Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość leonb

uprowadzenie dziecka

Polecane posty

Gość leonb

Witam. Zaczne od tego ze z moja ex(nie mielismy slubu) mam siedmio letnia córke. Mieszkaliśmy od siebie okolo 40 km. Mam przyznane przez sad widzenia w kazda niedziele moge u nich przebywac miedzy 14 -17ta. widzenia byly rózne nie zawsze odbywaly sie zgodnie z wyrokiem sadu czasami zjawialem sie czesciej czasami rzadziej wszystko ustalałem telefonicznie i bylo ok. płace regularnie alimenty na konto i bylo ok, a tu 3 dni temu ona zabrala bez mojej wiedzy i zgody corke i wyprowadzila sie do jakiegos typa okolo 800 km do niemiec. Uprowadzila ja o wszystkim dowiedziałem sie od osób 3cich.POMOCY co teraz mam robic bo nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leonb
podpowiedzi moze ktos cos wie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z niechęcią Ci pomagam
bo nie wydajesz mi się super tatusiem tylko rozzłoszczonym gościem, że Twojej byłej bez Ciebie coś wyszło, że układa sobie życie, a Ty oczywiście faceta nie znasz ale skreślasz i słownie poniżasz ale prawo wyraźnie jest po Twojej strobnie, bez zgody ojca nie można wywieźć dziecka poza granice kraju miała mała paszport? czy wyraziłeś zgodę na wyrobienie paszportu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość little by little
A powiedz tak szczerze o co ci chodzi tak naprawdę? Wariujesz z miłości do dziecka czy chcesz zaspokoić żądzę zemsty i udowodnić byłej że zrobiła coś za twoimi plecami? Bo piszesz że te odwiedziny to tak różnie raz częściej, raz rzadziej, więc wątpię że tak z miłości nie wiesz co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słowo "uprowadziła", nie jest chyba właściwe. Skoro sąd jej przyznał prawa rodzicielskie, ma prawo porusząc się dowolnie po świecie bo jest wolnym człowiekiem.. Niestety niewiele możesz zrobić, próbuj się z nią kontaktować i ustalić np. że wakacje bedzie dziecko spędzać z tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta co wie
wg konwencji haskiej,wywiezienia dziecka poza granice kraju bez zgody drugiego rodzica to uprowadzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leonb
ten facet to nie jej pierwszy. po mnie juz wyszla za maz i sie rozwiodla - niedawno. a jesli chodzi o widzenia to bywalo róznie dlatego ze troche cieszko mi placic te alimenty , mam nowa rodzine i mala córeczke musze sie skupiac by na wszystko starczylo kasy i dlatego pracuje w delegacjach. dalem zgode na dowód osobisty jakies 3 lata temu . na nic wiecej nie wyrazalem zgody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
usprawiedliwiasz się, że miałeś ważniejsze sprawy na głowie niż starsza córka, ale nagle zaczęło ci przeszkadzać że była układa sobie życie. Ani do kontaktów ani do płacenia nie podchodziłeś odpowiedzialnie, więc czego oczekujesz i co chcesz osiągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj facet marudzisz
ra zrzuciłeś rodzinę dla kochanki: żonę i córkę. To teraz "nową żonę" i "nową córkę" też możesz rzucić i pojechać za swoją prawdziwą rodziną. Przecież kochanka to nie rodzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest takie słowo empatia
>bo nie wydajesz mi się super tatusiem tylko rozzłoszczonym gościem, że Twojej byłej bez Ciebie coś wyszło, że układa sobie życie, a Ty oczywiście faceta nie znasz ale skreślasz i słownie poniżasz A jak tobie głupia babo bez serca facet najpierw pozwoli widywać dziecko 3 godziny tygodniowo a potem wywiezie gdzieś do "nowej mamusi" to będziesz zadowolona i będziesz się o byłym i "nowej mamusi" wyrażaa ciepło i z milością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest takie słowo empatia
> Ani do kontaktów ani do płacenia nie podchodziłeś odpowiedzialnie, więc czego oczekujesz i co chcesz osiągnąć? Następna pipa co osądzać umie ale czytać ze zrozumieniem to już nie bardzo! A nie doczytałas mądralo, że wizyty wypadały bo żeby zarobić na utrzymanie obu córek, pracował w delegacjach? Jes.i to jest uchylanie się od płacenia i odwiedzin u dziecka to ja już nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I am so sorry for you
heh do tej powyzej nie denerwuj sie tak bo ci zylka peknie. do autora chyba zal ci dupe sciska, bo jak sam napisales ani do opieki ani do placenia nie byles pierwszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest takie słowo empatia
>ra zrzuciłeś rodzinę dla kochanki: żonę i córkę. A skąd wróżko wiesz, że to on rzucił rodzinę a nie żona rzuciła jego dla tego faceta za którego wyszla za mąż? A skąd wiesz, że jego druga żona była kochanką? A może poznał ja po rozwodzie z pierwszą? Czytać jedna z drugą zanim odpowiecie a nie odpisywać na jakieś historie wzięte z sufitu! Czasem mi wstyd że jestem kobietą jak takie coś czytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I am so sorry for you
to nie czytaj albo lepiej przerob sie na faceta. Proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest takie słowo empatia
>heh do tej powyzej nie denerwuj sie tak bo ci zylka peknie. Pilnuj swoich żyłek, O moje się nie martw. Do autora chyba zal ci d**e sciska, bo jak sam napisales ani do opieki ani do placenia nie byles pierwszy Nie. On napisał że wizyty wypadały kiedy jeździł w delegacje żeby wywiązać się z obowiązku łożenia na obie córki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest takie słowo empatia
>to nie czytaj albo lepiej przerob sie na faceta. Proste Tak proste, że aż ...prostackie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I am so sorry for you
a co ty jestes adwokatem autora czy moze dwie osoby w jednej?? Zaraz naprawde ci cos peknie tak sie wczuwasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneeciaaa
Ja pierdole ludzie nie znacie faceta a wieszacie na nim psy. Brak słów. Autorze tak jak ktoś napisał ona nie miała prawa wywieść dziecka skoro miałeś przyznane widzenia raz w tygodniu. Niestety więcej nic ci doradzić nie umiem ale poszukaj jakiegoś forum prawniczego na googlach tam z całą pewnością znajdziesz normalnych ludzi i pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest takie słowo empatia
>a co ty jestes adwokatem autora czy moze dwie osoby w jednej?? a ty co, jesteś adwokatem podobnych tej jego byłej mamusiek-właścicielek fundujących dzieciom nowych tatusiów a odcinających je od tatusiów prawdziwych? A może jesteś taką mamuśką co już dzieciątku lepszego tatusia znalazła? A pomyślalaś że może to dziecko tęskni za ojcem i chciałoby się z nim widywać częsciej? A pomyślałaś że jest to bez serca także wobec faceta? Mieści ci się w głowie, że ojcowie też kochają swoje dzieci? Niektóre kobiety zapominają, że same sobie dzieci nie zrobily i nie są jedynym rodzicem, bo jest jeszcze ojciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila2444
To jest kobieta bez uczuć szkoda że sie nie postawiła w twojej sytuacji .Powiem wam że mnie czasem mąz doprowadza do szału bo pije ale nie dała rady bym mu dać takiego ciosu jak odebrać dziecko. Miłośc do dziecka jest bezgraniczna i bezwarunkowa i wyobrażam sobie jak Ci jest ciężko ale walcz o nią z całych sił a mam nadzieje że Ci się ułoży pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I am so sorry for you
heh smieszysz mnie...jesli zalezaloby mu na corce to zrobilby wszystko by ja widywal. Niestety czesto bywa tak ze tatusiowie maja olewczy stosunek to widzen a jak mamusia uklada sobie zycie na nowo to szlag ich trafia i zaczynaja sie takie akcje jak ta. Poza tym autor zniknal wiec albo ty droga empatio jestes autorem albo dyskusja nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest takie słowo empatia
>jesli zalezaloby mu na corce to zrobilby wszystko by ja widywal. To znaczy, co konkretnie? Ma zostawić wszystko, pracę, pewnie jakieś mieszkanie, i z rodziną przeprowadzić się tam gdzie wyjechała jego była? A jak ona sobie znajdzie kolejnego i znowu gdzieś wyjedzie, to on też , tak? >Poza tym autor zniknal wiec albo ty droga empatio jestes autorem aaa, czyli w twojej biednej glowinie nie mieści się też to, że ktoś może współczuć facetowi pozbawionemu przez złą matkę kontaktu z dzieckiem? A przede wszystkim, współczuć temu dziecku, które oderwano od ojca i które ma żyć z kolejnym (z tego, co pisze drugim juz) wujkiem? No to współczuję ograniczenia. >albo dyskusja nie ma sensu z toba - rzeczywiście nie ma. Nie przyjmujesz do wiadomosci argumentów, nie czytasz dokladnie. Strata czasu na odpisywanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I am so sorry for you
Posluchaj znamy tylko wersje autora. Jak jest naprawde nie wiesz wiec nie pluj na mnie. Skoro nie rozumiesz o co mi chodzi to albo jestes gowniara albo jestes ograniczona umyslowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest takie słowo empatia
Na kafe nigdy nie poznasz wersji obu stron. Czy zawsze rzucasz się do gardla każdemu bo nie znasz wersji drugiej strony? Czy zawsze dopisujesz zyciorys komuś, kto się tu pożali bo ty wiesz lepiej co i jak? Czy to, że nie znasz wersji jego bylej upowaznia cię i tobie podobne do wypisywania, że - wbrew temu co pisze - nie interesowal się dzieckiem, nie łożył na nie, porzucil rodzine itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I am so sorry for you
a ty zawsze bronisz kazdego kto tu skomli?? Czy tylko na forum jestes tak wyszczekany/-a. Zaloz jakas fundacje pomocy dla oferm szukajacych pomocy w takich sprawach na forum i tam sie wyladowywuj. Zegnam ozieble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest takie słowo empatia
>a ty zawsze bronisz kazdego kto tu skomli?? Nie, tylko wtedy, kiedy ktoś naprawdę został źle potraktowany i mówi o swoim problemie, a stado kafeteryjnych żmijek rzuca się na niego z zębami i odpisuje nie na rzeczy, które przyczytaly, tylko na to, co sobie wymyslily. Tak już mam, że jestem uczulona na głupotę (czytanie bez zrozumienia) i niesprawiedliwość. >Czy tylko na forum jestes tak wyszczekany/-a. Kolejny przykład nieumiejętnego czytania? Pisałam, że jestem kobietą. Litości, czytaj dokładnie zanim odpiszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytalam tylko kilka wpisow i zdawac by sie moglo, ze wszystko napisane reka kobiet , ktore to ktos kiedys zostawil i czuja nienawisc do kazdego faceta .... Nie znajdziesz tu ani dobrej rady a juz na pewno nie znajdziesz rozwiazania. Jest w necie forum prawnikow, ktorzy bezpladnie odpowiadaja na podobne pytania. Mam linka na innym komputerze i teraz nie moge go podac ale moze sam wczesniej znajdziesz. Logicznie myslac, wydaje mi sie, ze ex nie miala prawa wyjechac bez Twojej zgody . Nie chodzi oczywiscie o nia ale o wspolne dziecko, ktore zawsze bedzie Waszym dzieckiem. Tyle, ze logika nie zawsze idzie w parze z prawem a jesli nawet to co z tego jesli wyjechala i ma zamiar urzadzic sobie zycie gdzie indziej. Twoje dziecko kiedys przestanie byc dzieckiem i jesli nie popelnisz zadnego bledu to i tak znajdzie do Ciebie droge. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leonb
po pierwsze to zjawialem sie na te widzenia jak tylko moglem, bo przeciez musialem tyrac zeby nie pojsc siedziec za alimenty, bardzo sie ciesze z tego powodu, ze ona uklada sobie zycie, tylko dlaczego ucieka po cichu i uniemozliwia mi widzenia z corka. w tym wszystkim jedyne o co mi chodzi, to to by miec widzenia z corka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×