Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wirus boreliozy

owulacja...owulacja...

Polecane posty

Gość wirus boreliozy

Dziewczyny, w tym miesiącu obserwowałam śluz, przy założeniu, że mój cykl ma 28-29 dni - dzień, na który wyliczyłam owulację zgadzał się z objawem śluzu. Tylko, że dzisiaj jest 31 dzień, wychodziłoby, że owulacja była, kiedy śluz był już mętny i nierozciągliwy. Pytanie: też tak miewacie??? Czy mogę mieć nadzieję??? :) Test robiłam 10 dni po stosunku - był negatywny... napiszcie, jak jest u Was z tym śluzem i owulacją, bo zgłupiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wirus boreliozy
laski, a może są tu kobietki robiące testy owulacyjne i badające śluz - czy zawsze śluz idzie u Was w parze z owulacją??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śluz wskazuje na przymiarkę do owulacji, nie gwarantuje jej przebycia. Równie dobrze ogrganizm może się rozmyślić i wystartować z owulacja ponownie - z kolejną fazą śluzową lub bez niej! W domowych warunkach o przebyciu owulacji w danym przedziale informuje nas tempertura.Czyli:śluz zapowiada owulację (estradiol) a temperatura potwierdza jej przebycie (progesteron).Nadzieję mieć można, w końcu 10 dni to dość szybko na test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wirus boreliozy
dzięki za odpowiedź, nie pasuje mi tu tylko jedno - przecież żeby doszło do zapłodnienia to sluz musi miec odpowiednia konsystencję, jeśli owulacja zajdzie później to nici z dzidziola ... temperatury nie dam rady mierzyć, rano po prostu wstaję na nogi i ide do pracy, każde 5 minut jest na wagę złota ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy kolejnym podejściu może siedzieć w szyjce, nie musi spływać - to zdecydowanie wystarczy do zapłodnienia. Waśnie w ten sposób powstają poczęcia zw fazie przedowulacyjnej (niepłodnośc względna) kiedy kobiecie się wydaje, że śluz nie nosi cech płodności a tu się okazuje, że w szyjce już estrogeny daja czadu.pomiar temperatury to u mnie 30 sekund więc dpokojnie dałabyś radę, gdybyś chciała :) Kup elektorniczny z dwoma miejscami po przecinkui pamięcią pomiaru (mierzę przez sen a rano odczytuję). i wiem co mówię, bo sama jestem matka karmiącą, wstającą w nocy do dziecka i rano o róznych porach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wirus boreliozy
no to jak sie tym razem nie uda to kupię :) dzięki! tak nie chcę, żeby pojawił sie okres, że zaczynam wariować... fajnie byłoby mieć dzidzię w sierpniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, fajnie, moja miała być sierpniowa ale przenosiła się na wrzesień :)Wg mnie ten test robiłaś za szybko, powtrz z rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga

Dokładne oznaczenie dni płodnych wydawało mi się, że będzie możliwe tylko na usg, które wykona ginekolog, a koleżanka dała mi Ovu Control i okazuje się, że samodzielnie można również tą kwestię kontrolować i pilnować dnia, gdy najlepiej będzie się starać o dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×