Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Corina20

Citabax - brał ktoś ?

Polecane posty

Gość Mekeke91
A u mnie raz lepiej a raz gorzej, przez okres świąteczny i do końca roku czułem się w porządku, zero zmartwień, lęków, nie budziłem się w nocy, ale niestety jak tylko poszedłem do pracy zas zaczęło się budzenie jakoś od godz 4 i taki lekki niepokój i lęk, ale muszę podkreślić że i tak jest lepiej niz ostatnio. Teraz 11 stycznia mam wizytę u psychiatry zapytam o coś nie mocnego na spanie, kiedyś brałem deprexolet na noc ale rano jak wstałem to czułem się jakbym dostał w łeb i cały dzień byłem otumaniony :o znacie coś sprawdzonego na sen na receptę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy Ktoś przechodził z leków typu SNRI np. wenlafaksyna, duloxetyna (inaczej dulsevia, cymbalta) na citabax . Jestem teraz na dawce dulsevii 30 mg i chce zamienić ten lek na citabax. Ciężko się schodzi z SNRI ( nigdy więcej) , jak to zrobić najlepiej ?? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na sen najlepiej 10mg lerivonu (mianseryna), spie b. dobrze po tym leku, wycisza bardzo, sen przychodzi po ok. 2 h od wzięcia leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KSAS
Przechodzę na citabax z SNRI, na razie dozuję sobie dawkę, tj. jestem 3 dni na 5 mg, dzisiaj wzięłam 3/4 tabletki 10 mg. W ten sposób chcę zmniejszyć uboki. Czuję gdzieś ze 3 h od wzięcia tabletki pobudzenie , spięcie mięśni pleców, posiłkuje się hydroxyzyną, na razie pod względem uboków nie jest najgorzej. Na 10-tke przejdę za dwa dni. Docelowo mam brać 20 mg. Mam nadzieje ,że mi pomoże na moje przejścia. Jak tam sobie radzicie z tym lekiem, piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawi 121
citabax to jest g***o ,.,. lek SSRII starej generacji ,,. Tymczasem wprowadzono na rynek ASRI Ktore to ma mniej skutków ubocznych i jest duzo lepsze przykladem leku nowej generacji opartym o ASRI jest LEXAPRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawi 121
citabax to jest g***ooo ,.,. lek SSRI starej generacji ,,. Tymczasem wprowadzono na rynek ASRI Ktore to ma mniej skutków ubocznych i jest duzo lepsze przykladem leku nowej generacji opartym o ASRI jest LEXAPRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawi 121
ale i tak najlepszy jest Xanax ze względu na najmniej skutkow ubocznych ,. jedyna jego wada to fakt ze uzaleznia jak heroina .,. Wiec tylko idioci biorą go czesciej niz raz w tygodniuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KSAS
Jak się poczyta co ludzie wypisują na forach, to te nowsze leki nie są wcale takie dobre. Zależy jak dla kogo, jednym pomagają, innym tak sobie a jeszcze innym szkodzą. Zresztą podobnie jak w przypadku pozostałych leków, w tym SSRI. Trzeba po prostu trafić na swój lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś brałam citabax i pomógł.Teraz od 4 tyg.biire Elicea i w cale mi się nie poprawiło.Czuję niepokój bo przy cutabaxie byłam aktywna i pełna energii. Elicea niby nowszej generacji i kłopoty. Nie wiem co robić chętnie wróciłam do citabax.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biorę asentrę , z której chcę zejść. Lekarz przepisał mi dulsevię, którą brałam 2 miesiące; w międzyczasie zeszłam częściowo z asentry. Ale niestety dulsevia nie była dla mnie dobra, zbyt duże działanie noradrenalinowe, powodowało b. wysokie ciśnienie i złe samopoczucie, skołowanie. Więc dulsewię zamieniam na citabax, który kiedyś mi b. pomógł. Citabax powoduje na początku niezbyt przyjemne skutki uboczne w postaci pobudzenia ale i mimo wszystko mam lepsze samopoczucie, nie jestem otumaniona. Mam nadzieję że tym razem też mi pomoże, no i zejdę z asentry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biorę od 2 miesięcy citabax, z czego na dawce 20 mg jestem od kilku dni. Na razie same skutki uboczne. Kiedy odczuliście poprawę po citabaxie , kiedy zelżały skutki uboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biore citabax od 3 lat w roznych dawkach najpierw mialam tzn dreszcze po 30 min od przyjecia pozniej mi się unormowało tak OK 4 miesiące moze dłuzej ale była Poprawa zaczełam się skupiać bardziej na życiu I teraz już nie mam efektów ubocznych dużo dała Moja cheć to są leki ktore pomagaja ale najwiecej musiny zrobić sami nie ma cudownych pigułek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda najwięcej musimy zrobić sami. Leki są po to żeby , jak już zadziałają, zmienić sposób myślenia. Bo niestety w napięciu, w nerwach nie da się spokojnie pomyśleć i od nowa poukładać sobie w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi przepisali 20mg dziennie + inne lek, który działa od raczej szybko uzależnia :), ale ja jestem już tragiczny przypadek i inaczej się nie da. Czytałem o Citabax i to jest SSRI, więc napisze wam na moim przykładzie, jak na mnie działały SSRI.. przez pierwsze 1-2 tygodnie nasilały mi depresje i wszystko inne.. i to w znacznym stopniu.. czasami nie do wytrzymania, a emocje zmieniały się co chwilę.. radość, smutek, nerwy, pustka itd.. po około 2 tygodniach się uspokoiło, a lek zaczął działać i wracałem do żywych. Wydaje mi się, że większość osób ma identycznie :). Polecam poczekać 1-2 tygodnie i dopiero ocenić, czy lek na was działa. SSRI mają ten plus, że są bezpieczne, nie otumaniają aż tak.. to samo z uzależnieniem.. minusem, to chyba są jedynie te pierwsze 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.Choc to strona dla kobiet,postanowilem napisac.Moze ktos doradzi..Moi kochani,biore citabax od 5 tygodni 20...czuje sie w miare dobrze.Oprócz tego Promolan...Citabax ograniczylem do 10...Mam jednak problemy z sexem...Czy to po citabaxie,czy po promolanie....Czytalem,ze citabax ma takie skutki uboczne..Jak temu zaradzic....Czy moge cos wziaść na poprawę libido?? Pozdrawiam wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AM1979
Witam wszystkich, przeczytałam cały wątek, dla nowych - sporo informacji jest na poprzednich stronach więc warto poczytać. Chciałabym wiedzieć co u "matek i ojców" założycieli: Kaja123, Robert, brianka, edycia 30, tysia2278 - jak się czują, jak się im żyje, jak ich zdrowie. Sama biorę Citabax od miesiąca jako pierwszy taki lek i działa - jestem spokojniejsza i mam mniejszą gonitwę myśli oraz lepsze samopoczucie. Wszystkim życzę zdrowia i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raf

Citabax 20mg pomagal mi przez 3 lata nagle lekarz zmienil mi lek na inny bo powiedzial ze sie wypalil.po innym leku przez miesiac brania tragedia sie dzieje.jutro ide do lekarza zmienic na citabax odezwe sie czy pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kornelia
Dnia 19.12.2019 o 20:31, Gość Raf napisał:

Citabax 20mg pomagal mi przez 3 lata nagle lekarz zmienil mi lek na inny bo powiedzial ze sie wypalil.po innym leku przez miesiac brania tragedia sie dzieje.jutro ide do lekarza zmienic na citabax odezwe sie czy pomoglo

Witaj Raf, daj znać czy pomogła zmiana na Citabax. Pozdrawiam! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie odwiedzana stronka, może coś się ruszy? kto brał po dłuższej przerwie citabax, kiedy zadziałał,.jakie były uboki? Ja biorę po ponad 4 letniej przerwie, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×