Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytajnik3445

Jak to jest z zyciem

Polecane posty

Gość Kant
ale zajeta juz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kant
cfaniak moze Ty jestes od dzis na kafe i dlatego nie wiesz,ze my sie kochamy od dawna:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość She83
a tak wracajac do tematu, czlowiek rozni sie od zwierzecia tym ze posiada rozum i sumienie - stad zwykle zycie i umieranie mu nie wystarcza i umysl mu na to nie pozwala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro zatem to mu nie wystarcza, oznacza, że zostaliśmy stworzeni do przeżycia czegoś więcej niż 70 marnych lat..Zresztą dlaczego człowiek potrafi wykorzystać zaledwie 5% swojego mózgu? A co z resztą?Po co nam taki doskonały mózg skoro nie potrafimy go wykorzystać w pełni i ostatecznie umiera on wraz z ciałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobnie mam, bardzo nie lubie jak zwierzetom dzieje sie krzywda gdzie przy ludziach raczej mnie to nie rusza. Widze ze sylwester wam sie udal pelna para, szkoda. Moze w nastepnym roku bedzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kant zastanów się tylko nad jednym pytaniem: "Dlaczego tylko człowiek posiada UMYSŁ i SUMIENIE, w przeciwieństwie do zwierząt?" To jest wręcz pytanie retoryczne.Tutaj punkt widzenia nie ma nic do rzeczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro jesteśmy jak zwierzęta, to powinniśmy żyć jak one..nie posiadając uczuć, nie mając wyrzutów sumienia, nie móc myśleć nad sensem życia, wszystko robić automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak na moje to ze nie potrafia po naszemu gadac wcale nie oznacza ze sa jak roboty i mechanicznie wykonuja to co im matka natura zapisala w czaszce. My mamy uczucia ? to tez tylko hormony, nic wiecej. Wyrzuty sumienia.. nie oszukujmy sie, malo kto je ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo nawet nie potrafią o tym powiedzieć.Zwierzę to istota ograniczona.Osobiście nie widziałem jak cierpi.A czy pies może zastanawia się nad sensem życia?Czy wie co jest złe a co jest dobre?Nie?To niewątpliwie istota o ograniczonych możliwościach umysłowych..człowiek jest istotą wyższą, to chyba nawet idiota potradi zauważyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby bardziej unaocznić o jakich różnicach mowa, to porównaj muchę do człowieka.W końcu to też zwierzę..i ona na pewno zastanawia się co jest po śmierci, jaki jest sens życia, gdy siedzi na firanie:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skad wiesz ze nie mysli nad sensem zycia ?:) Bo Ci tego nie powiedzial ?:) Mucha to owad. Nie porownoj scyzoryka do katany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To naucz psa języka ludzi, bądź opanuj jego i się z nim dogadaj.Powiedz mi czy pies potrafiłby zrobić samolot, samochód, prom kosmiczny i posłać go w przestrzeń kosmiczną?No ludzie nie bądźcie śmieszni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego pies ma mowic jezykiem ludzi ?:) Moze sam naucz sie szczekac ?:) Nie mowie ze zwierzeta maja taki sam potencjal jak ludzie. Jednak nie mozna ich nazywac "miesem" bo tez czuja i to widac na kazdym kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie, nie jestem na tyle inteligentny, ale są ludzie, którzy tego dokonali, przez co pokazali, że człowiek potrafi myśleć kreatywnie, i jest wyższy rangą niż zwierzęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mówię, że nie czują? Gdzie to napisałem? Twierdzę tylko na podstawie obserwacji, że człowiek to istota, która posiada umysł i sumienie, w odróżnieniu od zwierząt i na pewno nie jest to bezcelowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjatkowa_inna
witam Was :) nie doczytałam do konca o czym piszecie, ale jest wiele kobiet ktore nie powiedzą wam na prawdę co mysla i czują - przynajmniej na początku- ale można ich tego nauczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Kant, zwierzęta są stworzone tak doskonale, że są przystosowane do warunków, w których przyszło im żyć.Jedne by przeżyć muszą mieć wyspecjalizowany węch, inne wzrok, inne szybkość i pazury.Człowiek za to posiada umysł i potrafi tak się zorganizować, że do przeżycia potrzebna mu inteligencja, spryt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedz mi po cholerę mam mieszkać w lesie, wśród zwierząt?Nie wydaje mi się, bym chciał, ganiać za innymi osobnikami i mieszkać w jakiejś norze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwierzeta tez maja umysl.. gdyby go nie mialy zaliczalibysmy je do roslin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szejku..umysł a mózg to coś innego..W umyśle możesz sobie np. coś rozważać, natomiast mózg odpowiada za to, że żyjemy, poruszamy się, widzimy, slyszymy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kant to idiotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umysl akurat wchodzi w sklad mozgu. Mozg to nie jest tylko osrodek nerwowy a reszta to zwykle faldki tak zeby bylo. Ktos spal na lekcji biologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×