Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Hej dziewczyny:) Ja ostatnio dla Olusia kupiłam spacerówke pettite star zia+ trzykołowa, jak dla mnie jest super, ma świetną amortyzacje, rozkłada się na płasko, Olusiowi śpi się w niej super, jest lekka , waży 6,5kg. Także Marcia zobacz sobie, ja kupiłam w Argosie, zamóiłam ją przez internet bo tego koloru co ja mam nie mają na stanie i trzeba zamówić pick up to ona http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/3987223/Trail/searchtext%3EZIA.htm Kurcze widze że ostro podrożała! Ja ją kupiłam za 94.59;/ i do tego śpiworek to razem wyszło mi 120f. No ale to ona. JA też lecę do Polski 02.07 i wracam 03.08 także calutki miesiąc, szkoda tylko że bez męża, ale mam nadzieje że będzi epogoda i ten miesiąc spędzimy głównie u mojej babci i brata męża którzy mieszkają nad jeziorkiem:) Będzie super. Oluś jużdobrze raczkuje, wszędzie dojdzie, wgramoli się nawet pod krzesło przepełznie i dotrze do piecyka na prąc, który jest zastawiony aby tam nie sięgał... wszytsko go ciekawi i ciągle chce gdzieś chodzić za rączki, gdy tylko ma pod ręką coś czego może się chwycić wstaje i chodzi wkoło tego. :) Pozdrowinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko co to ma znaczyc gleboka patologia mowisz>?? Na twoim miejscu porobilabym cos ciekawszego niz sledzenie forum o ktorym nie masz pojecia. Jezeli slowo pierdziec to dla ciebie patologia to niezle , wracaj do swojego slownika , Polacy to strasznie dretwy i powazny narod masakra... Madziulek ja tez jeszcze karmie i w dzien w sumie nie musze , ale wieczorem do snu musi byc i nie wiem czy ja tego mojego miska oducze w koncu :/ Moj Oli od paru dni tez niezle szaleje , staje zupelnie sam przemiszcze sie na stojaco chodzi po meblach wszedzie go pelno i czlowiek nawet nie moze spokojnie posiedziec :P Madziulek nie martw sie , ze Twoja corcia jeszcze nie staje , kazde dziecko ma swoje tempo , moj Oli pozno zaczal siedziec a teraz wszystko szybko poszlo wiec jeszcze troche i na pewno corcia stanie i moze zacznie chodzic jak sie rozpedzi :-) Aaa i sliczna sukeneczka na chrzest! Milka dzieki za linka swietny wozek ale ja juz sie nastawilam na maclarena dzisiaj ogladalam w mothercare ten xt i chce go tylko ze bardzo drogi 170f , ale moze za tydzien za dwa...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) madziulek wiesz co ja nei pamietam ale jesli masz ochote to podam ci link do usług transportowych , ja paczke wyslałam w czwartek a w poniedzialek byla w polsce http://bham.pl/directory/Kategoria/Transport/ a jezeli nie to poszukaj stronki polskiej z okolic twojej miejscowosci i na pewno cos znajdziesz ;) madziulek sukienka sliczna ale nie w moim guscie ;) my już od 4 miesiecy śmigamy spacerowką silver cross pop sport, kupilam ze wzgledu na podroz do polski, jest lekka 7kg i jedna reka sie składa madziulek nie martw sie że amelka nie stoi ;) sie nie obejrzysz jak niedlugo wstanie i jej dogonic nie bedziesz mogła;) moja to chodzi ale przy meblach albo za rączki , boi sie jak jedna rączke puszczam mnie sie ten komplecik podoba http://www.abrakadabra.sklep.pl/?p0=56&p1=57&p2=63&o=2783 :) pozdrawiamy i idziemy na spacer dopóki nie pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Kiedyś opowiadałm mojemu mężowi, ze wysyłacie paczki do Polski zamiast brać bagaż, z jednej strony jak ktoś leci ryanair'em to się opłaca, ale jak wizzair'em to nie, ja płace 13f i mam 32kg. Ciężkie, ale na lotnisko odprowadza mnie mąż, a w Polsce pakuje Olusia do wózka torbe na ten specialny wózek i jade na dwa wózki:) Jest to wykonalne hehe. Teraz będzie jeszcze łatwiej bo Oluś stoi to sobie poradzimy:)No ale jak Wam lepiej z wysyłką to spoko:) W sumie jak bym miała lecieć ryanem to sama bym się nad tym zastanowiła. U nas dzisiaj pogoda bylejaka, od 3 dnia mam zamiar wywiesić pranie na dwór i jakoś tego nie robie, bo wygląda jak by zaraz iało padać, a że u mnie w mieszkaniu pranie strasznie długo schnie, musze na grzejniki kłaść i ogrzewanie w czerwcu włanczać. Ahh ta pogoda! Ostatnio zaczełam wprowadzać słowo NIE i gdy Oluś coś broi mówię Nie wolno, on patrzy robi słodkie oczka, uśmiechnie się i przestaje, a gdy tylko się odwrócę robi swoje i tak można 100 razy hehe Cwaniak mały. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia a jak sie prowadzi ten silver cross? I czy dziecko moze spac w nim na plasko? Bo teraz waham sie tez miedzy silver cross pop sport wlasnie a tym maclarenem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia jak moge sie wtracic na temat wozka.Ja bylam w mothercare to tez sie zastanawialam nad silver crossm , a maclarenem.Musze powiedziec ze maclaren ma glebsze i wygodniejsze siedzisko.W sumie oba mi sie podobaly.Jesli chodzi o komfort jazdy to mysle ze podobny, bo kolka sa tego samego typu.Rozkladanie nie wiem.W moim wozku calkowicie sie nie rozklada.Amelia jednak lubi w nim spac i w ogole jej sie dobrze w nim siedzi i chetnie jezdzi.Mysle ze calkowite rozkladanie jest wazne gdy dziecko nie siedzi, a potem to moze byc lekko podniesione.Podnozek jest tez inaczej regulowany.W silver wydaje mi sie lepszy bardziej elastyczny,w drugim po prostu sie wysuwa na takich szynach po bokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulek dziekuje Ci za opinie :))))) Wlasnie mi sie silver tez bardzo podoba , ale przeczytalam w necie wiele negatywnych opinii wiec juz sama nie wiem hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiola1981_____
Witam drogie dziewczyny z wysp! Podczytuje Wasze forum i mam pytanie. Jak wyglada sprawa w Anglii z macierzynskim? Czy to prawda ze Panstwo Wam placi przez 12 miesiecy po urodzeniu dziecka srednia pensje ? Jakie macie inne subwencje? Ile placicie za szczepionki? Bo nam w Polsce nalezy sie platne 20 tyg.macierzynskiego (+2 tyg.extra), oraz becikowe 1000zl. Jestem matka 2-mies. dziecka i jestem przerazona. W Polsce mimo ze chodze do pediatry w przychodni, to za usg stawow zaplacilam 70zl, + szczepionki podstawowa 190zl i rotawirusy razem ok 400zl (!!!). Juz nie mowiac o innych lekarstwach itd. Chory system. Nie dosc ze Panstwo nic nie dotuje mlodych matek, to pracodawca tez nie usmiecha sie zatrudniac kobiet po macierzynskim, co jest zrozumiale, bo kto bedzie ciagle dokladal do babki ktora non stop przebywa na L4 z powodu dziecka. Normalnie wiatr w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość up'uje
jak w.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola- w Angli mamy 52tyg urlopu macierzyńskiego z czego 39tyg jest płatnych a 13nie. Pierwsze 6tyg płaca 90% Twojej pensji, a potem mniej, ja np mam 124.49f tygodniowo. No i podczas ciąży i rok po porodzie mamy bezpłatne wizyty u okulisty i dentysty, oraz darmowe leki na receptę. Dzieci mają wszystko za darmo, pneumokoki i meningokoki to standard. Nie ma tu badań bioderek i ogólnie jest mniej wizyt kontrolnych niż w Polsce, ale jak dla mnie żyje się chyba lepije. No i do 5 roku życia dziecka mamy do wykożystania 13tyg bezpłatnego urlopu max 4tyg w roku, także pracodawca musi Ci dać wolne jak dziecko chore i tyle. No i benefity(zasiłki) tez sa dobre, np. moja koleżanka dostaje 400f miesięcznie dofinansowania do mieszkania, więc... :) No to by było na tyle z mojej strony:) Co tam dziewczyny u Was? :) Widzę że Marcia ostro zastanawia się nad nowym wózeczkiem:) U nas wszystko po staremu, żadnych nowości w rozwoju Olusia:P Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiola------
Do milki88 dziekuje za wyczerpujaca odp. Czyli rok macierzynskiego? in.slowy rok po urodzenia dziecka matka nie musi pracowac, tyle ze te 13 ostatnich tyg. jej juz nie placa, dobrze zajarzylam? I 2 pytanie: czyli do 5 roku zycia matka ma te 13tyg do wykorzystania oprocz normalnego urlopu? Musze przyznac ze nie dosc ze wogole sie lepiej zyje w anglii, to z dzieckiem jeszcze lepiej. Duzy + to te darmowe leki na recepte (!!!) i szczepionki. W Polsce komplet szczepionek 3tys zl!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola- tak 13tyg nie placa i te nastepne 13tyg do 5 roku zycia nalezy sie nie liczac normalnego urlopu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka88- jak to nie ma tutaj badan bioderek? moja corka po porodzie w 6 tygodniu miala w szpitalu robiony scan bioderek i mam wyniki i opis z tego co wiem to w 6 tygodniu po urodzeniu dziecka jest obowiazkiem zrobienia scanu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja juz planuje roczek malej.Juz za miesiac:)Przyslali mi ostatnio katalogi z roznymi dekoracjami i gadzetami.Zamowilam pare rzeczy i z wysylka zaplacilam 30 f.Fajne rzeczy trdno sie nie oprzec.A i tak wszytkiego nie kupilam.Jednak chce zeby te pierwsze urodziny byly jedyne i niepowtarzalne.W koncu to pierwsze urodziny. Kreon w Uk na pewno nie ma obowiazkowego scanu bioderek,tak jak w Polsce!.W 6 tygodniu gp bada dziecko i jesli wykryje jakies nieprawidlowosci wtedy dopiero wysyla.Wysyla rowniez jak byly jakies komplikacje przy porodzie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kreon- ja nie znam żadnej kolezanki której dziecko miałoby robiony scan bioderek w UK. Oli miał tylko sprawdzane u lekarza przed pierwszą szczepionką poprzez naciskanie i nic więcej. U nas wszytsko ok. Oli jest cudowny! Śmiga w chodziku, albo raczkuje po całym domu, dzisiaj żeby miec troche wolnego czasu dałam Olkowi do zabawy katalog z Argosa hehe, ale mial frajde wyrywał kartki i wyrywał, bałagan w salonie taki że hoho, ale ile radości:) Uwielbia tez sam jeśc, kroje mu chlebek i paróweczki na male kawałki i je, tak samo z owocami:) Zaczyna chodzic za jedną rączkę i nie idzie tam gdzie ja chce żeby szedl tylko sam sobie wybiera cel:) Jest przesłodki :) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulek ja tez juz o roczku mysle chociaz u nas to dopiero we wrzesniu :P A powiedz kto Ci przyslal te gadzety jakas firma z internetu czy cos? Ja tez mam plan zrobic fajne przyjecie kolorowe w koncu to pierwsze urodzinki ach :)) Milka to mozna juz dawac paroweczki? Myslalam , ze jeszcze nie :P W sumie moj Oli je szynke uwielbia , chlebek tez ale parowek jeszcze nie probowalam :-) No i u nas nastapily wielkie zmiany od dzisiaj rana nie dalam Olivierkowi cyca i za to daje mu mleko cow&gate nie wiem co sie siatlo , ale w koncu je zaakcpetowal :) Ciekawa jestem jak to bedzie dalej , ale on moim mlekiem sie juz nie najadal tylko bawil sie...nom zobaczymy...tylko jak mam sie pozbyc mleka z piersi teraz?:P A my kupismy synkowi baby first walker firmy vtech i jest genialny , Oli lapie sie tego i juz probuje chodzic tez super sprawa :)) Milka ja raz dalam mojemu katalog argosu to porwal kartki w drobny mak i do buzi papier :P musialam szybko interweniowiac :D No nic zmykam zaraz spac , miejmy nadzieje , ze tej nocy pobudki nie bedzie..:( Aaaa no i zapomnialam dodac , ze Oli ma juz 2 zabki. w koncu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia katologi mi sami wysylaja, jak i rowniez czesto jakies ofert ypromocyjne z asdy itd.Mysle ze biora adresy z jakies bazy danych. Ja zamowilam na stronie 1stcelebrations.co.uk Moja tez uwielbia katalog z argosu,jest w swoim zywiole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia- ja juz daje parówki z Lidla, tam jest 70% mięska także dobre są, albo parówki cielęce, mój Oli je uwiebia! :) Ogólnie je już wszystko, ostatnio nawet chlebek z powidłami wcinał, bo ja jadlam dałam mu trochę spróbowac, a że miałam juz końcówkę to zacza krzyczec że chce więcej, no to zadzwoniłam do mojej mamy i sie spytałam czy może, dałam mu calą kromke zjadł i nic mu nie było:) To już duże chłopaki sa, także juz prawie wszystko mogą jeśc, ja nie jestem z tych mam co bardzo rygorystycznie podchodzą do diety dziecka i idą wg schematów, nie mam czasu ich czytac mniej więcej wiem co moze a co nie, więc np ogórków kiszonych i kapusty nie dostaje, ale czytała że np sok z kapusty kiszonej może pic, także kapuśniak już może:) u nas pogoda w kratkę... chciałam pranie powiesic na dwór i nie zrobie tego bo pewnie zaraz sie rozpada wrrr.... a w domu to mi 3 dni schnie i chyba ogrzewanie włacze to pare godzin i wszystko suche bedzie. Ktore dziewczyny lecą w lipcu do Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam napisac rano o tych wedlinach.JA juz Amelii chcialam dac juz dawno szynke pol firmy sokolow.Jednak jak zobaczylam ile maja konserwantow na opakowaniu to sie wstrzymalam.Sa to konserwanty nawet rakotworcze.Chce jej oszczedzic na razie tej chemi.Poszukam jakis lepszych,moze jak bede w Polsce.Chleb jej daje na razie suchy.Z miesa jesynie drob na obiad.Zaczne jej juz dawac jej cale jajko,bo wczesniej tylko zoltko.Moge tez jej juz dawac kefir twarozek.Daje jej juz od dawna tez lososia na obiad raz w tygodniu.JA uwazam ze z dziecmi tez nie ma co sie cackac,ale tez rozsadnie.Jak nie ma alergii to dawac, a nie trzymac sie sztywno schematow. jA PISALAM ZE JADE DO pOLSKI 5 LIPCA.NIE WIEM DOKLADNIE NA ILE ALE MYSLE ZE 1,5 MIESIAC, A MOZE NAWET NA CALE WAKACJE U NAS LEJE I MUSZE ZOSTAC W DOMU.TA POGODA MNIE DOBIJA.CHCIALAM ZWAZYC MALA I NIE POJDE.ILE WASZE MALUCHY WAZA?MOJA 2 MIESIACE TEMU NIECALE 9.WYDAJE MI SIE ZE COS OSTATNIO NIE PRZYBIERA.KIESYS BYLA NAWET PONAD NORME, A OSTATNIO MILA MALA NIEDOWAGE,MOZE DLATEGO ZE SIE DUZO RUSZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam napisac rano o tych wedlinach.JA juz Amelii chcialam dac juz dawno szynke pol firmy sokolow.Jednak jak zobaczylam ile maja konserwantow na opakowaniu to sie wstrzymalam.Sa to konserwanty nawet rakotworcze.Chce jej oszczedzic na razie tej chemi.Poszukam jakis lepszych,moze jak bede w Polsce.Chleb jej daje na razie suchy.Z miesa jesynie drob na obiad.Zaczne jej juz dawac jej cale jajko,bo wczesniej tylko zoltko.Moge tez jej juz dawac kefir twarozek.Daje jej juz od dawna tez lososia na obiad raz w tygodniu.JA uwazam ze z dziecmi tez nie ma co sie cackac,ale tez rozsadnie.Jak nie ma alergii to dawac, a nie trzymac sie sztywno schematow. jA PISALAM ZE JADE DO pOLSKI 5 LIPCA.NIE WIEM DOKLADNIE NA ILE ALE MYSLE ZE 1,5 MIESIAC, A MOZE NAWET NA CALE WAKACJE U NAS LEJE I MUSZE ZOSTAC W DOMU.TA POGODA MNIE DOBIJA.CHCIALAM ZWAZYC MALA I NIE POJDE.ILE WASZE MALUCHY WAZA?MOJA 2 MIESIACE TEMU NIECALE 9.WYDAJE MI SIE ZE COS OSTATNIO NIE PRZYBIERA.KIESYS BYLA NAWET PONAD NORME, A OSTATNIO MILA MALA NIEDOWAGE,MOZE DLATEGO ZE SIE DUZO RUSZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojj ale wam zazdroszcze pobytu w Polsce ja teraz pracuje wiec nie mam jak :( Ale na roczek przyjezdzaja z Polski moi rodzice i chrzestna Olivierka :) Ja tez nie jestem z tych mam co sie cackaja :-) Oli jest chetny , zeby wszystkiego probowac wiec mu daje prawie wszystko , ale mimo to najchetniej je sloiczki. Ale tez zawsze jak my jemy to nam ''podbiera'' z talerza :) I tez baardzo lubi chleb i szyneczke a szyneczke daje mu polska. Bede musiala sprobowac z parowkami :) Dziewczyny ja od wczoraj nie karmie piersia i piersi mam tak nabrzmiale i bolace ze szok :(((( Odciagam troche , okladam zimna kapusta i pije napar z szalwii ale mleko sie nie ulatnia buu :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia- n apiersi nic nie poradze bo mi pokarm sam zanikł. Mój Oluś słoiczkó nie tyka od początku czerwca, miałam taki spokój z jedzeniem,a teraz musze sie głowic co mu na obiad robic... no ale zje 2 lyzeczki i więcej słoiczka nie chce, to samo z owocami, on chyba lubi gryźc. Dzisiaj np jadł pierogi z jagodami:) Miałam zamrożone jagody od kolezanki:) Wcinał az mu się uszy trzesły 2,5 pieroga zjadł:) Ja do PL lece 02.07 do 03.08. No i mam nadzieje że pogoda bedzie super, nie to co tu w UK ;/ wrrr, juz mam dosyc koniec czerwca a tu tsak zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka to masz szczescie ze ci pokarm sam zanikl ja sie mecze strasznie i chyba kupie jakies tabletki na zahamowanie laktacji:/ Piergoi z jagodami mowisz? :D To masz w domku malego lasucha;)) Moj maly to wybredny jest i zauwazylam ze nie za bardzo idzie mu gryzienie bo pomimo 2 zabkow nadal sie dlawi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamusie :) pisałam wczesniej ale mi skasowało :/ no wiec silver cross pop sport - jak dla mnie rewelka, lekki , lekko sie prowadzi, dziecko moze spac na płasko, siedzisko może nie jest super wygodne ale mała i tak niedługo zacznie smigac i mniej czasu spedzac w nim a opinie - hmm chyba nie ma wózka bez negatywów ;) kreon moja córa tez miała tylko sprawdzane bioderka i to wszystko marciaaaa ja tez daje malej te franfurterki z lidla i gratulujemy ząbków :D rozalka ma juz osiem my jedziemy do PL 18stego lipca na 3 tygodnie, chcialam z poczatku leciec samolotem żeby oszczedzić sobie i małej tego całego cyrku w aucie ale jednak bedziemy musiały jechac z męzem :/ bo czekam na wyniki krwi i na list na scan żołądka :/ albo wrzody albo kamienie - póki co wsuwam antybiotyki marciaaaa może idx do gp i zapytaj o tabletki na hamowanie laktacji a moja mając 2 zabki tez sie jeszcze dlawiła ;) nauczy sie :) głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilia dziekuje Ci za opinie :) Byc moze kupie silver cross :)) A co do zbicia laktacji to jednak nie musze juz isc po te tabletki , bo juz piersi mnie nie bola :)) Mleko jest , ale bez bolu , mysle , ze do tygodnia i nie bedzie :) Dziewczyny a czy moge dac 9mies bobasowi jajecznice? :P oczywiscie bez przypraw same jajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marciaa- jeżeli wcześniej dawalas samo zółtko to możesz :) Mój np. jadl chleb, a wiadomo że tam są jajka no i pierw zrobilam mu jajecznice z jednego zółtka, potem po 2 tyg dałam mu całe jajko :) Także jeżeli wczesniej podawałas to pewnie , możesz da jajecznicę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marciaaaa no to fajnie jak sie samo naturalnie ustało :) tak jak milkaa pize możesz jesli wczesniej dałas żółtko i mały nie ma uczulenia, rozalka to juz z nami wszystko praktycznie wsuwa - jajecznice na maśle oczywiście - no moze oprócz sledzi w śmietanie ;) pozatym ma skaze i tez musze uwazac co sie jej daje ja mam pytanie , ile wasze maluchy śpią w dzien? ile dżemek ucinają? rozalia wstaje o 6tej pierwsza dżemka o 9tej , druga około 13stej a trzecia około 17stej, spac idzie zazwyczaj o 21szej ale i tak nie prześpi nocy bo nie moge jej odzwyczaić od butli w nocy :/ no i jeszcze jedno - w dzien strasznie zażyna zębami :/ wwrrr aż mi ciarki przechodzą :/ czy wasze maluchy oglądają tv? chodzi mi tu o bajki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to synka czekaja nowosci kulinarne :D Tak , dawalam mu juz zoltko wiec pora na jajeczniczke moze jutro :) emilia moj brzdac tez sie budzi w nocy na mleko , do niedawna po kilka razy na cyca a odkad nie ma to raz na butle :/ W ciagu dnia ma okolo 2-3 drzemki mniej wiecej spi 3-4 godziny w ciagu dnia czasem mniej. Chodzi spac kolo 21 a czasem 22. Co do tv to ja nie za bardzo za tym jestem , ale czasem wlaczam mu jakas bajke i sie cieszy :) Stoi sobie w lozeczku i oglada np. rano gdy robie mu mleko zeby nie plakal :) No i jak my czasem cos ogladamy to zerknie , ale za duzo nie oglada. Dziewczyny co sie dzieje , ze lata nie ma??? Masakra u mnie caly czas pochmurno:/ No ale i tak musze sie wyszykowac na spacerek , bo zakupy trzeba zrobic a pomyslu na obiad brak...Moze placki ziemniaczane? Hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Marcia jak dokonalas tego cudu?Ja mam nadzieje ze bedac w Polsce odzwyczaje.Skonczy w lipcu roczek,wiec mysle ze najwyzszy czas.Zreszta planowalam do tego czasu. Ja w nocy juz nie karmie od okolo 2 tygodni.Daje jej piers zaraz po kapieli-usypiacz-oraz nad ranem 5-6.Przez caly dzien nie dostaje i je normalne jedzonko.Najgorsze jest to ze u mnie problem z tym wieczorem,Mala jest zmeczona i lubi sobie possac.Nie mam zupelnie pomyslu jak ja od tego odzwyczaic Jesli chodzi o spanie w dzien to Amelka spi podobnie jak u Emilii.Stymze ze nie idzie juz 3 raz spac poznym popoludniem.Ma kapiel ostanio przed 7 i usypia tak po 7 wieczorem. Marcia ja myslalam ze ty nie karmisz w nocy. Poza tym Amelka nadal raczkuje i staje tylko na kolanach.Choc ostatnio zaczela sie podpierac na jednej nodze.Pewnie zacznie poniej chodzic niz roczek.Tylko jak sie naczytam jak mamy sie chwala co ich dzieci potrafia i w ogole to czlowiek wpada troche w zaklopotanie i mysli czy z jego dzieckiem jest ok. Ja amlece zaczelam podawac cale jajko.tylko ze ja gotuje na twardo. co do gryzienia to uwazam ze dziecko powinno miec conajmnie 2 dolne i 2 gorne zabki zeby gryzc i radzic sobie z malymi kawalkami.Moja najlepiej gryzie jakies chrupki,albo cos miekkiego. ostatnio nie tylko jedzenie gryzie.Dziabnelam mnie w warge,az mi krew leciala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×