Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewka0510

matki polki łączmy sie

Polecane posty

zapraszam wszystkie kobiety które zostały nazwane "matka polka" z tego względu że używacie pieluch wielorazowych, karmicie piersią lub z innych powodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tylko zaznaczam
ze wiekszosc ludzi nie rozumie znaczenia i genezy okreslenia "Matka Polka", utozsamiajac MP z oszalala kura domową, głupio i bezkrytycznie wpatrzona we wlasne dzieci . Tymczasem: O micie Matki-Polki i jego historii napisano już wiele. Jego korzenie tkwią w okresie, gdy Polska utraciła niepodległość (...) "Kobiety stanęły wówczas przed rozmaitego rodzaju zadaniami. Gwarancją utrzymania tożsamości narodowej było odpowiednie wychowanie dzieci, stało się ono więc sprawą polityczną. (...) Kiedy mężowie przebywali w więzieniach bądź na zesłaniu albo brali udział w powstaniach, z których już często nie powracali, to kobiety zajmowały się prowadzeniem gospodarstwa bądź interesów. I wywiązywały się ze wszystkich tych ról nad wyraz dobrze. Konieczność podołania tym różnym obowiązkom doprowadziła do ukształtowania się syndromu bohaterskiej, potrafiącej udźwignąć każdy ciężar Matki-Polki" Czyli jest to kompletnie cos przeciwnego. Na nasze czasy - kobieta madrze wychowujaca dzieci, umiejaca pogodzic macierzyństwo z aspiracjami zawodowymi, otwarta na otaczajacy świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego tez jest ten topic. ludzie bezsensownie nazywaja kobiety "matki polki" co wlasnie tlumacza "oszalala kura domową, głupio i bezkrytycznie wpatrzona we wlasne dzieci" a jest to zupelnie cos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tak jestem,karmię piersią,używam pieluch tetrowych więc jestem Matką Polką :))) kilkakrotnie zostałam nią zresztą nazwana przez te mądre(niby uwarzające się za mądre)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ja tutaj do was nie pasuje, czuje się jak babcia ja 36 lat a wy takie młode ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W każdym razie i tak głupio... Justysia do jakiego wieku karmiałaś starszego synka piersią? Jak dlugo macie zamiar karmić? Uzywacie pieluch tettrowych naprawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywalam pieluch tetrowych na samym poczatku teraz z kwestii wygody przezucilam sie na pampersy. a piersia niestety nie karmie bo nie mialam pokarmu. choc bardzo chcialam karmic piersia (miedzy innymi dlatego zostalam nazwana matka polka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To szkoda :( Nie ma nic lepszego niż karmienie piersią, mimo korzyści zdrowotnych to jeszcze więź między matką a dzieckiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednak melko matki niedosc ze jest zdrowe, sterylnie przechowywane, zawsze idealna temperatura eh no szkoda ale mowi sie trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszego syna karmiłam rok i 11 miesięcy,pieluch tetrowych używam na codzień chociaż nie zawsze ale raczej tak,od święta pampersy i na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się zastanawiam o nie wiem co zrobić w poniedziałek idę na cesarke i te 3 dni napewno będę w szpitalu i nie wiem czy jak wrócę konynuowac karmienie mojej 2 latki czy już nie jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez tak uważam. nie wiadomo jak będzie z twoja laktacja czy wykarmisz 2 dzieci piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki, wiecie co ja wracam na swoj topik bo i tak nie bardzo tutaj pasuje a i tak rzadko pisze. Miłego pisania czesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanci
To i ja sie dolaczam :) Piersia karmilam dwa lata. Trojka- cala ciaze udalo Ci sie karmic coreczke? Niby zwolennicy karmienia twierdza, ze mozna po porodzie karmic dwojke dzieci, ale ja mimo calego poparcia dla karmienia naturalnego u siebie sobie tego nie wyobrazam ;). Ale znowuz duzo moze zalezec od dziecka (jak zniesie pojawienie sie mlodszego rodzenstwa i jednoczesnie odstawienie od piersi, zeby nie czula sie odtracona, ze teraz malenstwo ma piers, a ona nagle nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem nawiedzona a co do cesraki to mowie po raz ostani dla mnie tepota jest tekst "idę na cesarkę żeby mieć fajne podwozie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×