Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość warzywna z majonezem

Sałatka warzywna???

Polecane posty

Gość warzywna z majonezem

Jak gotujecie warzywa na tę sałatkę. U mnie w rodzinie gotują w łupinach a wy? Słyszałam że róznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak juz się zbiorę i zrobie od podstaw to gotuję w łupinach. a jak mam warzywa pozostałe z gotowania zupy, to wiadomo, ze nie (co się zdarza częściej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marchewki seler i pietruchę
gotuję w szybkowarze bez łupin, szybciej potem można przystąpić do robienia sałatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warzywna z majonezem
a ziemniaczki osobno? w łupinach czy bez??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marchewki seler i pietruchę
ziemniaki gotuję w łupinach, jakoś takie lepsze mi się wydają, takie nie nasiąknięte wodą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warzywna z majonezem
Ewa33 nie dajesz ziemniaków? Przecież to się nazywa kartofelnsalad - jak nazwa wskazuje ziemnaczana. :) To jak same marchewki , seler , pietruchę? Co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie w bomi są 1
ja dodaje por, jabłko, groszek ,kukurydze i czasami jeszcze ogórka kiszonego(jednego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warzywna majonezowa
Warzywa gotowane w łupinach. Składniki- marchew, pietruszka (albo jeszcze lepiej seler) ziemniaki, jajka, ogórki kiszone, zielony groszek (gotowany lub z puszki) , czasem czerwona fasola i kukurydza. z innych ciezkich majonezowych sałatek podobnych to : jaja, seler ze słoika, rodzynki, ziemniaki, fasola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie w bomi są 1
zapomniałam o jajkach - tez oczywiscie daje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warzywa gotuję nieobrane (ziemniaki, marchewkę, kawałek selera, pietruszkę) wszystkie razem. Do tego daję ogórki kiszone, jajka groszek konserwowy no i te wszystkie "sosowe" rzeczy (majonez itd) i przyprawy oczywiście. Kombinowałam z różnymi dodatkami, ale stwierdziliśmy z mężem że taka wersja najlepiej nam smakuje. Zawsze można zrobić druga sałatkę z kukurydzami itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze w krojenie tego wszystkiego wrabiam męża :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywna to warzywna, nie kartoflana ja daję: marchewki pietruszki jajka cebulę ogórek kiszony groszek kons. kukurydzę kons. majonez, sól, pieprze, pieprz ziołowy ew. co mam - ogórek konserw., paprykę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warzywna majonezowa
a kartofel /ziemniak to nie warzywo?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w moim domu daje sie
marchew pietruszke seler ziemniak por jajka groszek jablka jajka kiszone ogorki majonez + odrobina musztardy sol pieprz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gotuje w łupinach i każde
warzywa osobno a do salatki daje: marchewke ziemniaki piertuszke troche selera groszek jajka ogorki konserwowe majonez sol pieprz chyba cos jeszcze ale w tej chwili nie pamietam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na mojej wsi W-wie
do sałatki jarzyny obiera się. A wy pewnie z parownika bierzecie do sałatki te nieobierane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Ewa 33.....
jak warzywna to warzywana wiec czemu dajesz jajka ?? no chyba ze twoim zdaniem to warzywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Klasyczna sałatka jarzynowa z czasow PRL-u podawana w każdej knajpie to były warzywa gotowane w łupinach (potem obierane )i krojone w drobną kosteczkę -ziemniaki ,marchew, pietruszka ,seler, cebula,ogórek kiszony ,groszek i jajka.Z przypraw sol,pieprz,majonez i troszkę musztardy .Moja babcia dodawała drobno pokrojoną kiełbasę i sałatka stanowiła samodzielne danie na kolację .Ja dodaję na koniec posiekaną natkę ,a zamiast cebuli białą częśc pora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaa
cebuli nie daję bo wtedy sałatka się szybko psuje. Daję czerwoną surową paprykę, nie daję jajek. Reszta składników jak wszyscy napisali. Majonez robimy sami w mikserze do koktajlu. Mam wtedy dużo i jest taniej niż ze słoika :) Majonez: wlewam olej do miksera, 2 jajka całe, łyżeczka musztardy zamykam i mieszam na wysokich obrotach. Jak zaczyna gęstnieć dolewam jeszcze oleju i trochę solę. Warunek aby się majonez udał - nie "zwarzył" składniki muszą mieć temperaturę pokojową . Polecam dla tych , którym nie smakuje majonez ze sklepy ten z octem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam wam sałatki marki www.fitandeasy.pl. To są zdrowe i smaczne sałatki warzywne. Ja kupuję takie sałatki warzywne zamknięte w małym opakowaniu. Są one idealne do pracy na drugie śniadanie. Są lekkostrawne, i delikatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×