Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cierpkacytryna

ramki w oknach

Polecane posty

Gość cierpkacytryna

Hej! Mam pytanko, właśnie buduję dom i zastanawiam się nad takimi ramkami złotymi w środku okien. Podoba się wam to? A może macie jakieś doświadczenia a propo czyszczenia utrzymania funkcjonalności itd. z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
Te ramki to szprosy -jeśli są między szybami to mycie bez problemu .Czy podobają się ? to zależy do jakiego okna ,domu ,musisz sama wyczuć ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cierpkacytryna
dz z odp a Mam jeszcze pytanko jak one się zachowuja w czasie? Czy szybko się niszczą rdzewieją itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cierpkacytryna
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te szprosy są chyba plastikowe z tego co widziałam ,najładniej prezentują się na oknach drewnopodobnych albo drewnianych :) Mi się osobiście podobają okna rozetowe z takimi szprosami ale do ciemnego drewna :) nie widziałam aby rdzewiały bo tak jak pisałam są chyba z pcv ,farba także nie zauważyłam aby schodziła ,prawdę mówiąc nie wiem czy ten plastik jest barwiony na złoto czy oklejany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Ze szprosami tymi między szybami nic się nie dzieje a te zewnętrzne zachowują się tak jak ramy okienne plastikowe czy drewniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cierpkacytryna
no ok a może ktoś coś wie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam takich złocistych szprosików - jedynie plastikowe między szybami ( udają drobny podział) ale mam wrażenie, że te o które pytasz to jest mosiądz, więc nie powinien ulegać korozji, tym bardziej, jeśli jest zamknięty w próżni między szybami. Osobiście nie bardzo mi się podobają ... Jakieś takie nowobogackie , albo zaczerpnięte od sąsiadów zza zachodniej granicy ;) Ale Cytrynko - zrobisz jak zechcesz. Szprosy zamknięte między szybami bezdyskusyjnie ułatwiają pucowanie okien :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Też nie lubię szprosow,wolę duże tafle szyb ale w swojej wiejskiej chacie mam drewniane okna podzielone drewnianymi szprosami tak na wiejski styl.Dobrze wyglądają z zazdroskami i pelargoniami ale z myciem to już gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy te szprosy nie zaciemniają okien? Zawsze, gdy widze takie okna to mam wrażenie, zew pomieszczeniu jest trochę ciemniej;) to takie moje subiektywne spostrzeżenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżanka ma takie "złote" i to rzeczywiście jakieś tworzywo sztuczne jest i nie rdzewieje. W oknach o,k, na wierzchu porażka zwłaszcza jak na małe fragmenty okno dzieli bo można zwariować jak się to myje. Te złote zdecydowanie mi się nie podobają, ale rzecz gustu więc jak Tobie się podobają to śmiało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inniczka
Zastanów się , bo jak będziesz chciała urządzić wnętrze w stylu nowoczesnym , to nie bardzo pasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mogłabyś wkleić link do tych ramek? Bo jakoś nie potrafię ich sobie wyobrazić.... Chociaz jak tak myślę to złote ramki do wystroju nowoczesnego raczej nie pasują. Ale nie chcę wyciągac pochopnych wniosków, więc wklej jakąś fotke, plis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojejku, takie ramki złote beznadziejnie się czyści, a po jakimś czasie wygląda to po prostu nie specjalnie estetycznie. Moim zdaniem nie ma sensu tego montować. Jak chcesz mieć jakieś oryginalne okna, to zajrzyj sobie na multizakupy.pl - tam mają spory wybór takich ciekawych okien, głównie dachowych, ale chyba nie tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaaaaa
moim zdaniem dom z takimi oknami wyglada jak kurnik. Z pełnym szacunkiem ale ja nie polecam tego. Mój sasiad wymienił te okna na : bez szprosów i chata wygląda klawo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy też tak macie
znowu ta dejzi zanudza multizakupami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ważne, żeby Tobie się podobało.. moda się zmienia moi sąsiedzi takie zamontowali, szczerze..monotonia, bo tych okien dużo...i jednakowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JesiennaMaggie
Szprosy wyglądają świetnie na oknach - sama zrobiłam je sobie w domu. Z czyszczeniem nie ma żadnego problemu. Jeśli potrzebujesz namiarów na firmę, to ja współpracowałam z http://mmtimberwindows.com/mmtimberwindows/ i wyszło pięknie:) Terminowo i bez "niespodzianek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×