Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

1 kaloria

Glukoza przy badaniu na obciążenie - naprawdę taka niedobra?

Polecane posty

Idę we wtorek na to badanie i trochę się boję, czy tam nie zwymiotuję. W sumie minęły mi już mdłości i wymioty, ale czasami, jak mi nie podejdzie jakiś zapach czy smak, to potrafię zwymiotować :( To prawda, że można dodać sobie trochę cytryny do tego ulepku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy pierwszym dziecku miałam 50g glukozy i dało sie to przeżyć ale teraz 2 tygodnie temu miałam 75 g i myślałam ze zwymiotuje bo to było za duże obciazenie dla mojego żołądka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem ja doskonale
Ja wcisnęłam połowę cytryny i było ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna młynarza
ja piłam w uk i ku mojemu zdziwieniu przyniesli mi napój gazowany (taki dla sportowców) o nazwie glukozada,myslalam ze to do popicia :P ale to wlasnie był ten napoj zamiast glukozy(z babelkami) i chyba dobry bo na mnie zadziałał bo teraz jestem na diecie i mierze cukier 4 razy dziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abortena
można dać cytrynę.to jest straszne::O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie miałam z wypiciem tego roztworu problemu. Miałam 75g glukozy i wypiłam to jednym duszkiem :). Nie jest wcale takie złe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mam nadzieję, że jakoś przełknę. Nie przejmowałabym się w ogóle, gdyby nie strach, że zwymiotuję na te pielęgniarki :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba wycisnąc połowę limonki lub cytryny i jednym ciagiem wypic, przełknąc, później już tylko pozostaje cały dzień bez jedzenia, bo sie nie czuje głodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie była nie do przyjęcia ;) zarzygałam się cała ... mąż musiał mi przywieźć ubranie bo nie miałam jak wrócić do domu :P ale ja słodyczy nie jem w ogóle, nie lubię... słodkiego nie toleruję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie lubię słodycze, no ale picie lukru kiepsko mi się kojarzy. Może nie będzie tak źle ;) Ważne, żeby wyniki wyszły dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytryna może wpływac na wynik (!!!) więc radzę uwazać i amiast czerpać wiedzę z forum - skontrolować to u ginekologa, mój absolutnie zabronił.Pozwolił natomiast popijać małymi łyczkami wodę (najlepiej zimną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też blee
a ja wypiłam i wydawało się ok, ale jak poziom cukru we krwi zaczął się podnosić ( po około 30 min) to zaczęło mi się kręcić w głowie, zrobiło mi siętak jakoś dziwnie i teżsie wyrzygałam... zaraz misie lepiej zrobiło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy do tego badania
trzeba być na czczo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kachakraków31
ja jestem w 24 tygodniu ciąży ,i jeszcze takiego badania nie mialam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kachakraków31
aha--no to pewnie mnie to badanie nie ominie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy do tego badania
no właśnie tak mnie to zastanowiło bo w tym artykule wyżej piszą że nie trzeba być na czczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też musiałam być na czczo. pobrali mi najpierw krew potem wypiłam to świństwo i mieli mi potem pobrać jeszcze raz krew i do pobrania też na czczo, ale haftnełam i poszłam do domu :P za tydzień powtórka z rozrywki... podzieliłam 75 g glukozy na 4 szklanki. każdą szklankę popijałam szklanką czystej wody... inaczej nie dałabym rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz no przy badaniu na glukoze pobieraja 2 razy krew przed i po a przy pobieraniu krwi zazwyczaj jest sie na czczo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy do tego badania
no to jasne, ja zapytałam tylko po przeczytaniu tego linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kachakraków31
ja na każde badanie czy to morfologia czy mocz jeżdżę na czczo, wydaje mi sie ze na kazde badanie powinno się byc na czczo ale moze się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi sie wydaje że wyniki beda dokładniejsze jak jest sie na czczo;-) ja zawsze miałam badania rano wiec to nie był problem jak musiałam zjesc sniadanko troche pózniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×