Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytam2010

pracodawca mnie oszukał??!!

Polecane posty

Gość pytam2010

Witam-moj pracodawca,u ktorego pracowałam 4 lata zwolnił mnie z koncem roku,dał mi 3 m-czne wypiwiedzenie,w ktorym zaproponoał 1/4 etatu.Nie zgodzilam sie i pd 01.01.2010 jestem bezrobotna.Ale dowiedziałam sie,ze zatrudnil nowa laske,ona przyszła do pracy w 5 tyg.ciązy i jest to jego baaardzo dobra koleżanka.I mam tu pytanie:jesli na wypowiedzeniu napisał,ze powodem zmniejszenia eteatu są problemy finansowe firmy,a zatrudnił dziewczyne (o ile zatrudnił legalnie) to czy moge wystapic do sądu pracy ???i jak mogłabym sie doiedziec jaka ona ma umowę??na pewno ma na pełny etat,bo jest w ciązy wiec pewnie chce wyciagnąc kase od ZUS-u.Nie jestem zawistna,lae chyba tylko inspekcja pracy albo kontrola ZUS to sprawdzi.Czuje sie oszukana i tyle!!!Tym bardziej,ze miał zamknąc calkowiecie ten biznes,tak narzekała na słabe obroty,że to reanicmacja na zwlokach i nic juz nie mozna zrobic tylko zamknąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdbghyjt
chyba mozesz, na pewno warto zapytac w pipie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
jeżeli tobie napisał konkretnie że z powodu likwidacji stanowiska a ją przyjął na takie samo to tak zgłoś do pip i niech sprawdzą. ale jezeli ona ma inne stanowisko to raczej nie ma szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam2010
nie ma mozliwosci innego stanowiska--nie zmienił branzy firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam2010
napisal z powodu kiepskiej sytuacji finansowej czyli nie stac go na pracownika, a jednak wziąl kogos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapytaj w pipie. Z tego co wiem, sprawa kwalifikuje się do sądu pracy. No chyba że ona też pracuje na 1/4 etatu. A jeśli pracuje na czarno, to tym gorzej dla niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×