Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość madziarka__

Czy do mizerii dodaje się cebulkę?????

Polecane posty

Gość madziarka__

Jak w temacie, czy mizeria to same ogórki czy musi być tez cebula, zamierzam zrobić na obiad dodam rzodkiewke jeszcze, ale nie mam w domu cebuli, czy bedzie ok bez???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziarka__
no wlaśni w google widziałam juz rózne przepisy i z cebulą i bez i tak sie zastanawiam czy ta najbardziej tradycyjna mizeria jest z cebulą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adaskost
madziarka ja dodaje cebulke...ale z rzodkiewka tez bedzie dobre ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziarka__
o dzieki bedzie bez cebulki w takim razie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja do ogórków dodaję... koperek. Nigdy cebuli. A z rzodkiewką to dla mnie już nie mizeria tylko inna potrawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dla mnie mizeria
To poprostu plasterki Ogorka w zaprawionj na kwasno- slodko smietanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie znow cebule
Mizeria – surówka z zielonych ogórków, pokrojonych w plasterki i osolonych. Najczęściej występuje z dodatkiem śmietany, choć bywają także wersje bez śmietany i z pieprzem lub z sokiem z cytryny i cukrem. Do mizerii bywa także dodawany koperek, szczypiorek lub natka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość st 59
Czasami robię taką mizerię: pokrojone w plasterki ogórki posolić, odstawić na chwilę, odcedzić sok ,dodać pieprz i pokrojoną w kostkę cebulę ,zalać zalewą z wody ,octu i cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adaskost
No tak rzodkiewka nie jest typowym składnikiem mizerii....ale chyba na tym polega gotowanie...na eksperymentach :) i " zabawie " ze smakiem. Wtedy gotowanie (robienie posiłków) nie jest pracą a przyjemnością. A swoją drogą ...wychodzic specjalnie na taki mróz po cebule do sklepu ...rzodkiewka tez ma fajny smak i moim zdaniem do ogorków pasuje , brawo dla autorki za inwencje twórczą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Burza na Warszawa
Zalezy jak kto lubi,mizeria moze byc na slodko lub na slono,do wersji slonej dodaje cebulke ale niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem tak.....
dla mnie mizeria to ogórki... śmietana słodko kwaśna...pieprz..sól..odrobina cukru i czasem dodaje zielony koperek nigdy nie dawałam cebuli i przyznam szczerze że nie spotkałam nigdy żeby w mizerii była cebula ale jak kto lubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Burza na Warszawa
Czasami do smietany dodaje rozgnieciony zabek czosnku tez fajnie smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizeria tylko z cebulką
jeszcze nigdy sie nie spotkałam, żeby ktoś surówkę z ogórków bez cebuli nazywał mizerią :-O mizeria to obowiązkowo: supercienko pokrojone ogórki słodkie, cebula, śmietana i sól - koperek lub szczypior, kminek może być, ale niekoniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I to nie jest mizeria
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamskaa
Nie wyobrazam sobię jeść mizerie bez cebuli. Ogorki,cebula,śmietana,sol i pieprz do smaku.Oto prawdziwa mizeria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dodaję sos ogórkowy lub koperkowy, pyszne.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodaje czosnek, sól, pieprz, przyprawe do tzatzyków i odrobine smietanki:) pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she.
klasyczna mizeria to ogorki smietana sol pieprz i cukier mozna dodac koperek. z cebula to juz nie mizeria a salatka z ogorka. Ogórki obrać, pokroić na cienkie plasterki. Oprószyć solą, odstawić na 10 min, osączyć. Śmietanę wymieszać z octem i cukrem, przyprawić do smaku solą. Ogórki polać sosem, oprószyć pieprzem, odstawić na 10 minut w chłodne miejsce. Przed podaniem mizerię wymieszać z koperkiem. z cebulka to ja robie salatke z kiszonych ogorkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ocet wysusza mózg
to i nie dziwię się, że ci co dają niezdrowy ocet do ogórków nie dają cebuli do tego co nazywają mizerią mizeria zawsze z cebulą i bez octu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość three.3.
owszem ocet won! ale jest cos takiego jak sok z cytryny :) ja tam bez cebulki wole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Mizeria z cebulą? Skąd wy macie taki przepis .Przepytalam wszystkie koleżanki w pracy i na 12 gospodyń żadna nie daje cebuli ani nawet nie słyszala o takim przepisie,ale odrobine octu jak najbardziej i każda ma sie dobrze i nic im nie wyżarło,a już na pewno nie mózg,sądząc po stanowiskach i wykształceniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adaskost
Oj...tylko nie ocet...ocet to np. do odkamieniania starego czajnika czy wanny lub do mycia podłóg w trakcie remontu ( jak jest pył) i tylko wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garniaaa
:-) Ocet do mizerii:-) Ja tylko cebulę lub szczypior,ale z cebuk\la jest lepsza niż ze szczypiorem,bo ostrzejsza.Ogorki,cebula,smietana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garniaaa
W ogole ja bardzo mało octu uzywam w kuchni,do potraw.A jak juz uzyje to tyko winny,nigdy spirytusowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze na przyklad
ale w macie problemy ludzie...... yeah niech ona tam i pol kg tej cebuli wsadzi jak lubi, w czym jest problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×