane posty

Gość katikat

moja córka ma 4,5 mca, jest karmiona nutramigenem. Ponieważ je go za mało chcę rozszerzyć jej dietę. I tu moje pytanie: jak? Co wprowadzić najpierw? Ma ktos podobne doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na początek zagęszczaj mleko kleikiem ryżowym. Od 4 miesiaca jest fajna zupka marchewkowo - ryżowa bobovity. Zazwyczaj jako pierwsze daje się jabłuszko. Potem marchewke, zupe marchewkową itp. Jak zdecydujesz się na słoiki, patrz na etykiety i wybieraj te, ktore nie mają dodatku masła czy mleka. Gerber ma najwiecej zupek z masłem. Bobovita z kolei najweicej bez. Na słoiczkach masz napisane od jakiego miesiaca podawac. Najpierw daj jabłuszko kilka dni pierwszego dnia łyżeczka, drugiego dwie i tak coraz wiecej, jak nic się nie dzieje dajesz marchewke i tez obserwujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katikat
dzięki :) problem w tym, ze ona ciągle jeszcze ma zmiany na ciałku - takie suche, czerwone place - jak więc poznam, czy coś ją uczula??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego ma jeszcze zmiany? czy dawno jest na bezbiałkowej diecie? moja córka miała takie plamki od mydła dla dzieci np. Też jest alergikiem tylko była na bebilonie Jak twoje dziecko bedzie jeszcze cos podczulać, to ją wysypie tak fest, napewno poznasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katikat
w tej chwili pije tylko nutramigen i herbatkę jabłko - melisa hippa. Myślisz, że to ona może powodować, że zmiany nie znikają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pewnie. Skoro nic innego nie dostaje. A w czym ją myjesz? bo to też ważne. Ważne jest tez zeby natłuścić skórę, zeby te zmiany się zregenerowały. Ja kąpałam małą w balneum i smarowałam to kremem emolium. Może nawet proszek do prania ją uczulać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko nie zmieniaj od razu wszystkiego, bo potem nie bedziesz wiedziała co ją uczuliło :) Moja córka miała takie czerwone plamy okrągławe, na tych plamkach miała taką suchą skórke. Najwiecej na tułowiu . Jadła już wtedy naprawde wiele rzeczy. No ale w koncu doszłam do tego, że to nie dieta jest winna tylko mydełko. Potem miała uczulenie na pomidory i znowu jazda z dochodzeniem była:):):):) Na szczescie od jakiegos czasu jest "odczulona" :) Nie ma tez już skazy białkowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katikat
to gratuluję :) i zazdroszczę ;) a możesz mi powiedzieć, jakiego proszku do prania używałaś/używasz? ja małą kąpię w emolium, mam też ten krem i emulsję do ciała. a piorę w dzidziusiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja prałam w loveli. Jest sporo zabawy z tymi alergiami, taka zgaduj zgadula co tym razem :) A testy podobno w tym wieku są malo wiarygodne. Pozostaje tylko zgadywanka i obserwacja :) Pozdrawiam, życzę szybkiego odczulenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×