Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

3bitt

CHCĘ MIEĆ DZIECKO 2010

Polecane posty

witam chciałabym do Was dołączyć :) może opiszę swój przypadek... Ostatnią miesiączkę miałam 6 stycznia, z mężem przytulałam się 21,22,24 stycznia. Cykle niestety nie mam za bardzo regularnych bo tak 29-34 dni. Ostatnio mialam 33 dniowy i na jego podstawie wyliczylam że "ten" dzień bedzie przypadal gdzieś właśnie 24 :) A dodam, że troche pobolewały mnie jajniki, jka nigdy. Śmiejemy się z mężem, że chyba mój organizm wyczuł intruza w sobie ;) To bylo nasze pierwsze podejście, bez żadnego mierzenia temperatury czy testów owulacyjnych... A dziś po raz pierwszy w życiu po jedzeniu mam zgage.... Nie chce sobie wmawiać róznych dolegliwości, ale mam nadzieję, że coś z tego będzie :) W ogóle jak sądzicie kiedy dobrze byloby wykonać test, skoro moje cykle są nieregularne i na dobra sprawe nie wiem w który dokaldnie dzień powinna mi przypadać miesiączka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różowa chmurka
Witajcie. U mnie już chyba po dniach płodnych. Przynajmniej testy na to wskazują. Od wtorku jestem na luteinie i 5 lutego mam wziąć ostatnią tabletkę. Pozostało czekać i mieć nadzieję. Jeśli teraz się nie uda to w następnym cyklu mam pewne plany :) Co do wieku, to się nie zgadzam. Z twoich wyliczeń, 5 miesiąc ciąży, wynikałoby że właśnie przypada mój szczyt płodności, a jakoś tego po mnie nie widać. Wiadomo że najrozsądniej urodzić pierwsze dziecko przed skończeniem 30 roku życia, a z całą resztą wyrobić się przed 40, ale moim skromnym zdaniem naczytałaś się artykułów na tlenie o nowych odkryciach amerykańskich naukowców :P Musze doczytać co u was słychać. Miłego dnia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elixx
Gratuluję :):):):) Jabluszko, ale zgadzam się z Xena - nic Ci nie da wizyta u lekarza, bo to pewno wczesna ciąża i nic nie zobaczysz, a lekarz pewnie wyśle Cię na bete- ja przynajmniej tak miałam. Miałam iść dziś do lekarza, ale przyjaciółka poradziła, żebym poszła za ok miesiąc, bo nie mam pewności,że coś zobaczymy, a nic się też złego nie dzieje. Zrobiłam badania, dziś idę po wyniki. Jak coś będzie nie tak,to zgłoszę się do lek.pierwszego kontaktu. Nie możemy się doczekać,aż zobaczymy małego aliena :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzaczor po 4 dniach nie ma jeszcze żadnych objawów ciąży więc zgaga jest objawem na dany składnik jedzenia. A co do tescika skoro mowisz że okres masz miedzy 29 a 34 dc to zrobiła bym tescik tak w 31-32 dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różowa chmurka
5 miesiąc ciąży- postanowiłam jednak rozszerzyć moją wypowiedz zainspirowaną twoim postem. Jeśli chodzi o kwas foliowy to masz racje. Dawka 0,4 mg kwasu na dobę powinna być przyjmowana nie tylko przez przyszłe mamy, nie tylko w 1 trymestrze. Zaleca się wręcz przyjmowanie kwasu codziennie od 1 dnia kiedy rozpoczęło się współżycie. Kwas nie szkodzi, nie można go przedawkować a wysycenie organizmu kobiety tym kwasem sprawia ze można uniknąć potem wielu przykrości związanych z wadami cewy nerwowej u dziecka. Ale myślę, ze wszystkie dziewczęta z tego tematu łykaj,ą kwas foliowy i taka informacja jest im niepotrzebna, a temat doskonale znany. Teraz w sklepach można dostać różne produkty wzbogacone o kwas foliowy, ale niestety dawki są zbyt małe żeby wystarczyły. W Ameryce prawie każde pieczywo jest wzbogacone o kwas foliowy. Bardzo ważne jest również przyjmowanie jodu, szczególnie jeśli mieszka się w regonie gdzie ilość jodu w powietrzu nie jest duża. Jednak jod może przepisać tylko lekarz i najlepiej po wykonaniu odpowiednich badań tarczycy. Jeśli chodzi o odpowiedni wiek na zajście w ciąże to to indywidualna sprawa każdej kobiety. Jak już napisałam są pewne granice- pierwsza ciąża 30 (niektórzy powiadają ze 25 lat), następne do 40, ale to tylko teoria. Wiele kobiet rodzi zdrowe dzieci po 40. Nie ma dobrych pór roku na zajście w ciążę. Tak samo można w mrozy jak i w upały. Tak samo rozmnażają się Afrykańczycy jak Eskimosi. Jedyna zaleta to to, ze w czasie lata ludzie biorą urlopy, wyjeżdżają na wakacje, żyją spokojniej i mają więcej czasu dla siebie. To wszystko wpływa dobrze na psychikę i powoduje łatwiejsze zajście w ciąże. Piszesz o sobie, ze nie miałaś problemów z zajściem. To oczywiste. Jeśli ktoś nie chce dziecka, nie spodziewa się go to wtedy najczęściej zalicza wpadkę (choć dla mnie wpadka to efekt nieodpowiedzialności ale to inny temat i nie będę się rozpisywać). Taka przewrotność losu żeby czasem nie było zbyt łatwo. Na trudności z zajściem w ciąże ma wpływ wiele czynników. Między innymi świat w którym żyjemy: stres, brak snu, niedotlenienie organizmu, nałogi, złe jedzenie i tak dalej i tak dalej. Niestety walka z tym to jak walka z wiatrakami. Pozostaje nam czekać a potem zasięgnąć porady lekarza i wspomagać się farmakologicznie. Napisałaś że 1/4 ciąż kończy się poronieniem (poronienie samoistne, ciąże biochemiczne, poronienie w późniejszym etapie ciąży i śmierć okołoporodowa) To się zgadza, jednak na wiele z tych poronień wpływu jednak nie mamy i nie trzeba się nad tym zastanawiać teraz. Ja życzę wszystkim dziewczyną żeby jak najszybciej zobaczyły dwie kreski na swoich testach ciążowych i wierzę że to się uda. Jeśli chodzi o zakładanie na forum prześmiewczych tematów to radzę wcale tam nie wchodzić żeby nie szarpać sobie nerwów. Na tym forum wiele jest nastolatków, których śmieszy coś zupełnie innego niż dorosłych ludzi. Im mniej osób będzie czytało i odpowiadało w tych tematach tym bardziej dzieci się znudzą i skończą z tą zabawą- przerzucą się na coś innego. To zawsze działa. Jabłko serdeczne gratulacje. Jesteś już drugą szczęściara na tym temacie to budzi zazdrość ale i motywuje pozytywnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elix to Ty jescze nie bylas u lekarza? zeby potwierdzil ciaze?ktory to Twoj tydzien ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elixx
Byłam u lekarza i kazała mi zrobić betę, bo na usg było tylko widać powiększoną śluzówkę macicy-co jest objawem ciąży. Powiedziała bym zrobiła betę, bo to jest pewnik i jak wyjdzie powyżej 5 to miałam zadzwonić. Tak też zrobiłam i kazała mi zrobić morfologie, mocz ogólny, białko i cukier i przyjść z wynikami do siebie. Dziś odebrałam wyniki i wszystkie są w normie, wieć na razie nie idę, bo i tak we wczesnej ciąży nic nie zobaczymy, nie mamy przynajmniej pewności,że jest coś widoczne,a jak robiłam bete, to byłam między 2-4tc, minął tydzień z hakiem,więc jestek w ok 3-5 za niedługo będę w 4-6. Od przyjaciółek, które swoje już odrodziły, dowiedziałam się,że najlepiej iść do gieni tak mędzy 7-8tc,więc poczekam jeszcze, bo niczego się i tak nie dowiem. Z resztą wiele kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy,że mogą być w tak wczesnej ciąży. Wyczytałam gdzieś,że generalnie lekarze robią pierwsze usg u ok 11tc, moja gienia zrobi mi wcześniej, tylko nie chcę tam ciągle łazić i liczyć,że już bebe jest widoczne. Wolę poczekać i mieć już pewność,że zobaczymy :):):) Poza tym czuję się dobrze. Tzn chyba zaczynam mieć lekkie mdłości :/ tylko zastanawiam się czy to przez ciążę (może być za wcześnie) czy przez mój delikatny żąłądek. Pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jablko najserdeczniejsze gratulacje!! wpadam tutaj codziennie dosłownie na chwilkę tylko żeby poczytać co tam u Was i bardzo się cieszę, że kolejna z nas jest w ciąży :-) niestety i u mnie w tym cyklu z ciąży nici, bo wszystko mi się z cyklem poprzestawiało... ale nic trzeba próbować dalej :-) trzymajcie się Dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to cudowne!!!! Jabłuszko gratuluję Ci kochana:) Ale to zaraźliwe....:)hehe Ja dzisiaj ostatni dzień z luteiną i ok soboty zaleje mnie @:( Od paru dni chodzę jak ćma...jest misłabo (cały czas mnie ten brzuch boli), plamię i na dokładkę puszcza mi się krew z nosa...heh...o zasypianiu nie wspomnę...ostatnio chodzę spać razem z Paulą..czyli koło 20... Nie wiem co się ze mną dzieje...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5 mc ciąży
różowa chmurko to, że Ty się nie zgadzasz, nie znaczy, że nie jest to zdanie lekarzy i nie jest to napisane w książkach. Radzę polemizować z autorami książek i doktorami, a nie ze mną, ja tylko powołuję się na źródła :p i nie napisałam, że każda kobieta w wieku 20-25lat zachodzi ot tak w ciążę, jest wiele różnych czynników, które to utrudniają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elix ja jestem na 100% pewne ze jestem w ciazy jest to 3 lub 4 tyydzien, jestesmy tak samo pojde w przyszlym tygodniu! najgorsze ze moj maz w ogole nie wierzy w tessty ciazowe, nie uwierzy jak nie pojde do lekarza:)) ja nie spalam w nocy tak mnie bolal brzuch jak na okres, teraz jest ok normalnie sie czuje ale dziewczyny wszytsko moze siew ydarzyc oi widzicie nic nigdy nie wiadomo! jjjjjjjjjjjjjjjjj non stop o owulacji i td.. Paula nic nie wiadomo moze nie dostaniesz @ Orianna nie martw siewszytsko ok!!!! trzymajcie sie babki!!!!!!! satyna?? Elix kiedy mialas ostatni @?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elixx
Witam wszystkie :) Ale fajnie Jabluszko,że jesteśmy podobnie :) ostatnią @ miałam 12-17 grudnia. To jak jesteśmy na tym samym etapie ciąży,to lekarz jeszcze nic nie zobaczy, niestety. Ja ciągle o tym myślę i naprawdę chciałabym mieć już moją książeczkę ciążową i wogóle zobaczyć i wiedzić na kiedy wg rozmiaru wypada termin porodu :):) super, coraz więcej zachodzi, oby tak dalej!!! :):):) Pozdrawiam wszystkie gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj to ja mialam @ 2 stycznia wiec inaczej u nas.. Ty jestes dalej jakies 2 , 3 tygodnie to w ktorym poszlas tyg pierwszy raz do gina? tam cos ucielo wczesniej, pisalam ze caly czas myslalam o owulacji!!!!! to byl drugi cykl STARAN I DON`T BELIEVE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CZYLI W PRZYSZLYM tygodniu nie ma sensu isc do gina?? ale ja musze, bo moj maz nie wierzy nic a nic!!!on nie wierzy w papierek na ktory sie sika powiedzial:))))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK WIEK CYKL STARAN Termin @ wojewodztwo Beciabe............23...........6... .........??........malop stepniakowa........27...........1..........2.01.2010 Paula_27...........27..........13.........04.01.2010.... wlkp satyna18...........21...........3.........22.01.2010.... wlkp. xena64.............25...........1.........28.01.2010.... mazowieckie. oOomadalenaoOo.....20...........1.........28.01.2010.... zach.pom jablko.............29...........3.........29.01.2010.... kuj pom aniamaja...........29...........3.........31.01.2010.... zach.pom krisana............25...........1.........01.02.2010.... B.P.2300...........23..(10 juz powaznych).02/3.02.2010...warm.mazur) staaarająca........26...........3.........03.02.2010.... basiula3...........24...........1.........05.02.2010.... wlkp. oriananana.........25...........5.........05.02.2010.... Różowa chmurka.....25...........3.........08.02.2010.... mamusiaa25.........25...........1.........08.02.2010.... dolnośl. ZACIAZONE NICK WIEK TYDZIEŃ CIĄŻY MIASTO elixx......22.....................2lub3lub4............. ......Bielsko-Biała 2 KRESKI CZEKAJACE NA POTWIERDZENIE jablko.......29...........2,3,4.................................kuj.pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elix sprawdz jak wypada Twoj termin porodu w necie, ja nie wierze w inne terminy, dzidzia jak bedzie chciala to sama wyjdzie po 37 tygodniu!!! ja nie chce jescze karty ciazy, cbo sie boje porodu!!! ale marze zeby przytuilic DZIDZIE!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elixx
wg kalkulatora w necie poród przypada 18 września. Ale zdziwiło mnie coś innego...wg jego obliczeń jutro mija 5tydzień ciąży :) Kalkulator obliczył nawet prawdopodobną datę poczęcia - 26.12.2009 :) Zaczekam tak 3tyg i pojedziemy do gieni. Jablko, nie masz pojęcia jak ja się boję porodu i jak wielką nadzieje mam na cesarkę... Mam astmę, więc szansę mam duże, ale i tak nie wyobrażam sobie tego...Mimo wiedzy,że miliony kobiet przecież rodziło,rodzi i rodzić będzie, to czuję paniczny strach na samą myśl o tym bólu...Ale co zrobić?Instynkt macieżyński jest silniejszy :) Ostatnio mówiłam przyjaciółką,że nie dopuszczam nawet myśli o naturalnym porodzie :P Wiem,że będę robić cyrki, będę wrzeszczeć i grozić itp... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elixx
tu jest link do tego kalkulatora: http://parenting.pl/kalkulator-ciazy-porodu.html Jablko, aby Twój mąż uwieżył, to najlepiej zrób betę :)bo wierz mi-lekarz nic nie stwierdzi na 100%, bo za wcześnie i zapłodnione jajeczko jest wielkości mikroskopijnej. Ja wyczytałam,że w 4tyg jest wielkości zbliżonej do główki szpilki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja się dopiszę NICK WIEK CYKL STARAN Termin @ wojewodztwo Beciabe............23...........6... .........??........malop stepniakowa........27...........1..........2.01.2010 Paula_27...........27..........13.........04.01.2010.... wlkp satyna18...........21...........3.........22.01.2010.... wlkp. xena64.............25...........1.........28.01.2010.... mazowieckie. oOomadalenaoOo.....20...........1.........28.01.2010.... zach.pom jablko.............29...........3.........29.01.2010.... kuj pom aniamaja...........29...........3.........31.01.2010.... zach.pom krisana............25...........1.........01.02.2010.... B.P.2300...........23..(10 juz powaznych).02/3.02.2010...warm.mazur) staaarająca........26...........3.........03.02.2010.... basiula3...........24...........1.........05.02.2010.... wlkp. oriananana.........25...........5.........05.02.2010.... Różowa chmurka.....25...........3.........08.02.2010.... mamusiaa25.........25...........1.........08.02.2010.... dolnośl. krzaczor.........23...........1.........08.02.2010.... śląsk ZACIAZONE NICK WIEK TYDZIEŃ CIĄŻY MIASTO elixx......22.....................2lub3lub4............. ......Bielsko-Biała 2 KRESKI CZEKAJACE NA POTWIERDZENIE jablko.......29...........2,3,4......................... ........kuj.pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja się dopiszę NICK WIEK CYKL STARAN Termin @ wojewodztwo Beciabe............23...........6... .........??........malop stepniakowa........27...........1..........2.01.2010 Paula_27...........27..........13.........04.01.2010.... wlkp satyna18...........21...........3.........22.01.2010.... wlkp. xena64.............25...........1.........28.01.2010.... mazowieckie. oOomadalenaoOo.....20...........1.........28.01.2010.... zach.pom jablko.............29...........3.........29.01.2010.... kuj pom aniamaja...........29...........3.........31.01.2010.... zach.pom krisana............25...........1.........01.02.2010.... B.P.2300...........23..(10 juz powaznych).02/3.02.2010...warm.mazur) staaarająca........26...........3.........03.02.2010.... basiula3...........24...........1.........05.02.2010.... wlkp. oriananana.........25...........5.........05.02.2010.... Różowa chmurka.....25...........3.........08.02.2010.... mamusiaa25.........25...........1.........08.02.2010.... dolnośl. krzaczor.........23...........1.........08.02.2010.... śląsk ZACIAZONE NICK WIEK TYDZIEŃ CIĄŻY MIASTO elixx......22.....................2lub3lub4............. ......Bielsko-Biała 2 KRESKI CZEKAJACE NA POTWIERDZENIE jablko.......29...........2,3,4......................... ........kuj.pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawno tu nie bylam no ale coz nie mam czym sie chwalic ani kreseczkami ani niczym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
satyna18 nic się nie martw pochwalisz się nam w najmniej oczekiwanym momencie zobaczysz. Nie załamuj się. Mi też się nie udało ale nie załamuje się na razie. Mozę dlatego ze to pierwszy miesiąc starań . Jabłko nie śpiesz się tak z tym lekarzem zrób na razie betę. Pójdziesz do lekarza on cie tylko zbada. Nawet nie potwierdzi ci ciąży powie tylko że podejrzewa wczesną ciąże. Napisze ci badania jakie masz zrobić i każe przyjść za dwa albo trzy tygodnie . Poi co masz tracić kasę . Ja tyez tak poleciałam i nic się nie dowiedziałam na początku Chyba że chodzisz na ubezpieczalnie . Staraczki GŁOWA DO GÓRY Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki mam wiadomość hih tylko nie wiem czy mogę już tak cieszyć się czy jeszcze ze zwątpieniem podejść do sprawy :D. A wiec moje kochane zrobiłam teścik i .... są 2 kresuchny :D. Co prawda ta druga taka słabiusieńka bardzo ale jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooomadalena wiesz ze przeczytalam Twoje poprzednie wypowiedzi i pamietasz jak babcia Ci powiedziala ze jestes??? GRATULUJE NA BANK JESTES!!!!!!!!!!! ktory to dc? ile Ci sie spoznia>????oblicz w necie ktory to tydzien ciazy gratuluje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale sie ciesze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mowilam ze Elix zap[oczatkowala dobra passe!!!!!!!!!!!!!!!!!! Elix byl czas ze ja paniacznie balam sie porodu, dlatego nie stralam sie, jescze z pol roku temu przyszedl czas 2 miesiace temu, ze nie boje sie!!!!! pogadaj dziewczynami co rodzily!! ze da sie przezyc ja Ciebie dosjkonale rozumiem, bo takl mialam, ale pzrezszlo mi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!zupelnie!!!! boje sie ale tak zdrowo mysle jescze 9 miesiecy pogadamy!!!! moze Ci sie zmieni myslenie, amoze bedziesz miala cc i bedzie ok! dziewczyny od kiedy licz sie wiek ciazy, od zaplodnienia, czy owulacji, bo sllysze roznie OO madalenA GRATULUJE JESCZE RAZ!!!!!!!!!!!!!!!!! jak sie czujesz? dotarlo do Ciebie? bo do mnie nie;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalena do tabelkii sie wpisuj!! kiedy idziesz do gina??? ja w przyszlym tyg juz na ubezpiecz to pojde sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo madalena bolal Cie tak raz bruzch prawda? mnie tez1!! wiesz ze ja tez mialam @ dostac 28, 29 stycznie, wiec moze jestesmy w tym samym tygodniu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jablko bedzie 5 tydz, tak bardzo mnie brzusio bolal.Jeszcze do mnie nie dotarlo mam watpliwosci bo ta kresunia taka slabiusia jest, dlatego poczekam jeszcze kilka dni i powtorze go. Co do ginekologa to jezeli potwierdzi sie test to tak za 2-3 tyg. to ja się dopiszę NICK WIEK CYKL STARAN Termin @ wojewodztwo Beciabe............23...........6... .........??........malop stepniakowa........27...........1..........2.01.2010 Paula_27...........27..........13.........04.01.2010.... wlkp satyna18...........21...........3.........22.01.2010.... wlkp. xena64.............25...........1.........28.01.2010.... mazowieckie. jablko.............29...........3.........29.01.2010.... kuj pom aniamaja...........29...........3.........31.01.2010.... zach.pom krisana............25...........1.........01.02.2010.... B.P.2300...........23..(10 juz powaznych).02/3.02.2010...warm.mazur) staaarająca........26...........3.........03.02.2010.... basiula3...........24...........1.........05.02.2010.... wlkp. oriananana.........25...........5.........05.02.2010.... Różowa chmurka.....25...........3.........08.02.2010.... mamusiaa25.........25...........1.........08.02.2010.... dolnośl. krzaczor.........23...........1.........08.02.2010.... śląsk ZACIAZONE NICK WIEK TYDZIEŃ CIĄŻY MIASTO elixx......22.....................2lub3lub4............. ......Bielsko-Biała 2 KRESKI CZEKAJACE NA POTWIERDZENIE jablko.......29...........2,3,4......................... ........kuj.pom oOomadalenaoOo.....20...........5....................... zach.pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedty mialas magdalena ostatmi @ ja nie rozumiem okd kiedy sie liczy ciaza, od odtatniej @ czy zaplodnienia a wsrodku cyklu??? ja tez mialam cienka kreska ale wiem ze jestem!!!!!!!!!!!!! maz w ogole nie wierzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jestyes pare dni przede mna 5 dni!!!!! to jedziemy na tym samym wozku fajnie pogadamy!!! czujesz sie teraz normalnie??? ja normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×