Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majeczka87

W OCZEKIWANIU NA WYMARZONE 2 KRESECZKI - POCZĄTKI STARAŃ

Polecane posty

berbelek:(......poczekaj plamienia w obu przypadkach występują........póki nie dostaniesz normalnego @ jest nadzieja.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam szanowne kolezanki :) Jestem juz w Polsce.ALe tu zamiec sniezna buuu:( Pilnuje dzieciaczka kuzynki... Jutro do gina,oby bylo ok. Trzymajcie sie cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam laseczki.............. nie mam za dużo czasu .praca później coś napiszę ale chcę coś do przeczytania justyś słonko m\tu znajdziesz odpowiedź na swoją drugą owulkę (będzie tam na końcu tego wpisu...) http://kobiece.mojeforum.net/temat-vt100.html wszystkie inne staraczki też zachęcam do przeczytania buziole 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berbelek to ze test nie wykazal to jeszcze nic nie znaczy a plamienia moga byc bo w tym terminie miala byc @ i czesto w ciazy sa one zamiast @. U mnie identyczne obiawy jak u nerwuska moze to dobry znak :D Jakas godzinke temu wstalam a polozylam sie spac ok.23 wiec ponad 12 h spalam :) ostatnio tylko bym spala:) Buziaki dla wszstkich brzuchatek i staraczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilla 23 wiesz jak zawsze dostaje @ to odo samego początku leci dość mocno a teraz tylko na wkładce nam niewielkie ślady plamienia w kolorze ciemnego brązu sądzicie że jeszcze nei wszytsko stracone???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko pewnie ze jest jeszcze nadzieja. Najpewniejsza byla by beta ale czytalam ze tylko w srode mozesz zrobic. Omg ale mi sie spac chce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobity......:) M choruje nadal...gorączka powyżej 38 więc żołnierze powymierali:):):):)Także najbliższe trzy miechy dupa będzie....... Odebrałam wyniki progesteronu....kto się zna niech mi napisze czy dobre czy co...... Badanie robione 25 dc ....ale na następny dzień popołudniu dostałam @... 2,32 ng/ml a normy podane to: faza folikularna 0,12-0,54 pik owulacyjny 0,14-6,22 faza lutealna 0,13-20,0 menopauza < 0,41 I Glupia jestem z tego:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilla....to witaj w klubie:)...ja robiłam progesteron w 25 dc bo miałam krwawienia i plamienia w ciągu całego cyklu.....dlatego lekarz zalecił....ale jak dla mnie ten wynik wszędzie pasuje:)poza folikularną.....:)no ale która to była faza to nie mam bladego pojęcia....ciemna jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś od rana mam dobry humor:-) Zrobilam test owulacyjny i pojawila sie jasna kreseczka co wskazuje, ze za kilka dni powinna być owulacja. Więc staranko bedzie w najblizszym czasie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. wrocilam juz i mecza mnie mdlosci i bol zoladka. masakra:( barbelku ja mialam dokladnie tak samo, zamiast @ mialam ciemno brazowe plamy ale nie caly dzien tylko np dwa razy po kilka plamek a potem cisza:) trwalo to kilka dni i gin powiedzial ze czesto tak jest bo te plamy sa zamiast normalnej @. jest rybcia uwierz nam:) oj dziewczynki ja jutro mam bete a teraz leze i dogorywam... buziaki dla wszystkich:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlotka pogrzebałam w necie i znalazłam to: Faza folikularna czyli faza dojrzewania komórki jajowej jest drugą w kolejności po fazie krwawienia fazą cyklu miesiączkowego. Długość tej fazy nie jest stała, trwa średnio 12 - 14 dni. Cykle długie mają fazę dojrzewania dłuższą (nawet do 18 dni), zaś cykle krótkie krótszą (np.12 dni). W czasie trwania fazy folikularnej hormony płciowe działają na macicę przygotowując ją do możliwości przyjęcia i utrzymania ciąży. Główną rolę odgrywają w tej fazie estrogeny, których działanie powtarza się w każdym cyklu miesiączkowym. Jama macicy zostaje przygotowywana do ewentualnego przyjęcia zapłodnionego jaja. Estrogeny powodują, iż nabłonek jamy macicy (czyli endometrium) rozrasta się i grubieje, starając się stworzyć najlepsze warunki do zagnieżdżenia ciąży. Po wcześniejszym złuszczeniu się błony śluzowej macicy (endometrium), które miało miejsce w czasie miesiączki, natychmiast rozpoczyna się faza jej ponownego wzrostu. Rozpoczyna się ona zaraz po zaprzestaniu krwawienia i jest stymulowana narastającym wydzielaniem przez jajnik coraz większej ilości estrogenów głównie estradiolu. Równolegle przysadka mózgowa wytwarza hormon follikulotropowy (FSH) powodujący stopniowe dojrzewanie w jajniku komórki jajowej. faza lutealna, , dotyczny okresu po jajeczkowaniu kiedy pęknięty pęcherzyk jajnikowy przekształca się w ciałko żółte, które wydziela hormon- progesteron.To jest właśnie okres kiedy zaczyna się się faza lutealna cyklu. Długość tej fazy jest stała i trwa 14 dni.Dzieki temu, że długość tej fazy cyklu jest stała możemy obliczyć przewidywany termin szczytu - owu. (odejmując od ostatniego dnia cyklu 14 dni; a nie jak czasam się słyszy od pierwszego dnia). Podejrzewam, że jeśli jest coś nie tak z tą fazą to może dochodzić do przesunięcia terminu owulacji ew. do cyklów bezowulacyjnych Faza lutealna to czesc cyklu po odbytej owulacji . Prawidlowa wynosi 14-16 dni, choc 11-12 czasami rowniez bywa zaliczane do prawidlowych. Od 10 - w dol to juz niedomoga lutealna, ktora moze utrudniac zajscie lub uniemozliwiac bez leczenia. Chodzi o to, ze jesli ta faza jest za krotka, to zaplodnione jajeczko moze przed nastepnym okresem nie zdazyc zagniezdzic sie w macicy i zostanie wydalone. Przelicznik jest taki: 1 ng/ml = 3,18 nmol/l I teraz normy w nmol/l: faza folikularna 0,9-2,3 owulacja 2,1 - 5,2 faza lutealna 15,0- 57,0 menopauza 0,1 - 4,0 I trymestr ciąży 50-130 II trymestr ciąży 65-250 III trymestr ciąży 180-490 Jeśli mamy wynik podany w ng/l, to po prostu trzeba go podzielić na 3,18 i mamy wynik w nmol/l. Jeśli mamy wynik podany w nmol/l, a chcemy mieć w ng/l, to mnożymy go przez 3,18. Jakiś czas temu Agnieszka napisała, że ma wynik 408 i nie wie czego. Pewnie to 408 ng/l, czyli jest to 128,30 nmol/l, tak więc mamy dobry wynik w I trymestrze ciąży smile Ja dzisiaj odebrałam wynik i mam 52,5 nmol/l, czyli dobry wynik z fazy lutealnej smile Gdzieś na forum eksperckim znalazłam wypowiedź, że jeśli w tej fazie wynik jest powyżej 15 ng/ml czyli 47,70 nmol/l, to jest to prawidłowa czynność ciałka żółtego, czyli była owulacja. Jesli natomiast wynik mamy poniżej 3 ng/l czyli 9,54 nmol/l, to znaczy, że brak było owulacji w tym cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilla jesteś boska:):):):)Pzrestudiowałam co napisałaś....ale.....ale na końcu napisałaś jeżeli wynik jest poniżej 3 to owulacji nie było....ja mam 2,32....natomiast normy inne mam podane:(do kompletu nie wiem czy wynik jest wiarygodny bo robione dzień przed @ a ginekolog myślał że dostanę dopiero za kilka dni.....więc dalej nic nie jest jasne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justys ja też miała tylko chwilkę te plamienia i cisza ... mam nadzieje że się nie mylisz poczekam parę dni i zrobie teściora obym zobaczyła 2 kreski ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze jedno nie daje mi spokoju ten test co dziś robiłam no ale poczekam jeszcze trochę i tak już długo czekałam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlotka pogrzebie jeszcze w necie i napisze ja z tego nic nie rozumiem ;) Berbelek kup sobie bobo test strumieniowy lub ACON plytkowy lub strumieniowy maja one czułośc 10 mlU a te zwykle 25mlU. Ja i tak mam jakies przeczucie ze Ci sie slonko udało:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berbelku ja do poniedzialku mialam jeszcze sluz zabarwiony na brazowo a co do testu to mialam amil plytkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlotko znalazłam jeszcze to: Progesteron jest produkowany przez powstałe z pęcherzyka jajnikowego ciałko żółte, przez łożysko w ciąży oraz w śladowych ilościach przez nadnercza. Odpowiada za właściwe przygotowanie śluzówki na przyjęcie zarodka, utrzymuje ciążę, a spadek jego stężenia przy odpowiednio przygotowanym endometrium wywołuje miesiączkę. Stężenie progesteronu w pierwszej fazie cyklu jest bardzo niskie. Nieznaczny wzrost obserwuje się na ok. półtora doby przed owulacją. Potem ilość progesteronu produkowanego przez powstające ciałko żółte wzrasta osiągając szczyt w 7, 8 dniu po owulacji. Jeśli nie doszło do ciąży ciałko żółte zanika, w innym przypadku jego czynność zostaje podtrzymana przez rosnące stężenia gonadotropiny kosmówkowej. Wraz z wiekiem ciąży następuje stopniowe przejęcie produkcji progesteronu przez łożysko. Między 8 a 10 tygodniem ciąży ciałko żółte zanika, a łożysko staje się jedynym źródłem progesteronu w organizmie. Badanie progesteronu wykonuje się w celu oceny funkcji ciałka żółtego i (czasami) monitorowania wczesnej ciąży. Hormon..............Dzień............Norma.........co oznacza Progesteron........7-8 dni po ow....>=10ng/ml....prawidłowa czynnosc ciałka żółego Progesteron......II faza cyklu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilla dzięki poczytałam:):):).....ale i tak nic więcej nie wiem.....bo i owszem poniżej 3 mam...ale nie dość że to był dzień przed @....to dzień wcześniej byłam u lekarza i twierdził że widać że owulacja była i to na którym jajniku.....eeee głupia już jestem z tego wszystkiego.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonko a moze dla tego że na nastepny dzien dostałaś @ to taki wynik wyszedl i zalicza sie on juz do fazy folikularnej? Sama nie wiem. Najlepiej jak pojdziesz do lekarza on bedzie wiedział słonko najlepiej :) A ja mam potok białego sluzu niby wychodzi mi ze jutro powinna byc owulka wiec juz sama nie wiem, sutki swedza nadal a piersi miekkie i tak jakby pełne w srodku. Chyba wracajac z pracy kupie tescik i z rana zrobie zeby misiek nie wiedzial bo i tak uznal ze wariatka ze mnie i juz sie uzaleznilam od testow. Poprzednie ktore kupilam gdzieś mi pochowal;) Kupilam z 4 sztuki na zas zeby nie latac pozniej a byly w promocji za 5,99 w pharmie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×