Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

urzekajacakafeterianka

Jak się robi krokiety z serem i grzybami?

Polecane posty

Pierwsze słyszę z serem i grzybami powiadasz ?:) To ja czekam na przepis również :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię albo z serem,albo z grzybami :) Przygotowujemy ciasto naleśnikowe, smażymy cienkie naleśniki. Do środka wkładamy ser ( w kształcie słupka). Naleśnik składamy w kopertę i obtaczamy w jajku i bułce tartej. Następnie smażymy :) A z grzybami ( właściwie to ja robię z grzybami i kapustą:) ) to tak samo z tą różnicą,że do środka wkładamy grzybki pokrojone na drobne kawałeczki i podsmażone na patelni.. do tego wrzucamy na chwilkę kapustę (kiszoną ;) ) uprzednio pokrojoną również na drobne kawałki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madusia.....ja zawsze robiłam naleśniki na oko, ale odkąd dostałam ten przepis zawsze robię wg niego, z podanej porcji wychodzi ok 10 -12 naleśników średniej wielkości. 2 szklanki mleka 2 szklanki mąki 2 jaja 1 szklanka wody szczypta soli i pieprzu chlust oleju:-D (tak na oko to będzie ok 1/4 szklanki) najprościej wrzucić wszystkie składniki i zmiksować, ale mogą zrobić się grudki, więc sugeruję wrzucić do michy wszystkie składniki bez wody wtedy ciasto wyjdzie gęstawe i dopiero na koniec dadać wodę naleśniki wychodzą cieniutkie mięciutkie i pyszniutkie:-D aha i przy smażeniu patelnia musi być mocno rozgrzana, a olej leję się tylko do smażenia pierwszego naleśnika, potem w ogóle nie daje się oleju bo jest już w cieście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×