Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Gość Aniula-)
tak na naszej klasie Anna Konieczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
dziewczyny niech jedna drugiej poda email lub gg i tam sobie podajcie informacje.Tu rózni ludzie wchodzą , po co ma pózniej ktoś was sledzic lub podglądać np na nk , jesli sobie tego np nie zyczycie . Chyba ,ze wam to nie przeszkadza , to co innego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
wiem wiem ,ze nic się nie dzieje:-) , ale wiecie czasami na kafe rózni wchodza , a kulturą nie grzesza ;-) milka88 ja tez poczytam tą stronke.Fajnie ,ze ją znalazłaś :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny poradzcie czy przy rejestracji dziecka musze przedstawic paszport czy moze byc dowód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina81 niestety nie mam pojecia , sama jestem ciekawa jak to bedzie z tym paszportem i rejestracja , najpierw chyba trzeba dziecko zarejestrowac w urzedzie stanu cywilnego , ale jakie dokumenty sa potrzebne nie mam pojecia na pewno akt urodzenia i dowody obojga rodzicow...hmm sama nie wiem. mam pytanie do dziewczyn , ktore juz urodzily. Czy przed porodem mialyscie skurcze w pachwinach? ja dzisiaj poszlam z chlopakiem tylko po zakupy na obiad do sklepu niedaleko domu i nie moglam z bolu wrocic , co chwile sie zatrzymywalam , bo mialam silne skurcze w achwinach , baardzo nieprzyjemne i zastanawiam sie czy nie jest to oznaka rychlego porodu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj bylam u polozneji nie mogla namacac jak jest ulozony bobas :/ zawolala druga i tak we dwie mnie mietolily az stwierdzily ze nie jest jasne czy juz sie ukozyl czy nie.wiec jutro mam scan zeby to sprawdzic...mam nadzieje ze glowka do dolu dupka do swiata bo to najlepsze ulozenie, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuski czym udrazniacie noski swoim pociechom? Chodzi mi o te kropelki (woda w sprayu) która pomaga nawilzyc i usunąć suche zaniczyszczenia *Gdyby mężczyźni mieli rodzić dzieci, świat byłby pełen jedynaków* [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2acd3ea5b73a2cdd.html] *Gdyby mężczyźni mieli rodzić dzieci, świat byłby pełen jedynaków* [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2acd3ea5b73a2cdd.html] *Gdyby mężczyźni mieli rodzić dzieci, świat byłby pełen jedynaków* [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2acd3ea5b73a2cdd.html]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ja tylko na chwile sie pozegnac:) bede pod koniec pazdziernika-szmat czasu wiec wszystkim,ktore w tym czasie maja termin zycze szybkich akcji porodowych:D bedzie dobrze i trzymajcie sie;) emilia ja wpyuszczam malej roztwor soli morskiej w sparyu i potem ciagne frida-ktora i tak uwazam za najbardziej beznadziejna rzecz jaka wymyslili. madziulek mojej malej tez sie ulwa i to bardzo czesto-ponoc tak jest jak sie karmi mala na lezaco wiec chyb nie ma sie co martwic.jak karmie butla ze sztucznym-raz na ruski rok sie uleje i to najczesciej jak sie oje jak szalona np zje 270:) tease cos cie nie ma dlugo-co u ciebie?jak twoja mala po 3 szczepionce-mojej nozki napuchly jak cholera ale tak to zuh dziewczynka: nescafe dawaj dziewczyno znac chce przeczytac ta szczesliwa nowine przed moim wyjazdem;) zaaraa ja chc szczepic na TB w polsce bo u mnie(polnoc)nie szczepia na gruzlice chyba ze jest wysokie ryzyko. witam nowe mamsuki przyszle-fajnie ze forum sie powieksza:) dobra musze spadac sie pakowac papa do zobaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majówka szerokości, szczęśliwej podróży i udanego urlopu w PL. Do mnie przychodzi dziś Health Visitor i nie wiem czego mam sie spodziewać. O czym kobitka będzie mowić????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
majówka szerokiej drogi i udanego urlopu :-) maddaa to hv przychodzi tez podczas ciązy ? Myslałam ,ze tylko po porodzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak a czy jest jakiś odpowiednik soli morskiej w Anglii? Majowka bezpiecznej podróży i udanego urlopu :) maadaa ogólnie hv jest po to żeby wysłuchać twoich obaw odnośnie zdrowia twojego i Twojej familii, pomoc, doradzić itp, hv zajmie się zdrowiem psychicznym i fizycznym twoim i Twojej rodziny, a dziecko będzie pod jej opieka do 5 roku życia , wiecej napisze jak nakarmie i uspie core

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak a czy jest jakiś odpowiednik soli morskiej w Anglii? Majowka bezpiecznej podróży i udanego urlopu :) maadaa ogólnie hv jest po to żeby wysłuchać twoich obaw odnośnie zdrowia twojego i Twojej familii, pomoc, doradzić itp, hv zajmie się zdrowiem psychicznym i fizycznym twoim i Twojej rodziny, a dziecko będzie pod jej opieka do 5 roku życia , wiecej napisze jak nakarmie i uspie core

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja hv dała mi karte na której jest opisana rola hv i wjaki sposób i okolicznosciach moze ci pomoc (dając rady lub kierując do właściwych osób lub instytucji ) - ciąża , antykoncepcja , depresja poporodowa , opieka na dzieckiem , opieka nad tobą, opieka społeczna ( benefity i prawo pracy ), pomoc w uzyskaniu mieszkania councilowskiego ( bezdomność), niepelnosprawność , menopauza, bezrobotność itp pomoże przy wyborze nursery , podpowie gdzie znaleźć dobre aktywne kluby dla mam ( karmienie piesią , fitness, zajecia grupowe na basenie itp ) tego jest całe mnóstwo i mam nadzieje że trafi ci sie fajna babka :) wstrzymałam sie z dawaniem cyca mojej malej bo chce zobaczyć czy to potówki czy jednak trądzik który otrzymuje odemnie w mleku, tak więc ściagam i do lodówki :) ale majówka masz fajnie , może i nam sie uda wyskoczyc do rodziny na tydzien lub dwa , jednak wszystko zalezy od tego czy mąż kontrakt dostanie czy nie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udanego urlopu majowka! emilia moja mala tez chyba ma ten tradzik.tak gdzies od 2 tygodni.ma cale policzki wysypane i za uszkami i troche na czole.i to coraz wiecej.jaki ma zwiazek podawania pokarmu przez butelke? my ja karmilismy sciagnietym mlekiem i je bez problemu>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek trądzik jest wynikiem zwiększonego stężenia androgenów w organizmie noworodka które powodują też zwiększoną aktywność gruczołów łojowych ,u kobiet występują w niewielkich ilościach, ale ich stężenie rośnie znacząco w czasie ciąży, jeżeli po porodzie nadal utrzymuje się zwiększony poziom androgenów, noworodek otrzyma je razem z mlekiem w czasie karmienia piersią ,w ciągu kilku miesięcy (zazwyczaj 3-4) poziom hormonów obniża się i buzia malucha znów jest piękna i gładka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Emilia. Była HV i dała tak jak wyliczyłaś. W sumie OK babka tylko z 5 razy dzwoniła zanim mnie znalazła. Jakoś w ogole nie ma orientacji w terenie ani nawigacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny , by;am dzisiaj na tym dodatkowym scanie i wszytsko ok bobas glowka w dol i poycja gotowa do startu wazy 2,8kg :) chudzinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdrtehyddhudjc
Czy do paszportu malucha urodzonego w UK potrzebny jest akt urodzenia obojgu rodziców czy tylko wystarczy akt ślubu?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak czasami podczytuje wasz topik... ;) emilia-do oczyszczania nosa u nas swietnie sprawdzil sie Nasosal w kroplach - roztwor soli fizjologicznej dla niemowlat. Zakrapialam a potem Frida odciagalam - ja sobie ja bardzo chwale :) Krople kupisz w wiekszosci Tesco i aptek. Ktos pytal o paszport-my w konsulacie przedstawialismy tylko dowody osobiste i brytyjski oryginal aktu urodzenia dziecka (do pierwszego paszportu, do kolejnego jest juz potrzebny polski akt urodzenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilia -moja HV to chyba moglaby sie uczyc od tej Twojej, przyszla, zwazyla malego, byla zaskoczona i wrecz oburzona moja prosba zeby przyszla jeszcze raz (oczekiwala ze sama przyjde). A na koniec stwierdzila ze kiedy sama miala dziecko to o wszystko pytala meza bo nie wiedziala co i jak :o Pozniej probowalam dociec kim jest ta "kompetentna" osoba i okazalo sie, ze to....przelozona HV na caly rejon, ktora z powodu niedoborow personelu zmuszona byla osobiscie wykonac kilka wizyt do pacjentek :D W kazdym razie gratuluje dobrej HV :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny co rodziły mam do Was pytanie:) W czym rodziłyście? W jakiej pozycji i czy podczas pierwszef fazy porodu chodziłyście w tym w czym rodziłyście? Bo ja już sama nie wiem, do porodu mam przygotowaną zwykłą koszylke na ramiączkach, a się zastanawiam czy nie zmienić jej na koszule nocną:) Więc bardzo prosze o odpowiedz:) U mnie nic ciekawego, wczoraj byliśmy u znajomych , dzisiaj też, a od jutra znowu zaczynam się nudzić :( Bo maz do pracy, ale teraz na pierwszą zmiane, więc obudze się , chwile pokrzątam zaczne robić obiad i już będzie:P Także super, wole jak ma pierwszą, niż drugą zmiane:) zisiaj spałam na półsiedząco i jakby troche lepiej, tak mnie miednica nie bolała i nie strzykała, także już znalazłam sposób na spanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Milkaa88 mam pod swoja poduszka 3 male poduszki i spie jak na razie raz na jednym raz na drugim boku. Jednak gdy przychodzi pora na zmiane strony to jest bardzo ciezko gdyz musze uwazac na Zuzke w brzuszku bo zawsze sie uklada z tej strony na ktorej lezalam. Ja tez sie zastanawiam w czym mam rodzic bo chce w wodzie i nie wiem zbytnio. Mam dlugie koszulki na ramiaczkach ktore kupilam specjalnie na wakacje i chyba w nich bede rodzic. Torba juz spakowana i czeka na swoj dzien. Po obiadku relaksik na kanapie. Zaraz jedziemy do znajomej na kawke a potem Mam Talent i relaksik w domciu. Do pozniej .... papapa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erftgyhuj
Dziewczyny tu w UK jak już zacznie się poród jesteśmy w szpitalu czy oni jeszcze robią dla sprawdzenia jak jest dziecko ułożone scan??? czy nie!! Czy tylko badają przez brzuch ułożenie malucha? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwierzcie mi dziewczyny że jak już zacznie się poród to będzie wam wszystko jedno w jakiej koszulce jesteście. Będziecie tylko myślały o tym żeby było już po. Ja miałam przygotowane dwie zwykłe bawełniane koszulki na salę porodową a później koszule taką do kolan nocną. Kiedy przyjechałam do szpitala to przebrałam się w pierwszą lepszą z brzegu, czyli w tą co miałam na po porodzie. Myślałam już tylko o tym żeby to mieć za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela ma racje, ja miałam cesarke ale pamietam jak w największym bólu sciagali ze mnie ubranie w obecności kilku położnych i kilku lekarzy a mnie wszystko jedno było byleby mi gas&air nie zabierali;) a tak na marginesie to wczoraj stracha dostałam jak nic, moja mała zaczyna gubic swoje pierwsze włoski ale wyczytalam ze to zupełnie normalne:) uff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to rodzi się w swojej koszuli? Ja gdzieś czytałam, że szpitalną dają. Na stronie mojego szpitala piszą, ze tylko jedną swoją koszulę przywieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×