Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miodowniczkaa

jak kupicDOBRY miód,niecyganiony?

Polecane posty

Gość miodowniczkaa

nie znam pewnego źródła a wszyscy gadająze mają dobry,wiadomo mozna jakos sprawdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjonn
miod dobry ,juz wyszedł,zapisz sie na nastepny sezon:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajny kafeteria pl
łyżeczką przeciez widzisz jak sie uklada znaczy jak sie zlewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niby jak ma sie zlewac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kupuję na allegro
tylko od jednego sprzedawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o tej porze miód
O tej porze miód jest twardy, na wierzchu powinien miec warstewkę pianki i resztek pyłków. Przy próbie "podebrania" np. noęzm powinien się ułupac kawałek, a nie "kroić" albo mieć maślana konsystencję. Rzadkie miody o tej porze nie są dobre, najczęsciej podgrzane, przez co tracą swoje własciwości. Jest jeszcze próba z jodyną, czy nie jest podrabiany, ale to inny rozdział :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o tej porze miód
A super, jak się trafi taki scukrzony, z kryształkami wewnątrz mazistej, przeźroczystej części. Naprawdę prawdziwy miód, wiloletni. Bo miód sie nie psuje, może stac latami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niby jak ma sie zlewac
a jaki miód polecasz ? rodzaj ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o tej porze miód
To zależy jaki lubisz. W mojej okolicy mogę kupic kilka gatunków miodu. Inny kupuję do wypieków a inny jako dodatek do nalewek alkoholowych, do mikstury zimowej przeciw grypie itp. Wielokwiatowy jest dośc łagodny, gryczany albo mieszany gryczany z wielokwiatowym ma charakterystyczny smak gryki, mi bardzo smakuje, jest dość ciemny, lipowy a jak szczęście dopisze to udaje mi sie kupic spadziowy (ostry). Lubię tez delikatny, wrzosowy. Innych miodów w zaznajomionej pasiece nie ma, taka roślinnośc w naszej okolicy to i takie miody. Ale są pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupuję od znajomego, który ma pasiekę, albo ew. jakiś fajniejszy (gryczany, spadziowy) ze stoiska producenckiego, akurat u mnie w Tesco takie jest (stand na zewnątrz hali)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma możliwości testowania
domowym sposobem prawdziwości miodu, niestety.Miód jest mieszanią ,której skład jest bardzo zróżnicowany. Jedyna metoda to mieć sprawdzonego dostawcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mierzka
ja mam sprawdzonego pszczelarza. On ma w słoikach litrowych ale nie wiem czy to pocztą by poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widać przez słoik, czy to prawdziwy czy sztuczny miód. Ja nie lubię wrzosowego. Kupiłam ostatnio na spróbowanie, ale mi nie podchodzi. Najlepszy - wielokwiatowy lub lipowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odróżnić prawdziwy od
sztucznego to nie problem,ale pod pojęciem sztuczny rozumiem skarmelizowany cukier.A miód oszukany czyli taki robiony przez pszczoły którym pszczelarz cukru dosypuje naprawdę ciężko zidentyfikować nawet fachowcom.Potrzebne jest specjalistyczne laboratorium i takież metody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale bzdurzycie z tym cukrem
Pszczelarz sypie cukier pszczołom przed zimą, żeby mogły ją przetrwać. Pomyślcie logicznie - pszczoły znosza miód do ula, zeby zrobić zapasy na zimę, człowiek im zabiera miodek a w to miejsce daje cukier. Bez tego pszczele rodziny nie przetrwałyby do wiosny. Kiedy jest słonecznie i kwitną kwiaty, pszczoła nawet nie tknie cukru, bo wie co dla niej dobre, ale w okresie długotrwałych opadów, mgieł, zimna trzeba pszczółkom podrzucić conieco słodkości, zeby nie padły z wycieńczenia w poszukiwaniu pyłków. Myślę, że nie o takim "oszustwie" piszecie, szukając dobrego miodu. Sprzedawacze miodu czasem karmelizują cukier i dodają do miodu, żeby była "ilość", kiedy miód zastyga to widac różnice. Dobry miód gęstnieje dość szybko. Więc kiedy przed bożym narodzeniem widzę sprzedawaczy ciekłego miodu to pytam ich, gdzie o tej porze pszczółki dają miodek. Ważne, żeby po okresie miodobrania nie kupować rzadkich miodów. Jeśli kupujemy rzadki miód, warto nabrac go na łyżkę i lać spowrotem do słoika - będzie się tworzyła górka z widocznymi krawędziami krążków, miód z cukrem będzie się szybciej rozlewał "na gładko".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam na szczescie od pszczelarza prawdziwy miodek bez szcztucznych dodatkow :) i mi najbardziej smakuje akacjowy.a ile placicie za sloik 1l miodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mierzka
my dostajemy za darmo ale mój mąż pomaga co nieco temu panu. A sprzedaje po 22 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mierzka
ten pan sprzedaje 1litrowe słoiki po 22 zł - to tak dla wyjaśnienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRAWDZIWY MIÓD
Można rozpoznać jedyną metodą... po odwróceniu słoika należy sprawdzic iość bąbelków powietrza które się wytworzą....jeśli jeden to miód kiepskiej jakości (pszczoły karmione cukrem)...jeśli 2-3 to miód jest jak najbardziej prawdziwy i niecyganiony... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plastermiodu.pl
Zapraszam do zakupu miodu na Plastermiodu.pl Regionalna Polska Żywność www.plastermiodu.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupuję miód u tych przydrożnych sprzedawców. sklepowy jakoś do mnie nie przemawia, choć nierzadko jest w przepięknych słoikach... no ale wiadomo, to chemia sama może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje ulubione miody to lipowy, wielokwiatowy i gryczany z pasieki Bartnik Mazurski- lepszych nie znam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupuje miód z pasieki Bartnik Mazurski , bardzo dobry niecyganiony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bartniki <3 nie wie, czy znajdzie sie lepszy miód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spróbuj sobie miodu z gal, to stwierdzisz, ze jednak może istniec lepszy miod;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rozumiem, że pszczółki to owady chronione, że miody nie są takie, ale qrcze blade ostatnio będąc na targowisku chcieli za słoik 400g miodu 42zł. No przecież to rozbój w biały dzień!!! Poszłam do apteki i kupiłam miód z propolisem w takim samym słoiku za 24zł. Też naturalny i polski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze to byl jakis specyficzny miod np wrzosowy? on jest drogi niesttey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, to nie był miód wrzosowy. To był miód lipowy, zwykły naturalny lipowy, lekko już skrystalizowany, bo taka pora roku. Pszczelarze cenią się chyba za bardzo :P A ten miód co kupiłam to Gal. Btw. nawet nie słyszałam o miodzie wrzosowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×