Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sissi_ch

Kto ma jakies dobre przepisy na kalafiora albo brokuly...

Polecane posty

...Bo ja zawsze robie tak, ze gotuje, a potem polewam bulka tarta przysmazona na masle. A wiem, ze sa rozne inne sposoby i chcialabym sprobowac waszych przepisow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boże ludzie
czy wy nie wiecie co to jest forumowa wyszukiwarka????!!!! pełno tu takich topików wystarczy poszukać a nie co chwile zakladac nowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam, nie chcialam nikogo zdenerwowac :P ale moze ktos mialby nowe pomysly..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przejmuj się.. niektórych wszystko denerwuje ;) A ja innego przepisu nie znam .. ewentualnie na zupę brokułową :) Z 3 kostek rosołowych robisz wywar - 1 kostka = 3 szklanki wody. Gotujesz, dodajesz ziemniaczki pokrojone w kostkę, brokuł.. (podziel na małe gałązki).. jak już się zagotuje to dodaj śmietanę.. 12 lub 18% :) i teraz wedle uznania - zanim dodasz tą śmietanę to możesz zmiksować te składniki które się zagotowały -bo tak mnie w szkole uczono :) ale ja tego nie robię :) wolę czuć ziemniaki i brokuł.. a przyprawy to wedle uznania.. -ja dodaję pieprz, sól.. (to podstawa) ,a potem co się pod rękę nawinie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny :) te zupe sprobuje jutro :) A inne przepisy na kafe juz widzialam, myslalam, ze moze ktos ma cos nowego... :) ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio bylam u znajomej i ona obtaczała w jajku i w bułce jak kotlety i smazyla, były pyszne, bo ja to zawsze robie jak ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewki dziewczyny :) moze ktos jeszcze?? :P Ja juz probowalam zrobic brokula tak jak sie robi kotlety i mi wyszedl beznadziejnie, nie wiem co zle zrobilam :( ale to bylo obrzydliwe... :/ zaznaczam, ze mam bardzo niewielki talen kulinarny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalafior w sezonie.
W brytfance posmarowanej masłem układać kalafior obgotowany, trochę młodych ziemniaków albo podgotowane "stare" ziemniaki i to wszystko zalać beszamelem. Piec ok godziny (zależnie od wielkości i surowości ziemniaków) w temp ok 180 st C. Po wyjęciu przyozdobić plasterkami pomidora. Brokuły ugotowac na półtwardo (rózyczki), do gorących brokółów dodać goracy ugotowany makaron pióra i to polac oliwą z czosnkiem. Kalafior surpwy zetrzec na jarzynóce, dodać dużo kopru zielonego, ogórek konserwowy pokrojony w drobna kostkę i wszystko "zlepić" łyżka majonecu (proporcja na pół małego kalafiora - dwa ogóreczki - garść zielonego kopru i łyżka majonezu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×