Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Akadell

Nikt z rodziny nie zaprosił nas na wigilię,robie tylko dla 2 osób co przygot.??

Polecane posty

Gość Akadell

Hmm niestety ani rodzice ani teściowie nie zaprosili nas na kolacje Wigilijną :( fakt w weszłym roku byliśmy świeżo po przeprowadzcce i z maleństwem - chcieliśmy spędzić pierwszą wspólną wigilię na spokojnie sami na "swoim" Miałam nadzieję, że w tym roku ktoś nas "przygarnie" ale wybieramy sie do rodziny na pierwszy i drugi dzień swiat. Dlatego mam problem z przygotowaniem dla dwójki osób wigilii, żeby sie nie zmarnowało - w ubiegłym roku z racji że córcia była maleńka większość rzeczy kupiliśmy poprostu ale smaczne to to nie było... dlatego w tym chciałabym sama przygotować barszczyk, mam zamrożone krokiety z kapustą i grzybami, kupimy rybkę i co dalej, co jeszcze mogłabym zrobić, żeby nie było czasochłonne i ewentualnie zebym mogła zamrozic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A z oplatkiem nie pojdziecie
Sie podzielic do rodzicow???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A z oplatkiem nie pojdziecie
Sie podzielic do rodzicow???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A z oplatkiem nie pojdziecie
Sie podzielic do rodzicow???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A z oplatkiem nie pojdziecie
Sie podzielic do rodzicow???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapusta tzw. postna
kapusta kiszona, grzyby suszone, olej i pieprz, trochę wody. Dusisz tę kapustę, a grzyby należy namoczyć wcześniej.Wrzucasz wszystko do gara i się pichci. Śledzie w oleju z cebulką, cebulę pokrojoną trzymaj w oddzielnym pojemniku , a jak potrzeba dodajesz.Ryba smażona i nie musi być to karp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kooolacja wigilijna
u nas też wigilia w trójkę- ja, mąż i dziecko małe. sami bo nikogo nie mamy. tyle. takie życie. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zawsze dla naszej trójki szykuje takie potrawy na Wigilię bym mogła później zamrozić ;) Pierogi z kapustą i grzybami,uszka - te dwie potrawy robię wcześniej,porcjuje i zamrażam.A potem wyciągam odpowiednią ilość :) Krokiety z kapustą i grzybami które można w każdej chwili zamrozić i mieć jeszcze kiedyś na obiad ;) Robię sałatkę śledziową ale bardziej tak symbolicznie, karp smażony oraz dorsz z pieczarkami - tego nigdy u nas nie jest za dużo bo kochamy jeść ryby. Koniecznie musi być barszczyk - jak zostaje to potem pasteryzuje w słoiki.Kompot z suszu :) Piekę sernik,makowiec,piernik i są to ciasta które idealnie nadają sie do ewentualnego zamrożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko wlasciwie mozesz zamrozic jesli bedziesz miala za duzo a np karpika to mozna zrobic zalewe octowa i rowniez sie nie zmarnuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwowowany
A to sama nie mozesz sie wprosic ? Ksiezniczka jakas, czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...w kwestii formalnej
...jak ja kocham takie konstruktywne uwagi... 😡 zwowowany - zjadłeś coś nieświeżego ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwowowany
no, moze byc jeszcze wyjatkowo kiepski kontakt z rodzicami... ale czego wtedy żałować ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akurat na Wigilie sie nie
Zaprasza. nawet tradycja jest jedno dodatkowe nakrycie dla zblakanego wedrowca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwww aaaaa
biedne sierotki, a rodzinę zaprosić do siebie to nie łaska,moja bratowa jest taka że nigdy świąt sama nie zrobi tylko po rodzinie łazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj...nieładnie
Madusia popieram w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeciez po prostu mozesz zapytac sie mamy czy zrobicie w tym roku wspolna wigilie.u was czy u rodzicow.podzielicie sie potrawami do przygotowania.my zawsze tak sie dogadujemy z babcia i wujkiem z rodzina.i mamy wielka wspolna wigilie. ewentualnie przygotuj sama i ty zapros rodzicow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ale po co
jak mozna u kogos sie objesc i z glowy..zamiast rodzicow odciazyc lub nawet podzielic sie potrawami..ech tym bardziej ze na dwa nastepne dni sa zaproszeni!! lenistwo i skąpstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popieram...zamiast zaprosić rodziców to czekacie...szkoda ,ze sie nie wprosicie bo wtedy mam nie ma wyboru, ale swoje pomyśli. przykre to ale często prawdziwe...znam takie pary co "żerują" na rodzinie w święta i myślą, ze wszystko ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wy tacy mądrzy
od razu musicie oceniać , a nie znacie sytuacji. Może rodzice już się umówili na wigilię z resztą rodziny,a tylko ich pominięto? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffffiikkkii
en topik przydługawy,ale sie ciesz jak cie nie zaprosili ,nie bedziesz wymyslac wymowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiaaaaaaaa
to po kiego ich zaprosili w swieta jak ich pomineli w wigilie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akadell
Uprzejmym osobom dziekuję za rady i przepisy :) skorzystam ze śledzi i zrobie makowca skoro można zamrozić :) Sledzie i ryby uwielbaim, mąż niestety nie bardzo ale symbolicznie kupiłam :) DLACZEGO NIE ZAPROSZĘ DO SIEBIE? Otóż żadna przyjemność siedzieć w malutkim pokoju w którym sie ledwo we trójkę mieścimy... a kuchnia ledwo piekarnik i lodówkę pomieści... DLACZEGO SIĘ NIE WPROSZĘ? Bo mi głupio tak - poprostu. Umówiliśmy się do rodziców na jeden dzień świat, do teściów na drugi dzień. A OPŁATKIEM się dzielimy właśnie wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja jestem bezczelna
Mamy dwie wigilie- jedną u teściowej, drugą u moich rodziców. Nigdy nie oczekujemy specjalnych zaproszeń. Pytam po prostu- "Co w tym roku z wigilią", pytam czy coś pomóc, czy przygotować, może coś kupić i o której mamy się zjawić. Głupio by mi było w wigilię nie być z rodzicami. Nie wyobrażam sobie. Wigilia to wyjątkowy dzień. Wtedy możemy WSZYSCY razem usiąść przy stole- mam sporą rodzinę i nie często się zdarza by zrobić taki "spęd" rodzinny. Święta dzięki temu są wyjątkowe :) Wproś się do rodziców- przygotuj coś. I wam będzie miło- rodzicom pewnie tez, a i dziecko będzie szczęśliwe w większym gronie i odczuje świąteczną atmostferę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja Ci zazdroszcze autorko
Chcialam spedzic wigilie tylko z mezem, przygotowywac potrawy i usiąść z nim przy stole ale niestety teściowa mieszka sama, córki maja ja w dupie i tylko mój mąż musi się poświęcić i chcąc czy nie idziemy do niej. Znowu będą kłótnie że ją zostawiliśmy (a życ się z nią nie dało), będzie mi wypominać że zabrałam jej syna i gasić światła gdy jej brat przyjdzie na wigilie i udawać że nikogo nie ma w domu (jej brat, stary dziadziuś, bezrobotny, w domu ma zimno, nie ma co jesc a ta w wigilie nawet nie chce podzielic sie z nim kawalkiem ryby :( ) Już nie wspomnę o tym że jak coś przygotuję to nie będzie jadła bo chce ją otruć a jak nic nie przyniose to powie że przyszłam na gotowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stefaniol
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te wyżej wigilia dopiero
w grudniu a dzisiaj mamy maj :o Napisz za 7 miesięcy 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pare tematow wigilijnych sie odnowilo :D moze ktos mial smaka na te smaki ;) ja akurat tez wigilie spedzam tylko we dwoje, wiec ostanio zobilam cos takiego: poniewaz dwie osoby w wieczor wigilijny sa zdolne zjesc mniej wiecej tyle samo, co w kazdy inny wieczor, nie nalezy przesadzac z iloscia. robie wiec zupe grzybowa, taka wigilijna, z suszonych grzybow (na wywarze jarzynowym + slodka smietanka), ale w razie pospiechu lub lenistwa mozna w ostatecznosci pocieszyc sie zupa borowikowa z torebki ;) w tej zupie podgrzewam pierogi z kiszona kapusta, ktore kupuje w sklepie. a na "drugie danie" cos rybnego, np. porcja upieczonego lososia z kopekiem i jakas salatka/surowka warzywna. do tego moj ulubiony napoj owocowy, czyli czerwone wino. troche tradycyjnie, troche praktycznie, ogolnie moze byc :) wazne, ze nie trzeba sie meczyc na tych rodzinnych wigiliach (los mi to ulatwil, mieszkamy za daleko od wszystkich ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka
Dnia 20.12.2009 o 13:21, Gość zwowowany napisał:

A to sama nie mozesz sie wprosic ? Ksiezniczka jakas, czy co ?

Widzisz sam czy sama to jeżeli masz chociaż odrobinę kultury nie pchasz się tam gdzie Ciebie nie chcą. a widocznie nie chcą skoro ciebie nie zaprosili. Musisz się pogodzić z tym faktem, że wiedząc że jesteś sam nikt ciebie nie zaprosił. Co jest w tym złego? Po prostu czują do Ciebie niechęć. I tyle w temacie. A prawda a jak przyjdziesz do nich to czasami nie oglądają telewizji a Tobie wypłaczą jakąś kawę, żebyś się czymś zajął.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×