Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alilililili

pilne!!! o co chodzi z tym glupim stazem

Polecane posty

Gość alilililili

w tym roku koncze licencjat z doradztwa zawodowego. chce isc po nim na zaoczne studia podyplomowe. oczywiscie najpierw musze isc do pracy, najlepiej w zawodzie. 1. czy odbywanie stazu jest OBOWIAZKOWE do utrzymania kwalifikacji? (to syf robic rok za jakies grosze :/ ) 2. zeby odbyc ten staz trzeba po prostu normalnie szukac pracy u pracodawcow i bedzie sie doradca zawodowym stazysta za troiche wieksze grosze? czy trzeba lazic po jakichs urzedach i tam kombinowac te pierdoly? PS.moze jakies inne wskazowki???? chodza sluchy ze ma sie 5 lat na odrobienie panszczyzny czyt. stazu :/ bo inaczej cale studia na marne i nie bedzie sie moglo wykonywac zawodu. czy to prawda i czy to obowiazuje na wszystkich kierunkach studiow? 3. i ILE TRWA ten staz? ponoc ze az rok :/ nie mozna krocej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkjhgyf
nie mam pojecia o czym gadasz :P ale na pewno nie w kazdym zawodzie staz jest obowiazkowy, np ja jestem zootechnikiem i nie musze zadnych stazy robic, i nie mam zamiaru zasuwac za 700 zl nawet nie majac tego wliczonego potem do stazu pracy i emerytury :O uparcie szukam normalnej pracy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daaaaa
ciekawa jestem jak ty studia skonczylas z takim debilnym podejsciem staz to ejst cos innego a doradca zawodowy stazysta to tez co innego to jest normalna umowa o prace ja dwa lata pracowalam jako doradca zawodowy w Urzedzie pracy , przez rok musialam byc doradca zawodowym - stazysta potem do wojewody pisalam podanie o licencje na doradce, zarobki zalezne od urzedu , aj zarabialma 1200 to olalalm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxxxxxxxxxxxccccc
jesli nie chcesz odpowiadac nie odpowiadaj.. jesli chcesz rob to z szacunkiem poza tym pracowalas juz i zapomnialas ze na studiach nigdy nic nie wiadomo a kazdy mowi co innego. w kazdym razie POZOSTAJE PYTANIE CZY MAM NP DO 5 LAT NA PODJECIE PRACY W ZAWODZIE? BO INACZEJ BEDZIE PO PTAKACH? I ILE ZARABIA DORADCA ZAWODOWY STAZYSTA? chyba nie moze mniej niz najnizsza krajowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zvvccc
nie ma czegos taiego jak jakis 5 lat a w urzedzie pracy to wogole startujesz w konkursie i nawet mozesz miec inne studia skonczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika- weronka
na stażu dostaniesz mniej niż najniższa krajowa staż może trwać rok/ pół/trzy miesiące i chyba miesiąc kasa marna ale pracować trzeba,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saraghina will tell you
ja tez , prawdę mowiac, nie wiem o czym piszesz.... Staż, na ktory kieruje urząd pracy może trwać, jak koleżanka wyżej pisała, parę miesięcy, pol roku, rok... zależy to od twojego urzędu pracy, bo to urząd za to płaci. Zarobki na takim stażu to grosze,coś okolo 700 zł. Ja odbywalam taki staż 3 lata temu i zarabialam coś ponad 600 do ręki. Trwał pol roku. Na studiach miałaś obowiązkowe praktyki, czyż nie ?? Teraz kończysz studia, więc masz tytuł licencjata ? Możesz iść na staż, lub normalnie zatrudnić się na umowę o pracę. Skad wzielas ten termin 5 lat ?? Mnie nic o tym nie wiadomo... Ja zaraz po studiach poszłam do normalnej pracy. A skoro kończylas doradztwo zawodowe, to powinnaś chyba takie rzeczy wiedziec... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O matko!
Temat stary, ale weszłam tutaj i wieje zgrozą! Co Wy tutaj za bzdury wypisujecie - poczynając od Założycielki tematu, kończąc na reszcie. Nie dość, że kultura wypowiedzi na poziomie poniżej krytyki, to jeszcze brak rzetelnej informacji. Nie jesteście doradcami zawodowymi, to po co Koleżance odpowiadacie jak jest w zoologii? Fakt, Koleżanka wiedzy jak na doradcę nie ma podstawowej i wstyd, ale to nie powód, żeby ją wyzywać od tępych i debilek... Ale ja nie o tym chciałam. Jestem doradcą zawodowym i staż finansowany przez PUP w innej instytuacji to NIE TO SAMO co Doradca zawodowy - stażysta zatrudniony w PUP. Taki doradca to 1 szczebel kariery zawodowej - potem jest Doradca zawodowy bez dodatku "stażysta", a następnie licencjonowany I i II stopnia. Wystarczy ustawę poczytać, a Koleżanka pytająca po studiach powinna ją znać i recytować! I nie ma czegoś takiego jak uprawnienia do wykonywania zawodu do 5 lat, bo to nie medycyna! Mam nadzieję, że tym małym sprostowaniem ten wątek nie będzie wprowadzał ludzi go czytających w błąd. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×