Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Tez miałam dodatkowy skan w 40 tygodniu w związku z hospitalizacją (leżałam dobę w szpitalu bo zaczęłam krwawic w 31 tc). MIałam tez normalne badanie z krwi na krzywą cukrzycową bo za wyski cukier mi wychodził podczas badania moczu. Pozdrawiam przyszłe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
hej dziewczyny :) mam pytanko, czy w uk da sie zrobic badanie bety? gdzie i jak? czy to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
do dzien cyklu - ja miałam robioną bete , zlecona przez GP. Kiedy test wyszedł mi pozytywny, poszłam do GP i on od razu skierował mnie na bete. Tak było w moim przypadku , nie wiem jak u innych dziewczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
rozumiem a ja znowu slyszalam ze oni zwyczajnie pytaja sie czy testy sie robilo, jesli pozytywne to jest sie w ciazy, jesli nie to sie nie jest zadna moja kolezanka bety nie miala robionej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anialobo
Hej dziewczyny:) Skacze po tych wszystkich ciężarnych forach i sama już nie pamiętam czy na tym byłam czy nie???:))) Ja mieszkam w Londynie, mam termin an 19go wrzesnia, wiec juz tylko jakies 2.5 tygodnia. W przesądy nie wierze, wiec od czerwca smiało kupowałam ciuszki i wyprawkę dla malucha. Zwłaszcza letnie przeceny mnie do tego skłoniły i naprawdę polecam taką metode, bo nie odczułam nic a nic po kieszeni,że wydałam sporo, bo pewnie tyle wyjdzie jakbym zliczyła. Ale te 20.30 funtów tygodniowo, może nawet i mniej naprawde nie robiło wielkiej różnicy. Mam kolo siebie świetny Poundland - na Woolwich. Mają tam super rzeczy dla dzieci - chodzi mi o butelki, zabawki , pieluszki, termometry, sliniaki itp .Wszystko albo Tommy Tippy albo Disney, Pampers.Także dużo przez to zaoszczędziłam. Ubranka to i prezenty od znajomych, jak i ciuszki po maluszkach, które wyrosły juz ze swoich śpiochów, ale i maraton po sklepach począwszy od tych tańszych typu Primark, Matalan, Peacoks po TKMAXX , Adams, Debenhams. I powiem wam, że nie jestem pewna czy w tych droższych ciuszki nie były tańsze ze względu na letnie przeceny. Kupowałam również na stronie www.littlewoods.com za naprawde smieszne pieniadze. Np 3 pary spiochów super jakości, a o kolorach nie wspomne, poprzeceniane z 20 na3 funty, wiec szczerze polecam teraz zerkac niestety w zimie, kiedy to przeceny znow beda mialy miejsce. Mile zaskoczona jestem równiez supermarketem Asda, piękne ubranka i super ceny. Nie wiem jakie kosmetyki dla m,aluchów wybieracie, ale akurat w Asdzie jest najtaniej tak mi sie wydaje jesli chodzi o walizeczke z produktami Johnsona- wszystkie kosmetyki typu puder, mydelko, szampon, oliwka ....itd no i poreczna walizeczka, wszystko za 10 funtow, w innych sklepach widzialam za 20, wiec warto tam sie udac. No a co do dolegliwosci jak juz wszystkie narzekają to nie bede udawac, ze u mnie jest super:) Bezsennosc od jakis 2 tygodni - teraz wiem co przezywa moja mama, ktora bez tabletki nie zasnie:(Bole krzyza, dziwne parcie w dole brzucha, ktore powoduje , ze skacze czasem jak koza, zawsze mam takie uczucie jakby synek mi tam girke wkladal, choc wiem , ze jest juz główka w dól i to niemozliwe:)) Rozstepy jak na razie zadne - odpukac w niemalowane. Stosuje oliwke po kapieli i balsam Palmers na rozstepy, ale mialam przed ciaza juz brzuszek, bo do chudzielcow nie naleze, wiec moze to ma jakies znaczenie?? Jesli chodzi o przytycie to tylko kilogram w ciagu tych 9ciu miesiecy, wiem trudno uwierzyc. Jetsem ogolnie przy kosci i zawsze kazdy mi mowil jaka to nie bede gruba w ciazy i tu pstryk w nos dla nich, bo nic nie przytylam, wydaje mi sie , ze wrecz buzia mi zeszczuplala i pojawila sie talia, bo dzidzia zabrala do przodu moje faldki z plecow i boczki-oby tylko za szybko nie oddala :) Pozdrawiam Was i bede zdecydowanie czesciej zagladac i pisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien cyklu ja robiłam bete prywatnie w labolatorium w Bedford i płaciłam 30f. Dziś zrobiłam pierwsze pranie prześcieradła, kocyki, ręczniki, śpiworki. Za tydzień ubranka :) Fajnie, że dziś Bank Holiday i wolne ale jutro niestety do pracy. Jakas infekcja przyplątała mi się i mam dość dużo żółtych upławów. Idę w środę rano do GP, zobaczymy co mi powie. Naczytałam się, że grzybice pochwy itp mogą wywołać wcześniejszy poród więc troszke przestraszyłam sie. Mamy kilka dziewczyn na wrzesień, ciekawe która pierwsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
hmm a ja nie wiem wlasnie jak znalezc laboratorium gdzie bede mogla taki test zrobic... bez skierowania najlepiej jestem z manchester

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
dzien cyklu , a tobie test wyszedł pozytywny ? anialobo witamy :-) Dzięki za namiary na stone littlewoods nigdy tam nie zagladałam :-) Ja tez uwazam ,ze w Asdzie sa fajne ubranka i niedrogie. Co do tego kuferka ja tez go kupiłam :-) Naprawde wprost nie do uwierzenia ,ze przytyłas tylko kilogram , to dobrze , bo nie bedziesz musiała zrzucać , chyba ze te sprzed ciazy ci polecą :-DMoja kolezanka tez mówiła ,ze podczas ciązy nic nie przytyła ( poznałam ją duzo pózniej ), trudne do uwierzania , a jednak prawdziwe . Ja co prawda ok 6kg , a to 30 tc , nie jest zle ,ale 1 kg robi wrazenie . Pozdrawiam serdecznie i zycze łatwego porodu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! ja musze sie zabrac za kupowanie wiekszych ciuszkow od 3 do 6 miesiecy.mam ich nie wiele.ja bylam na tej strone littlewood.com.faktycznie sa przeceny,ale jakos nic nie wpadlo mi w oko. madaa jesli chodzi o infekcje to gp wiele ci nie pomoze.ja tez mialam zolte uplawy.powiedzial ze wszelkie infekcje to sprawy hormonow i maja one tendencje do powrotow,zapisal mi clotrimazole i kazal przyjsc za 2 tyg jesli nie przejdzie aby wziasc probke.poszlam pozniej zrobil mi wymaz,wykryto jaks infekcje,ale nie grozna dla dziecka,w ciazy nie moga dawac silniejszych lekow.moj ginekolog w polsce dal mi wczesniej na stan zapalny globulki.lecz po nich nie bylo roznicy, wciaz mialam zolte uplawy.grzybica objawia sie bardziej jako swedzenie. moja mala dzis praktycznie caly czas spi.ostatnio miala wiekszoss dni ze w ciagu dnia praktycznie nic nie spala,moze w ogole 2-3 godziny.az sie martwie czy wszytko w porzadku.byla dzis grzeczna.czasami stresuje sie wyjsc z nia.jak dostanie ataku glodu to daje niezly koncert.poszlisy dzis cos zjesc na a niasto.obudzila sie raz.dalam jej cyca i zasnela dalej.jest kochaniutka.w nocy jednak budzi sie 2 razy i raz nad samym ranem. jesli chodzi o pampersy to ida na poczatku faktycznie jak woda.szczegolnie pierwsze dni.ja to myslalm ze mala ma rozwolnienie.jednak jest to calkowicie normalne przy karmieniu piersia.teraz juz robi raz ,gora trzy razy.jednak ja duzo narobi to zawsze wyplynie gora,mimo szczelnego zapiecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek, super ze mala jest kochana i spokojna, nooo i ze pospac w nocy w miare daje bo nie budzi sie co godzine :) a karmisz piersia czy dokarmiasz butla?? ANDZIAAAA prosze sie zameldowac bo snilo mi sie ze urodzilas juz :D a ja dalej w dwupaku..wczoraj minal termin z usg, i jak nic sie nie dzialo tak sie dalej nie dzieje :( niewiem jak cos ruszyc z miejsca, przytulanek nam juz nie wolno przy takim rozwarciu, a ono sie zrobilo i sobie jest i nie chce sie zwiekszyc, a moze zwiekszylo sie i ja nie czuje ;) jestem uziemiona bo lekarka nastraszyla nas ze moze w kazdej chwili sie zaczac i wtedy biegiel do szpitala- a mamy kawalek drogi, wiec mimo wszystko musze siedziec na tylku w domu i tak sobie siedze od wtorku :( strasznie sie ochlodzilo, jest 11st, jak na polskie lato to zimnooo, ale lepsze to niz upal po 36 :Dzrobila mi sie siara znow, i jest tak ze z jednej piersi jest przezroczysta a z drugiej wyglada jak mleko, to normalne jest????? :( Witam nowe mamuski :D majowka, tease co tam u was? Aurela jak dajesz sobie rade z malym???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nescafe ja myslalam ze ty juz lada moment.u mnie przy tym rozwarciu poszlo.tylko ze ja czulam skorcze.za to samo poarcie mialam 2 godziny... Ja karmie tylko piersia.z dwa razy sciagnelam do butelki mleko i karmilismy mala. Cieszcie sie jeszcze dziewczyny wolnymi chwilami,bo pozniej juz ich malo bedzie.Ja czasami nie wiem za co mam sie zlapac.Zalezy tez w sumie dnia.Na pewno jest dobre jak macie duzo pomocy obok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonka52
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia madziulek30..........24.07.10...........Amelka.......Sta ines emiliabhx............. 06.08.10.......... Rozalka........Birmingham patinka26 ............11.08.10......3-córka .....Cheltenham Aurela86..............20.08.10.........Adrianek.......UK/ PL Nadal oczekują na swój skarbek: nescafe87.........22....06.09.10..........39...synek..... ....UK/ Bytom oliwia87............22....08.09.10..........39..córka... .......Trowbridge Mama_Julci........21....10.09.10..........36....2-córka. . ..Birmingham magdan27................12.09.10...........35......córka ..........Londyn andziaaa82....27.......29.09.10.........36....córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10...........35...synek .......Bradford Marcia89...........20....04.10.2010.......33....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........34..... ..............Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........33......córcia......Bedford krisana..............25...08.10.10...........34..synek ...londyn/nw ewelina81...........28...20.10.10..........33......synek. ....Birmingham Ewula8791................17.11.10.........28......synek.. ...Birmingham yalof................19.11.10...............28.....corka. ....Londyn iwonka52...........27....08.12.10.........27...córeczka. . .North West hej dziewczyny!!!! gratuluje nowym mamuskom!!!! nescafe, oliwia, mama julci, magdan trzymam kciukole. wy nastepne!!! oby wszystko poszlo szybko i sprawnie!!!! nie zagladalam dlugo tzn podczytywalam ale nie mialam czasu pisac. u mnie ok. czuje sie swietnie, malutka dokazuje-coraz silniejsze kopniaczki czuje-ciekawe co to bedzie pozniej. dziewczyny mam pytanie-czy tu w anglii wykonuja badanie krwi na cukrzyce? bo wiem ze w PL to obowiazowo. aha i jakie macie wanienki?? takie tradycyjne? czy moze z tych nowszych z lezaczkami i innymi gadzetami?? ktos mi polecil fisherprice z lezaczkiem( takim hamaczkiem) ale ona mi sie jakas mala widzi ta wanienka.... pozdrawiam was wszystkie!!!!! trzymajcie sie cieplutko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia madziulek30..........24.07.10...........Amelka.......Sta ines emiliabhx............. 06.08.10.......... Rozalka........Birmingham patinka26 ............11.08.10......3-córka .....Cheltenham Aurela86..............20.08.10.........Adrianek.......UK/ PL Nadal oczekują na swój skarbek: nescafe87.........22....06.09.10..........39...synek..... ....UK/ Bytom oliwia87............22....08.09.10..........39..córka... .......Trowbridge Mama_Julci........21....10.09.10..........36....2-córka. . ..Birmingham magdan27................12.09.10...........35......córka ..........Londyn andziaaa82....27.......29.09.10.........36....córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10...........35...synek .......Bradford Marcia89...........20....04.10.2010.......35....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........34..... ..............Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........33......córcia......Bedford krisana..............25...08.10.10...........34..synek ...londyn/nw ewelina81...........28...20.10.10..........33......synek. ....Birmingham Ewula8791................17.11.10.........28......synek.. ...Birmingham yalof................19.11.10...............28.....corka. ....Londyn iwonka52...........27....08.12.10.........27...córeczka. . .North West hej dziewczyny:) daawno mnie nie bylo a to dlatego , ze przyjechala do mnie kolezanka z Polski i bylam bardzo zajeta. Robilismy sobie wycieczki ogolnie swietnie bylo , raz tylko przegielam , poszlismy do wieeelkiego zoo i chodzilam chyba 5 h masakra jak sie potem czulam....Tak poza tym ja juz powoli zaczynam sie rozstawiac tzn. mam takie plany:P lozeczko szafki i musze poprac wszystko bo jeszcze nic nie zrobilam a to juz dzisiaj 35 tydzien!!!!! sie zaczal:) masakraaaaa juz coraz blizej i odczuwam lekki stresik i niepokoj , niby mam jeszcze miesiac ale mnie sie cos wydaje , ze bedzie wczesniej...:/ no nic pozdrawiam was wszystkie od dzisiaj bede czesciej pisac buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonka robia badanie na cukier.ja mialam.wydaje mi sie jednak jak bedzie taka potrzeba.u mnie polozna wykryla cukier w moczu,dlatego mnie skierowala.ja jadlam wczesniej kanalke z dzemem .pewnie dlategotak bylo. mysle ze wanienki kupic wieksz,lepiej posluza.lezaczek te zbardzo parktyczna rzecz.o fisher price nie slyszalam, ani nie widzilam.ja dostalam od kogos wiec nie. kupowalam.lezaczek mam plastikowy,tylko podkladam jakis reczniczek zeby bylo mieeko.wanienke mam mala i juz widze ze niedluzo z niej wyrosnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) nescafe trzymam kciuki za Ciebie teraz Ty nastepna:D za reszte tez trzymam:)wiecie tak spojrzalam na ta tablke ze jak wroce z polski to 11 dzieciaczkow sie powinno urodzic ale jaja:D ja sie szykuje do pl mam starsznie duzo zreczy na glowie dlatego zagladam rzadko.wyjezdzam pod koniec przyszlego tyg i wracam pod koniec pazdziernika wiec troche mnie nie bedzie na kafe.ale obiecuje podczytywac, ktora po kolei rodzi:D u mnie bez zmian-mala rosnie,dokazje,piszczy zamiast gaworzy-Tease twoja tez tak?moja odkad sie nauczyla piszczecprzestala z niami"gadac":O jest juz bardzo sztywna,glowke trzyma jak nalezy,zaczelismy ja sadzac na kolanach naszych.teraz ma gorsze noce nie wiem czemu budzi sie po 7h-najczesciej miedzy 3 a 4,moze to przejsciowe(OBY!!!)bo do dobrego sie czlowiek szybko przyzywczaja i nie wyobrazam sobie juz wstawac w nocy:( no ale jak tak bedzie to bedzie-i tak dziekuje codziennie bogu ze do tej pory tak slicznie w nocy spala:) aha i jeszcze jedna zmiana u mnie-dostalam okres:O a bylo tak pieknie 13 mcy bez tego cholerstwa:D Witam nowe dziewczyny na forum-nie moglyscie trafic lepiej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie Nescafe ja jeszcze w dwupaku. Wlasnie zaraz wychodze na spotkanie ze Swoja polozna. Wczoraj bylam na tych zakupach i kupilam wszystko co chcialam dla siebie, ale jezeli chodzi o ciuszki dla malych dzieci to porazka. Kupilam jedynie kocyk i dwie pary skarpetek. Napisze pozniej wszytsko dokladniej bo teraz juz mykam. Do pozniej :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka baw sie dobrze w Polsce. Czy ty na paszport sie umawialas , czy normalnie jechalas.czytalam gdzies ze jest zazwyczaj pelno ludzi i lepiej sie umawiac.czy o prawda. ja ci zazdroszcze, ze twoja mala tak spi.ja marze o nawet 7 godzinach przespanych w nocy.twoja mala tak zawsze miala,czy dawalas jej butelke na noc? moja mala zato zaczela sie juz fajnie usmiechac i gaworzyc.wg naszej elektronicznek wagi wazy prawie 5 kg.ide w piatek go gp na kontrole. ja jestem ciekawa kiedy ja dostane okres.poki co dopiero przestaje plamic.ciagle cos mi tam leci.dzisiaj zuwazylam znikoma ilosc wiec mam nadziej ze to definitywnie koniec. pozdrawiam wszytkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Tak czytam Was madziulek i majowka i zazdroszczę Wam ze macie te pierwsze miesiące za sobą i coraz więcej pociechy z waszych skarbów i ze tak szybko odnaleźliście sie w nowej sytuacji:) majowka niestety co dobre szybko sie kończy :( miłego urlopowania zabierz duzo cieplych rzeczy bo zimno w Polsce madziulek to trochę kłopotliwe bo nie wiadomo dokladnie kiedy ja złapie głód i praktycznie jesteś uwieziona w domu bo jak zacznie płakać to od razu zapodasz cyca i z głowy a na mieście to szukaj jakiegoś spokojnego miejsca ale z drugiej strony jak krzyk to chociaż wiesz co mała chce :) Ciekawe co u reszty mam nic nie piszą ? anialobo masz racji można zakupić duzo fajnych rzeczy na wyprzedażach marketach dosłownie za grosze:) maadaa jak będziesz u położnej to nie daj sie zbyć bo infekcja to ostatnia rzecz jakiej ci potrzeba mi tez zaczęło sie od żółtych upławów a później sie tak rozwinęła ze lekarz w Polsce jak mnie zbadał to sie za głowę złapał i przepisał mi bardzo mocne lekki których tak naprawdę kobieta w ciąży nie powinna brać ale nie bylo innego wyjścia ponieważ infekcja mogla więcej narobić zła jak samo podanie leku niech Ci zrobia wymaz i podadzą od razu odpowiednie lekki za nim będzie gorzej nescafe87 jeszcze tylko troszkę:)a masz jakieś w ogóle objawy zbliżającego sie porodu czy czujesz sie tak samo jak do tej pory ? Bo ja zauważyłam ze łapią mię lekkie skurcze czasem czuje bol w podbrzuszu i dzidzia bardzo ciśnie w dol i jak ide to ma wrażenie ze zaraz mi wyskoczy :P iwonka52 tak jak napisała madziulek jak coś znajda w moczu to dopiero wtedy kierują cie dalej na szczególniejsze badania ja mam zwykła wanienkę z Wilkinsona marciaa89 teraz to z górki:) Jesli chodzi o leżaczki z fisher price to gorąco polecam maja niesamowity wybór i sa bardzo dobrej jakości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaraz po 1 zapaleniu czyli chyba po 3 tyg dalam na noc butelke bo sie darla w nieboglosy ze glodna(1cycek nie dal rady nadazyc z produkcja chyba).I tak juz zostalo-dostaje na noc sztuczne.Wcale nie zaluje tej decyzji:) jak jedziemy gdzies w teren na dluzej to tak samo daje sztuczne a potem normlanie wystawiam cycka maz mnie zakrywa i tyle:) w zasadzie odkad zaczelam dawac sztuczne na noc mala i przesypia tak dlugo.nie wiem czemu-kazdy pyta jak to zrobilam a j nie wiem-nic nie zrobilam poza tym ze sie zdecydwalam dokarmiac. Ja powiem wam szczerze tez sie ciesze ze poczatki mmam za soba-zwlaszcza 1 mc.byl dosyc trudny,bo o nowa sytuacja-wiadomo.ale teraz jest super na serio.czasem wiadomo rutyna chwyta i jest gorszy dzien,ale mija. na paszport w ambasadzie w Man trzeba sie umawiac.terminy sa dlugie(ja czekalam ponad mc)i to ze sie umowilismy nie zmienilo faktu ze kolejka byla jak 150!ale juz mamto za soba;) co do wyjazdu do pl-to wiecej stresu niz radosci narazie. ile zabieralyscie dziewczyny kasy w podroz?wiecie tak na wszelki wypadek?pytam te ktore jechaly autem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej 🖐️ Ja juz po wizycie GP. Ja nie moge zlego slowa na mojego lekarza powiedziec. Nigdy nikt mnie nie zbyl ani slynnego Paracetamolu nigdy nie dostalam. Podchodza naprawde powaznie. Hemoroidy mi wyleczyli, co prawda uprzedzali ze moga wrocic ale jak narazie spokoj a mocno pieklo. Dzis bylam w sprawie mojej wydzieliny. Lekarz wyslal mnie do pielegniarki, gdzie wzieli mi wymaz do labolatorium. Pilegniarka powiedziala lekarzowi, ze widac infekcje golym okiem, wiec dostalam tez czopki na 3 noce, zanim nie bedzie wynikow. Naprawde zlego slowa o GP nie moge powiedziec. Za to polozna to inna bajka, ale to juz od czlowieka zalezy. Jednej trafi sie lepsza innej gorsza. Moja olewa wszystko po calosci a recepty i tak nie moze wypisac wiec dlatego od razu ide do GP a nie do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majowka my duzo kasy nie bierzemy z soba. Wiecej drobnych Euro na toalety i kawe czy herbate z automatu. Wszedzie placimy karta za paliwo, hotel, jedzenie. Mamy karte debetowa Barclays i nie pobieraja duzych oplat i dobrze przeliczaja. Ale to zalezy od Banku i rodzaju karty. Hotel okolo 50 euro i ze dwa tankowania po 70 euro. A reszta to juz zalezy czy je sie w restauracji czy ma jedzenie z soba. My raczej mamy kanapki i konserwy na droge a na porzadny obiad stajemy dopiero za granica Polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maadaa dzieki za odpwoiedz.my mam konto w lloydsie ciekawe-lepiej by bylo nie wiezc gotowki.musze sie tym zainteresowac. fajnie ze masz fajnego gp.ja w sumie z gp mialam malo doczynienia w czasie ciazy-wszystko z polozna.super babka.jak mowisz wszytsko zalezy od czlwoieka. A wlasnie jeszcze chcialam zapytac czym ci wyleczyli te hemoroidy?bo ja bralam taka masc i bylo super jak bralam a potem znowu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam masc i czopki. Bralam przez 7 dni jedno i drugie. Narazie odpukac spokoj. No i przestalam uzywac papieru toaletowego, to duzo daje. Kupuje sobie najtansze chusteczki nawilzone dla szieci, takie dla supermarketu zrobione. Jak nie zapomne to jak wroce z pracy sprawdze nazwe tej masci i czopkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
Czesc dziewczyny , Iwonka co do badan na cukrzyce to mi połozna powiedziała ,ze robią tylko wtedy gdy w rodzinie były przypadki cukrzycy , sama masz cukrzyce , brałas diabetyki , masz PCOS lub wykryto u ciebie cukier w moczu . Jezeli bardzo ci zalezy , a nie było w twojej rodzinie przypadków cukrzycy ( oni to maja w dokumentach- musiałas podawac ) itd to moze spróbuj tak jak maadaa zjesc cos słodkiego ,przed złapaniem moczu do badania . Ja uwazam ,ze to wazne badanie i czasami wcale nie zalezne od cukrzycy w rodzinie itd , no ale skoro maja inne wytycznie i nie robia obowiazkowo trudno . Ja mam pytanie do dziewczyn , które juz tu rodziły .Pisałyscie ,ze piłyscie herbate z lisci malin przed porodem.Czytałam ,ze ta herbata sama w sobie nie przyspiesza porodu jesli chodzi o termin , tylko jest pomocna pózniej w trakcie akcji porodowej , bo szyjka sie szybciej rozwiera i sam poród moze przebiec szybciej . Co o tym myslicie ? Zauwazyliscie zeby ta herbata w jakims stopniu wam pomogła ? Chodzi mi o samą akcje porodowa czy w jakims stopniu mogła skrócić czas porodu ? To samo czytałam o wiesiołku ,ze mozna go łykać lub aplikowac dopochwowo , ale nie wiem czyt to prwada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
p.s przepraszam za pomyłke , to madziulek30 pisała ,ze zjadła kanapke z dzemem przed badaniem na mocz , a nie maadaa. Sorki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia madziulek30..........24.07.10...........Amelka.......Sta ines emiliabhx............. 06.08.10.......... Rozalka........Birmingham patinka26 ............11.08.10......3-córka .....Cheltenham Aurela86..............20.08.10.........Adrianek.......UK/ PL Nadal oczekują na swój skarbek: nescafe87.........22....06.09.10..........39...synek..... ....UK/ Bytom oliwia87............22....08.09.10..........39..córka... .......Trowbridge Mama_Julci........21....10.09.10..........36....2-córka. . ..Birmingham magdan27................12.09.10...........35......córka ..........Londyn andziaaa82....27.......29.09.10.........36....córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10...........36...synek .......Bradford Marcia89...........20....04.10.2010.......35....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........34..... ..............Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........33......córcia......Bedford krisana..............25...08.10.10...........34..synek ...londyn/nw ewelina81...........28...20.10.10..........33......synek. ....Birmingham Ewula8791................17.11.10.........28......synek.. ...Birmingham yalof................19.11.10...............28.....corka. ....Londyn iwonka52...........27....08.12.10.........27...córeczka. . .North West Co o badania cukru, to ja miałam robione w 26tyg i u mnie wszystkie koleżanki też tak miały, mimo iż nie wykryto u nich nigdzie cukru, ani nie chorował nikt w rodzinie na cukrzyce, także to chyba zależy:) Co o wanienki to ja mam zwykłą z mothercare, takż z kubusiem. Dzisiaj zacząl mi się 36tydz i już mi się nudzi w domu:) A siedze prawie miesiąc na macierzyńskim, wszystkie książki z sagi Zmierzch przeczytałam i teraz nie mam co robić, dzisiaj poprałam pościel z moses basket, mam ich aż 2 bo jeden kupiłam na carbocie za 2f bez stojaka, a drugi dostałam od sąsiada ze stojakiem:P No i to wyprasuje i tyle. Torbe do szpitala wczoraj wstępnie spakowałam i będę tylko dokładać jak coś mi się przypomni:) Jak ja bym chciała żeby Maluszek przyszedł szybciej na ten świat:P Tak za 2 tyg byłoby idealnie, a najlepiej za 18dni:D NA pierwszą rocznicę ślubu:P Ale by był prezencik:)))) No i o pewnego czasu mój mężuś zaczął się chyba stresować zbliżającym się porodem:P Jakoś gorzej mu się śpi i taki czuły się zrobił dla mnie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milkaa88 fajnie masz ze ma Cie kto przytulic. Ja niestety nie mam tego luksusu. Niby zwykla czynnosc przytulenie przez bliska osobe wartosc docenia sie kiedy tego zabraknie!!! Ja juz nie daje rade. Moje hormony mnie zabija. Mam straszna chustawke i probuje to jakos opanowac. Chodze na spacery, slucham mojej ulubionej muzyki i sprzatam. Ogolnie probuje ciagle cos robic aby nie miec czasu i sposobnosci aby ciagle myslec o mojej sytuacji. To mnie zabija :( Dzis bylam drugi raz u poloznej, bo wczoraj wykryli jakies zakazenie w moczu i musialam dostarczyc probke do badan, a poza tym pobrali mi krew dla kontrolnego badania. Teraz bede miala co tydzien wizyte bo zostalo juz dokladnie 4 tygodnie, 28 DNI !!!!! Jejku to juz koncowka. Teraz zaczynam juz powoli sie bac, jak to bedzie i czy sobie poradze!!! Najgorsze przede mna grrrrrr :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziaa82 szkoda ze tak to u Ciebie wyglada , ale na pocieszenie powiem ci ze ja pomimo ze mam partnera bardzo wspierajacego pomocnego itd tez zdarzaja sie krytczne momenty , tez mam straszna hustawke nastrojow , czasem sama siebie nie poznaje.... wybucham z byle powodu i coraz ciezej mi im blizej porodu i tez sie bardzo boje. Tak poza tym dziewczyny chcialam was zapytac jak to jest u was z ruchliwoscia dziecka ( albo jak bylo mamuski hehe ) pod koniec ciazy. Ja zaczelam 35 tydz ale synek wciaz jest ruchliwy , kopie skacze doslownie caaaaly brzuch faluje i sie podnosi , czasem wypycha te swoje stopki raczki tak ze moge je normalnie zlapac hehe . Polozna mowila mi ze to ok , ale ja juz sama nie wiem , ponoc dzieci pod koniec ciazy powinny byc mniej ruchliwe... nie mowiac juz o tym , ze czasami jak kopie to naprawde boli i nie moge spac... Ciekawa jestem czy to oznacza , ze po porodzie tez bedzie takim ruchliwym dzieckiem??? Kolejna sprawa jaka mnie dreczy to te cholerne rozstepy:(( Nie sadzilam , ze bede miala ich az tyle , bo od poczatku ciazy sie smaruje czym tylko sie da , ale niestety ostatnio pojawily sie nawet na brzuchu :(( a wzdluz ud mam wielkie czerwone krechy masakra. Dziewczyny moze znacie jakies cuda , ale to doslownie cuda bo ja juz nie wiem co robic..stosuje plalmersa wydalam na niego juz majatek od poczatku ciazy , oliwke , inne balsamy i nic nie pomaga... Na dodatek pojawily mi sie tez hemoroidy i nie wiem co z tym zrobic paskudna sprawa powiem o tym za tydz mojej poloznej moze cos doradzi...:/ achh uroki ciazy pod koniec juz nie sa takie piekne , synku wychodz!! hehe No to sobie ponarzekalam ciekawa jestem waszych odp :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×