Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

1 kaloria

Glukoza przy badaniu na obciążenie - naprawdę taka niedobra?

Polecane posty

Ja nawet nie doczytałam w tym moim linku, że tam napisali, że nie trzeba być na czczo. Raczej wszystkie badania wykonuje się na czczo i ja też jutro zamierzam. Bylebym nie wymiotowała, trzymajcie kciuki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozmyślająca mama
Dasz radę. Dostaniesz 200 ml bardzo słodkiego napoju i najlepiej wypij jak najszybciej nie zastanawiając się nad smakiem :) Mi laborantka dorzuciła cytrynę do tego napoju i było OK. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie któraś tu napisała, że cytryna może wpłynąć na wynik. Już nie myślę o tym, co będzie, to będzie. Najwyżej wyhaftuję tam piękny wzorek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwik
mi się wydaje, że cytryna nie wpływa na wynik, bo jak miłam to badanie to mój ginekolog sam mi powiedział, żebym przyniosła cytrynę...więc mysle, że się troszkę na tym zna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój ginekolog, podobnie jak ktoś już pisał, zaznaczył zebym czasami nie wciskała cytryny bo to uteliacz i może wpłynąć na wynik. Na szczęśćie jak przyszło co do czego wypiłam 75g bez najmnijeszego problemu. Szykowałam się na jakiś koszmar po tych historiach jak inny mdleją czy wymiotują a to po prostu smakowalo jak woda z cukrem, nic strasznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowamgiełka
Mnie też niedługo czeka to badanie a wiecie może ile ono kosztuje???bez refundacji NFZ bo chodze do lekarza prywatnie i za dotychczasowe badania płaciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm..fakt faktem do najprzyjemniejszych badan to napewno to nie nalezy... jezeli ktos nie lubi rzeczy bardzo słodkich no to z góry współczuje.. ja ajkos dałam rady wypiłam jak najszybciej i miałam z głowy... nie jest to smak jakis obrzydzjacy ale dla mnie to był najsłodszy napój jaki moge sobie wyobrazic;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem już "po". Faktycznie było to okropnie słodkie, w dodatku z jakimś szpitalnym posmakiem, ale udało mi się wytrzymać :P Teraz tylko czekać na wyniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponoc najgorszy
jest ten posmak plastiku, piguły same polecają cytrynę więc nie może to wpływać na wynik:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to gratuluje;-) fujj ja potem przez jakis czas nie mogłam nawet popatrzec na slodkie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjaka
nie jest to smaczne ale da sie przezyc, ja co prawda nie zwymiotowalam ale po 10minutach oblały mnie poty i uderzenia gorąca miałam, myślałam że do domu nie dojdę....przeleżełam przy wiatraku do kolejnego pobrania krwi , no dostalam sraczki ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wertam
ja w pierwszej ciąży przechodziłam przez top dwa razy - 50 bg i 75 g. W drugiej ciązy raz. Niestety ale nie mam miłych doświadczeń. Mimo wciśnięcia dużej ilości soku z cytryny nie mogłam tego przełknąć. Po 75 g zwymiotowałam wszystko i na drugi dzień musiałam powtarzać badanie. Na dodatek przez cały dzień było mi nie dobrze, bołała mnie wątroba i żołądek. Ja nie przepadam za słodyczami. Kawe i herbate pije gorzką. Może dlatego tak cięzko przez to przeszłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też na początku zrobiło się słabo i zaczęło mi się kręcić w głowie. Myślałam, że zaraz będę wołać pielęgniarkę, ale na szczęście mi przeszło. Tylko dzidziuś od tego nadmiaru słodkości na pusty żołądek zaczął strasznie wierzgać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×