Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gryczka

brązowe okno - jakie ściany?

Polecane posty

Gość gryczka

Witam. Mam kolejne pytanie z serii "urządzamy nowe mieszkanie". Otóż w mieszkaniu, które kupujemy we wszystkich pomieszczeniach oprócz salonu są brązowe okna (nowe PCV, pierwszy raz widziałam plastiki w takim kolorze..). Ponieważ są zakładane niedawno, to nie będziemy ich na razie wymieniać, oszczędzamy na czym się da. Zatem nieszczęsne okna zostaną brązowe. I pojawia mi się problem z sypialnią, którą wymarzyłam sobie w tonacjach lawendowych i jasnych fioletach... Jednak wydaje mi się, że niestety fiolety nie "grają" za dobrze z brązem (jest to brąz taki dosyć ciemny, ale jaśniejszy niż gorzka czekolada, raczej chłodny, choć nie mam pewności). Jaki kolor ścian byłby lepszy do tego ciemnego brązu? Może jasna, miętowa zieleń? Albo jakiś błękit? A może jednak lawend nie będzie taka zła?... Zależy mi, żeby była to tonacja raczej chłodna, nie chcę w sypialni żółci czy oranżu... Czy ktoś, kto się dobrze zna na kolorach, zechce dopomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laweda powinna byc ok z brazem, w koncu to tylko okna. zalozysz zaslony i firanki i prawie nie bedzie widac wejdz na te strone, tutaj mozna sobie pobajerowac z kolorami w 3 D i zobaczyc co pasuje http://www.crownpaint.co.uk/colour/371/aged-white.htm nad obrazkiem sypialni masz 4 kwadraciki 1 Feature wall czyli sciana glowna 2 other walls - reszta scian 3 trim areas czyli drewniane wykonczenia 4 ceiling - sufit zeby zmienic kolor w sypialni najedz na odpowiedni kwardracic, kliknij na edit colour i wybierz z palety. potem wybierz kolory w pozostalych kwadracikach :) milej zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Boję się ciemniejszych kolorów, bo pokój niestety jest bardzo mały. Podłoga raczej jasna (panele), chociaż jeszcze nie jestem pewna. Meble najpewniej jasne albo średnie drewno (sosna, klon). Wszelkich dodatków raczej jak najmniej, lubię prostotę. Może jakiś plakat na ścianie albo nad łóżkiem duża naklejka na ścianę (np.drzewo), najchętniej w podobnej tonacji jak ściany, żeby nie byłą zbyt kontrastowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
diet_coke :-) Dzięki. Z angielskim dałabym sobie radę bez problemu, ale dziękuję za fatygę :-) Już zaglądam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli łóżko będzie również ciemno brązowe to możesz pomalować na kolor niezapominajka z Dekoralu lub innej firmy przybliżony odcień .Kolor wspaniale harmonizuje z ciemnym brązem i białymi dodatkami . Uzyskasz skandynawski efekt ,dość chłodny i surowy ,ale elegancki i z klasą ,biały sufit i jedna/dwie ściany reszta ścian na niezapominajkę .Pod oknem fajne drewniane białe krzesło postarzane lub kosz pleciony przecierany białą farbą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no lipa kolorki sie nie zmienily w linku :( no to na piechote w moim salonie sciana z kominkiem ma kolor czerwony Flame Red (przedostatni z pierwszego rzedu czerwieni) reszta scian jest w kolorze Summer Yellow (czwarty z prawej w pierwszym rzedzie zolci) do tego mam ciemnobrazowe megle i czekoladowe zaslony. moze jest troche ciemno ale za to bardzo cieplutko i przytulnie. rozplanowanie mojego domu, tj salon, korytarz, sypialnia jest takie samo jak u mnie w domu wiec bardzo latwo projektowac "na sucho" powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę ,że Kant dobrze ci poradziła z roletami ,to tylko rama okienną jest brązowa ,podłogę masz jasną i meble w planie także jasne więc nie wyjdzie z niezapominajką .Możesz śmiało malować na tą lilię ,wspaniale współgra z jasnym drewnem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
ryjekk--> dzięki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfgfgf
brązowe okna to moje marzenie...a mam białe :O mieszkanie kupione z wymienionymi już okani więc wymiana nowych okien na nowe tyle, że w innych kolorze to chyba fanabetria:O a jesli chodzi o kolory ścian to na pewno wszystkie odcienie beży (wanilie), żółcieni, zielenie i inne (kolor to jedno ale jeszcze duże znaczenie ma odcień / nasycenie itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfgfgf
nie doczytałam do końca...moim zdaniem lawenda/lila będzie ok z takimi oknami !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
gfgfgf--> to mnie cieszy:-) Bałam się, że to nie pasuje. Też uważam, że wymiana tych okien to byłaby fanaberia:-p Kant dupy--> chyba masz rację, że będzie ciemnawo... Tym bardziej, że to parter... Z drugiej strony, czy rolety osłonią mi dobrze wnętrze przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfgfgf
to wazne bo ja np uwielbiam ludziom w okan zagladac :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Ja też ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Ja też ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfgfgf
rolete bambusową mam w kuchni i ona bardzo słabo zasłania...ale jest rzadko pleciona a są w sklepach takie ściślej plecione i takie powinny być ok. albo po prostu zawieś zwykłą roletę (praktyczność i funkcjonalność) a w wystroju okna postaw na firankę/zasłony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Co ta kafeteria znów wyrabia?:-p Coś mi się dodało nie tam, gdzie chciałam:-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Aha:-) Zwykłe rolety to tam chyba nawet są, ale nie podoba mi się kolor (jakiś taki szary beż), więc pewnie i tak będę zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
gfgfgf, bardzo dziękuję. Fajna strona! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Podnoszę, może ktoś jeszcze coś ciekawego podpowie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
up :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
upup:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
Nikt już nie napisze? Może macie jakieś inne pomysły na sypialnię z brązowym oknem, może wcale nie lawendową? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
podnoszę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×