Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mgr bez pracy

praca w bibliotece

Polecane posty

Gość mgr bez pracy

Czy są zasady prawne regulujące pracę w bibliotece? Gdzieś słyszałam, że jest wymóg wyższego humanistycznego wykształcenia. Czy są przepisy mówiące o tym czy jest to tylko i wyłącznie wola dyrektora i może zatrudniać, kogo chce, również zatrudnić osobę bez zawodu, bez wykształcenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zależy od typu biblioteki
aktualnego zapotrzebowania i rzeczywiście dyrektora. Jeśli masz wyższe wykształcenie niebibliotekarskie to możesz starać się o pracę w bibliotece i nie jest wykluczone, że ją dostaniesz. Często w bibliotekach naukowych zatrudnia się tzw. specjalistów dziedzinowych. Dużym plusem jest także znajomość obsługi komputera. Brak wykształcenia zawodowego zamyka Ci jedynie drogę do awansu, ale jeśli będziesz dobrze się czuła w pracy i zechcesz się z nią związać na dłużej można dorobić jakieś studia podyplomowe (które może nawet sfinansuje pracodawca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgr bez pracy
Ale to właśnie chodzi o to, że mnie nie zatrudnili z wykształceniem, a zatrudnili osobę bez żadnego zawodu. Podobno to niezgodne z regulaminem, ale z tego, co piszesz jednak nie :( Najgorsze, że to dyskryminacja niepełnosprawnych, ale widać z tym się nie wygra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zależy od typu biblioteki
niewiele mogę poradzić, biblioteki bywają przeróżne. Może powodem było to, że pracodawca obawiał się, że znajdziesz szybko pracę zgodną z wykształceniem i odejdziesz, a osoba bez wykształcenia może na dłużej zostanie w bibliotece. O ile wiem często w bibliotekach publicznych brakuje pracowników, więc wykształcenie zawodowe bibliotekarskie nie jest bezwzględnym warunkiem, ale dużym atutem (zważywszy na to jak niewiele osób kończy bibliotekoznawstwo w stosunku do ilości etatów w bibliotekach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgr bez pracy
Na pewno nie to jest powodem, gdyż pracodawca dobrze wie, że w małym mieście nie ma pracy do wyboru, że nie mam iść gdzie indziej, a w związku z problemami zdrowotnymi nie mogę szukać z dalekimi dojazdami. To była jedyna moja szansa na pracę, a wybrali osobę bez wykształcenia, ale zdrową... Właśnie zdecydowanie nie brakuje pracowników, wprost przeciwnie, atmosfera małego miasta, gdzie brakuje etatów, i to ludzie nie mają pracy, a nie pracodawcy nie mają kogo zatrudniać. Myślałam, że mogę się powoływać na łamanie jakiegoś regulaminu, ale skoro dyrektor może wszystko... Tylko przykre przegrać o pracę z kimś bez zawodu w ogóle. Życie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zależy od typu biblioteki
Hmm, na prawie pracy się nie znam, jeśli jesteś przekonana, że powodem była niepełnosprawność, chyba możesz zgłosić ten fakt, ale nie jestem pewna. Na pocieszenie mogę powiedzieć, że w bibliotece nie dorobisz się nigdy kokosów, podwyżki są niewielkie i zależą głównie od stażu pracy. Niemniej ma wszystkie zalety pracy na państwowej posadzie. Próbuj dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgr bez pracy
Lepsza mało płatna praca niż w ogóle... Niestety na żadną nie mam szans :( Jednak dziękuję za miłe słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×