Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kaja..

Matematyka

Polecane posty

Gość Kaja..

Objętość walca wynosi 100 pi cm sześciennych, wysokość walca jest równa 4cm. Ile wynosi pole przekroju osiowego tego walca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaabaa
łatwe, a ile masz lat, do której klasy chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoge bo nie moge
V=pi r^2 *h mamy obliczyc pole pow przekroju osiowego, czyli pole prostokata, ktorego wzor jest taki: 2r*h nie mamy promienia r, musimy wyliczyc pi r^2*h=100pi 4r^2=100 czyli r=5 pole przekroju osiowego = 2*5*4=40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochęznudzona
pi * r^2 * H = 100pi cm^3 H = 4 r = ? pi * r^2 * 4 = 100 * pi / :4 /skreslamy pi z dwóch stron r^2 = 25 r = 5 Pprzekroju = 2r * H = 2 * 5 * 4 = 40 cm^2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×