Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AlexandruniaK

Jak uśpić niemowlę?

Polecane posty

kupiłam lampkę, która choćby nie wiem co, świeci tylko do zasypiania, nie trwało długo i zrozumiał ... idziemy do misia, misio idzie z matim spac, daj mu czesc ... chwile poleży na naszym łóżku, poopowiada jak mu minął dzień i odlatuje ;-) od małego tak miał, tylko wcześniej nie opowiadał ;-) no i popieram ... wprowadzenie rutyny - mój mały śpi 19-20 i wstaje 7-7.30 bez nocnych pobudek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EllaCh.
Mam mega problem ze swoim 5-miesiecznym synkiem. Od samego poczatku ciezko bylo go uspic, ale od jakiegos 1.5 tyg to juz szalenstwo. Praktycznie nie spi w dzien (nie liczac 10 - 30 min sporadycznych drzemek), a w nocy rowniez bardzo skapo. Jedynie po wieczornej kapieli jako tako usypia na 2 godz, a z dalsza czescia nocy jest juz roznie. Probowalam juz wszystkiego: konsekwetnego usypianai w lozeczku przy dlugim placzu (nie daje rady, bo serce mi peka), usypiania w wozku podczas spacerow, bujania w bujaku itp. Juz nawet lulanie na rekach i spiewanie nie dziala. Probowalam tez suszarki - dziala na krotka mete jedynie. Bralam go juz nawet do naszego lozka, bo to podobno najbardziej usypia dzieci - niestety nie naszego chlopca. Juz po przebudzeniu rano widze, ze malec jest zmeczony, ziewa, ale nie potrafi zasnac, a czym bardziej zmeczony, tym wiekszy problem by go uspac. Jestem juz kompletnie zdesperowana i nie mam pojecia co jeszcze moge zrobic. Doradzcie prosze, gdzie moge szukac pomocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, błagam - co to za słowo "USPAĆ"??? No litości... Odnośnie tematu - ale mnie się trafił wyjątkowy egzemplarz, albo T. Hogg działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A próbowałaś otulania? Ja przez dwa miesiące praktycznie nie spałam, bo moja córka miała podobnie. Teraz też zasypia tylko przy cycu, lub przy kołysaniu jak się jej pośpiewa z włączoną suszarką (z nagraniem suszarki). No i działa jeszcze na nią metoda harpa. Czasem jak się nie może uspokoić to jedynie otulacz ratuje. Kupiłam woombie i sprawdza się super, zasypia w kilka sekund, są też takie otulacze jak pieluchy flanelowe tylko większe, a na necie masz multum tutoriali jak prawidłowo otulić dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A próbowałaś otulania? Ja przez dwa miesiące praktycznie nie spałam, bo moja córka miała podobnie. Teraz też zasypia tylko przy cycu, lub przy kołysaniu jak się jej pośpiewa z włączoną suszarką (z nagraniem suszarki). No i działa jeszcze na nią metoda harpa. Czasem jak się nie może uspokoić to jedynie otulacz ratuje. Kupiłam woombie i sprawdza się super, zasypia w kilka sekund, są też takie otulacze jak pieluchy flanelowe tylko większe, a na necie masz multum tutoriali jak prawidłowo otulić dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość millin
TO SĄ KOLKI!!!! Mam 5 tygodniowego synka i mam dokładnie to,co Ty! Tez myslałam,że nie są to kolki,bo mały się nie napinał,tylko sie darł,a na rączkach trochę mniej. Kupiłam niemieckie krople sab simplex,delicol i probiotyk dicoflor. Daje przy każdym jedzeniu i wieczorem nie ma już cyrków. Ponadto pierdzi sobie po jedzeniu,więc te gazy się zbierają jednak. Z usypianiem robie tak,bo też całe dnie spędzałam na bujaniu i szału dostawałam,bo dziecko spało na mnie a budziło się tylko jak je odkładałam. Więc,włączam delikatną,wolną muzyczke,biorę na ręce i delikatnie bujam,gdy zaśnie (ok 30 minut to trwa) to odkładam do łóżeczka i obkładam poduszkami,żeby było mu ciasno. czasem sie budzi i marudzi to robię ciiiii i głaszczę go po główce. Jeśli sie drze,biore na ręce na ok 2 minuty aż sie uspokoi i kładę znów. Czasem kilka razy tak,ale w końcu mały się poddaje. Dzis nawet nie musiałam go brać,tylko ciii i po główce....coraz lepiej mi to idzie. I kup te krople,jesli więcej się drze wieczorem to boli ją brzuch! Tak było u nas,a nie zaciskał pięści i nie podkurczał nóżek... pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia Piotrusia
Zgadzam się - u mnie też działa włanczanie radia między stacjami aczkolwiek wolę różnego rodzaju filmiki jak np. ulubiony mojego dziecka - youtube -LULLABY FOR KIDS - STORY OF TURTLE HAROLD. Moj synek na początku jest bardzo zaciekawiony i swoimi wielkimi oczkami nie może się napatrzeć np. na żółwiki ale po pewnym czasie..po prostu słodko usypia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zawijasz w koc, zanosisz do weterynarza, on daje mu zastrzyk, i po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Kołysanka
Dzień dobry, Jestem certyfikowaną konsultantką ds. snu dziecka i pomagam rozwiązać problemy ze snem maluchów. Jeśli martwi Was niespokojny sen noworodka, macie dosyć długiego wieczornego usypiania, nieprzespanych nocy i walki o zasypianie na każdą drzemkę, mogę Wam pomóc w rozwiązaniu tych problemów. A może spodziewacie się dziecka i chcielibyście się dowiedzieć jak zapewnić maluszkowi zdrowy sen od samego początku, aby uniknąć powstania problemów ze snem w przyszłości? Więcej informacji i szczegóły jak wygląda współpraca: www.panikolysanka.pl Zapraszam do polubienia mojego profilu na FB, gdzie znajdują się ciekawostki i dużo informacji praktycznych dotyczących snu najmłodszych! www.facebook.com/panikolysanka/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gajablog
Coś dla wszystkich niewyspanych mam. Poznaj kilka faktów o dziecięcym śnie. Ta wiedza pomoże wam lepiej przespać noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Otulanie i suszarka - u nas tylko takie combo sprawdzało się przez pierwsze trzy miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandra_m
My używamy bambusowego otulacza Kokonik. Bardzo się sprawdza i polecam z pełnym przekonaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×