Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

Sisetka chyba niedługo będziesz się na genetyczne wybierała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia - nie wiem z jakiej okazji, ale wszystkiego dobrego :) 🌼 Hope jakoś dasz radę :) może jeszcze Cię trochę potrzymają w szpitalu, a nawet jak dzisiaj urodzisz to wszystko na pewno będzie dobrze, dzieciaki się dużo wcześniej rodzą i jest ok Ale wychowana to Ty wcale nie jesteś, tak się przed Smile w kolejkę ładować :D Ja weszłam na chwilę, bo wcześniej przez telefon to nie czytanie :) W łóżku leżę, chyba grypa jakaś, bo ani mnie gardło nie boli, ani kataru nie mam, a jakoś mnie tak muli inaczej, gorączkę miałam wczoraj... I ogólnie się źle czuję Rosółek sobie gotuję, może pomoże :) I dziąsła mi w ogóle bardzo znowu puchną w nocy to aż mi się krew pusciła, jak wampir wygladałam jak wstałam do łazienki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to też zmienię tabelkę jak już jest ;) PRZYSZŁE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię Smile........................37...........ok.07.02.2011 .....chłopiec...... Banmon.....................35...........ok.08.03.2011. ..dziewczynka(?) HopeU.......................35.........ok.07.03.2011..... ....chlopiec marzena87.................16............ok. 22.07.2011..........???..... Joasia1982.................10..............ok. 23.08.2011...........????? sisetka....................9/10..........06.09.2011.....???....???? marzenka_s..............6....... .....12.09.2011.......? ?? ???...?????? MAMUSIE nick...........imię dziecka.......data urodzenia......wzrost.....waga -=Goga=-..........Michał..........05.05.2010............ .49..........2250 Dagus83............Asia............12.05.2010............ .49..........2850 Marta82...........Emilian..........16.07.2010............ .55..........3100 agnes19...........Gabriel..........30.07.2010............ .49......... 2520 marzenka_s......Kacper..........13.09.2010..............5 1..........3420 amerie............Sebastian........13.10.2010............ .54..........3780 AsiaAaK...........Lena................17.11.2010......... ...54.........3000 Olka.P.............Liliana..............21.11.2010....... ......?.........3280

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
umówiłam sie z lekarzem ze w 12 tyg, to mi wypadnie 22.02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope napisz koniecznie co w szpitalu zadecydowali. Trzymam kciuki. Będzie dobrze. AsiaAk wszystkiego najlepszego 🌻 Marzena ty masz pech jak się z jednego wykurujesz to nastepne dziadowstwo się przyplątuje. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia :) Sisetka ty będziesz się wzruszać a ja umierać ze strachu bo 22 mam wizytę u dentysty :O Banmon a tak poza tymi firankami to wszystko gotowe? Przygotowana na powitanie Małej? Smile takie intensywne porządki i nagły przypływ energii..... oj chyba niedługo się zacznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzie tam gotowe :D teraz ostatnie pranie suszę, musze kupic pampersy 1, spakowac torbę i w sumie mogłabym powiedziec że chyba będzie gotowe....książeczkę zdrowia jescze musze podbic. Marzena ale masz pecha z tymi choróbskami, gdzie ty to łapiesz ?! lepiej nie wychodź z domu jak taka podatna jestes ;) Sisetka to dzien przed moja masz wizytę - czyli powinnam zapamietać ;) Ola a mozna brac znieczulenie jak się karmi piersia czy tak na zywca idziesz ? ja tez po porodzie będę musiła iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i wyparzyc laktator i uspokajacza ;) kurde ja sie boje że ten plastik mi sie odkształci jak wrzucę do wrzątku ..... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje dziewczyny:):* ale macie tempo, tyle drukowac;) u nas wszystko wporzadeczku, Malej juz nie karmie, niestety brak pokarmu:/ ale dzieki temu mam troche odpoczynku, tzn Mala juz nie wisi caly czas przy cycu i dluzej w nocy spi:) Mamuski sliczne te Wasze wszystkie dzieciaczki:) Smile, Banmon, Hope jeszcze troche i Wy bedziecie juz tulily swoje maluchy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozna brać znieczulenie miejscowe ale ja i tak się boję :O Co do wyparzania ja laktator ręczny z aventu zalewałam wrzatkiem i nic mu nie było. a go nie gotowałam. A pampersów kup od razu 2 paczki , na poczatku idą jak woda :) zreszta gdzieś czytałam że pierwsze dni zużywa sie co najmniej 10 sztuk na dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem gdzie ja to łapię :) Ale wychodzę - złapię, siedzę w domu - to samo... Mój R. był ostatnio chory, oddzielnie spaliśmy żeby się nie zarazić, tydzień ledwo minął i znowu nie mam się do kogo przytulic bo tym razem ja jego nie chcę zarazić ;) Ja do lekarza planuję iść 17go, dzisiaj tak sprawdzałam kiedy byłam i jeszcze dwa tygodnie nawet nie minęły :o A do dentysty jestem na 9 lutego, ale jak tak się będę czuła to chyba nie pójdę, bo to kawałek jest, ładnych pare kilometrów na nogach... Zobaczę jeszcze, a po porodzie to nie chcę myśleć co będzie jak mi teraz takie cyrki odchodzą z tymi dziasłami :o jeszcze na sztuczną szczękę mi przyjdzie zbierać :P Banmon w sumie to jednak już większość rzeczy masz z głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia sorki jeśli za bardzo wnikam ale jak wygląda ta utrata pokarmu? Stopniowo coraz mniej? Skad wiedziałaś że jest za mało? Nie bardzo wiem jak to sobie wyobrazić :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia no to super, że z małą wszystko w porządku i że daje mamie odpocząć :) W ogóle przyszły mi dzisiaj dwa trójpaki body z allegro - na zdjeciu było pokazane jedno, reszta była zapakowana - i na zdjęciu kolory wygladały na kremowe, szare, białe w paski, jedno co było niebieskie dobrze widoczne, ale mówię jedno to może być - jak przyszły to cholera 4 są niebieskie albo z paskami niebieskimi :P takie zakupy uniseks zrobiłam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola pokarm mi zanikal jakby stopniowo, tzn ja tak mysle. Mala zaczynala marudzic przy cycku i coraz czesciej chciala jesc, pozniej sprobowalam jej po karmieniu dac mleko modyfikowane i zjadla jeszcze sporo. Do tego piersi zaczely mi malec i coraz mniej mleka lecialo az wkoncu pokarm zanikl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola bo u mnie jest napisane żeby przd pierwszym użyciem wyparzyć 5 min w goracej wodzie a późnej wystarczy zaleć wrzatkiem.... ale kurdę boję się :D też chyba nei bardzo byłabym przekonana do tego znieczulenia ale skoro można.... mozesz sobie ściagnać na zapas pokarm (jesli tak mozna) i podac póżniej z butelki a to jedno czy dwa karmienia piersia po znieczuleniu odpuścić.... ale to tylko tak wymyslam bo ne wiem czy sie da tak zrobic :) Asiaaak podobno własnie dzieci jak juz sa na butelce to ładniej przesypiaja nocki ;) Marzena a bierzesz jakes tabletki czy tylko domowymi sposobami sie kurujesz. Krwawiące dziasła, nos to norma w ciąży ;) tzn niektórzy nei mają ale to zalezy od hormonów. ja mam prawie przez całą ciążę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a niebieski do dziewczynyki według mnie pasuje gorzej chyba z różowych dla chłopca :) ja np mam niebieski kombinezon, i biało niebieską czapkę na wyjście ze szpitala :) może to chłopak będzie jednak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Asia za odpowiedź :) BAnmon da radę tak zrobić i chyba w razie czego tak zrobię. Marzena ja często Pchełkę ubieram w niebieskie ciuszki za to prawie nigdy nie jest ubrana od stóp do głów na różowo, chyba że ma różowy pajacyk :) A ty masz przeczucie ze pędzie panienka czyli będzie mały chłopaczek i ciuszki jak najbardziej się przydadzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No też tak myśle właśnie, że już lepszy niebieski dla dziewczynki niż na odwrót :) następnym razem bedę uważniej oglądała :) No i właśnie już wolałabym dziewczynkę ubrać całą na niebiesko niż całą na różowo :D Nie biorę żadnych lekarstw, mam nauczkę po ostatnim że lekarz jeszcze by zaszkodził, a nie pomoże Domowe kuracje: herbata z miodem, mleko z czosnkiem, łóżko, płukanka z szałwii na dziąsła, a z soli na gardło, rosołu już chyba z pół garnka zjadłam heh, mam apap w razie gorączki, bo paracetamol można, prawda? I tyle - R. wczoraj stwierdził, że jeszcze mi tylko grzańca do tych domowych sposobów brakuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noooo grzaniec byłby najlepszy :) apap można. Mozesz też wit C, sateż takie ziołowe czosnkowe tabletki ale naturalny czosnek myśle ze lepszy tylko nie kupuj tego chińskiego tylko nasz Polszy ;) Ten chiński jest pędzony strasznie, nei ma w sobie żadnych własciwości dobrych, nasze są lepsze, czytałam parę artykułów na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też o tym czytałam i było też opisane jak rozróżnić chiński i polski - a mi się to zawsze myli i i tak nie wiem :) a pisało też że często sprzedawcy nawet na bazarkach sprzedają jako polski, a to chiński czosnek, bo bardziej im się to opłaca niż uprawiać samemu...:o A ja kupuję w osiedlowym sklepiku najczęściej i sama sprzedawczyni nie wiedziała jaki to czosnek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w domu pod warunkami oczywiście. Bo pierwsze co to powiedziałam ze nie chce zostać. Podłączyli mnie do Ktg wszystko ok happy baby. Później przyszła lekarka bardzo mila młoda pani i zbadała mnie i stwierdziła że wody odchodzą. Dlatego dostałam antybiotyk żeby zapobiega ewentualnemu zapaleniu. Jeśli cokolwiek się będzie działo to do szpitala. Jak nie to w czwartek znów ktg i może w weekend i będzie decyzja o porodzie. Lepiej żeby jeszcze tydzień dziecko było w brzuchu. Z jednej strony fajnie bo zobaczyłam cały oddział i pokój bardzo miły ale te sprzęty mnie odstraszają. No a zdrugiej strony nie jestem psychicznie gotowa, chciałam jeszcze sesję zdjęciową zrobić z brzuchem. No i kurcze jeszcze niech poczeka mały bo w domu dużo trzeba zrobić. Wczoraj próbowałam wózek zmontowac i nie umie. Nie no masakra, ciągle mi się sączy. Wogóle nie mogę w to uwierzyć ze tak szybko ze dziecko się niedługo pojawi, że to się dzieje maprawde. I w szpitalu mam bardzo słaby zasięg :-o czyli ciężko korzystać z internetu. Ale ogólnie opieka super, wszystko mają o nic się nie martwisz nawet dla dziecka gbybym nie zdążyła z rzeczami to mają. Smile sorki ale nie chciałam cię wyprzedzać , może zdazysz przede mną . A pytałam jeszcze o rodzaj porodu jeśli zapadnie taka decyzja, to może być różnie naturalny lub cesarka wszystko zależy jak się potoczą sprawy. Narazie tylko wody sie sącza skurczy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to oszczedzaj się Hope wiadomo teraz to juz może niby się rodzic ale jednak lepiej żeby wytrzymal jak najdłużej w brzuszku.... chociaż jak się wody zaczynają saczyc to rzeczywiście nie wiele juz tego czasu zostało. Nie lataj nigdzie i niech M sie teraz wszystkim zajmuje a ty trzymaj babelka jak najdłużej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze co weszłam do domu i chciałam wycierać podłogę bo ślady butów zobaczyłam ale narazie sobie dałam spokój. Niby mogę robić normalne rzeczy ale wiadomo nie przemeczac się. Chociaż ta torbę przepakuje spokojnie. Zaraz wstawię pranie i sie przespie chyba bo o 5 jak zobaczyłam różową plamę to oczy mi sie otworzyły a teraz spać się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope mi to nie przeszkadza,że sie wpychasz w kolejke..hehe:) Najwazniejsze zeby wszystko bylo ok. Kurcze u nas to na pewno zostawili by w szpitalu w takim przypadku...gin mowił że jak tylko zaczna mi odchodzic wody to natychmiast mam przyjezdzac.. Hope cos mi sie wydaje,że szybciutko sie uwiniesz z rodzeniem;) Kto wie czy rzeczywiscie nie bedziesz pierwsza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope trzymaj się, odpoczywaj póki możesz :) Wszystko bedzie dobrze, zobaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope oszczędzaj się jeszcze troche, może maluszek poczeka jeszcze z tydzień, a jeśli nawet nie to już niedługo bedziesz tulić maleństwo 🌼 Smile byłam pewna że bedziesz sie rozpakowywać pierwsza ale teraz to już nie takie pewne ;) szykują się nam dwa maluchy prawie w jednym czasie ;) Marzena strasznie sie uwzieły na Ciebie te choroby :o kuruj sie czym możesz i leż w łóżeczku 🌼 A my mamy dwa nowe ząbki! Przebiły się wreszcie te górne co go tak męczyły, wyszły równocześnie oba naraz tak samo jak te dolne :) Cztery ząbki więc już jest czym gryść :classic_cool: Jutro znowu jedziemy do mamy, niech sie Misiu przyzwyczaja bo od kwietnia bedzie tam codziennie...jak ja bez niego wytrzymam cały dzień 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goga brawa za ząbki :) ale śmiesznei że mu tak parami wychodzą tylko że pewnei się bardziej przez to męczy :o Do kwietnia jeszcze troszkę zostało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola, Amerie a wy jak przez ten czas co nie kapałyscie maluchów to tylko chusteczkami nawilżajacymi je myłyście ? czy jakimiś gazikami namoczonymi w zwykłej wodzie (przegotowanej), a co z główką ? myłyście jakos czy nei ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Goga to teraz prosimy o zdjęcie Misia z ząbkami :) taki mały króliczek... Banmon ja myłam wacikami zanurzanymi w przegotowanej wodzie buźkę i resztę zamiast kąpieli, a podczas przewijania używałam kranówki :) Chusteczek zaczęłam używać po ok tygodniach. A główkę też myłam wacikami, mojemu małemu łysolkowi to wystarczało :) Hope jak sie czujesz? Smile cos się ruszyło po wczorajszych porzadkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli poprostu zwykła woda bez żadnych mydlinek. No i ten pepuszek zostawiamy tak jak jest i nic z nim nie robimy. To chyba będzie najlepsze wyjście - tak mi sie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×