Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anioł czy diabeł

Jaka praca??co z dzieckiem??

Polecane posty

Mam 39 lat..i zostałam całkiem sama z dwójką dzieci.w tym jedna 2 letnia!! Straciłam wszystko..bo mój były zabrał mi firmę, która ja stworzyłam itp. Zostałam z niczym całkiem sama (bo nie mam żadnej rodziny!), bez wsparcia i zupełnie dochodów. Jestem wykształcona..przedsiębiorcza..zawsze to ja byłam silna..ja wszystko i dla wszystkich robiłam!!ale teraz gdy mam tak mnóstwo problemów..zostałam sama..wszyscy przyzwyczajeni,że to ja daję!! Jeszcze od lat choruję na depresję..walczę z nią ..ale jest mi ciężko. Teraz mam okropne chwile załamania..nie moęe się pozbierać..bo czuje się jak w błędnym kole..jak w potrzasku.. Muszę zacząć wszystko od nowa!! Musze iść jak najszybciej do pracy!! ALE JAKIEJ!! to raz!! A DWA..CO MAM ZROBIĆ Z TĄ MAŁĄ CÓRECZKA??moze macie jakis pomysł..bo ja już wykorzystałam wszystkie!! W żłobkach nie ma miejsc (owszem jako samotna matka od września mam pierwszeństwo..ale teraz jest luty!!!), prywatny żłobek albo opiekunka to min tysiąc złoty..!! Pomijając co zrobiłabym jeśli wróci chora..pójdę do pracodawcy..po kilku dniach i powiem..sorki ,ale idę na zwolnienie? Najczęściej w takich wypadkach ma się rezerwowa babcie..a j nikogo!! Trzeba być realistą i to tez wziąźć pod uwagę..znaleźć wcześniej rozwiązanie..a nie później płakać w danej sytuacji DWA!! OTWORZYŁABYM COS SWOJEGO!1ALE NIE MAM GOTÓWK ANI MOŻLIWOŚCI WZIĘCIA POŻYCZKI..KREDYTU.. MOZE MACIE JAKIŚ POMYSŁ! CO DWIE GŁOWY TO NIE JEDNA..A TU MOŻE BYC ICH TAK WIELE PROSZĘ POMÓŻCIE..BO MAM CHWILE GDY MYŚLĘ O NAJGORSZYM! UWIERZCIE BARDZO TRUDNO JEST BYĆ ZUPEŁNIE SAMEJ ZE WSZYSTKIM.. każdy błąd.źle podjęta decyzja..kosztuje mnie dużo więcej niż tych , którzy w razie czego mają wsparcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie masz wyksztalcenie
, doswiadczenie (poza praca w firmie o ktorej wspomnialas) i jakim prawem ci ja twoj byly maz zabral?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA ODPOWIADA
...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tajemnicza dama jestes pierdolnieta :O:O:O kurwa skad miala wiedziec,ze ja facet zostawi,ze tak jej sie zycie popierdoli wez pomysl zanim cos napiszesz:O:O obyc ty kurwa nnigdy nie miala takich problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA ODPOWIADA
Jestem wykształcona ..weź sprawy w swoje ręce.Po pierwsze musisz zacząć pracę i wtedy zarobisz kasę na opiekunkę.najłatwiej płakać i żalić się innym.na tym forum zostaniesz wyśmiana i poniżona,taka jest mentalność Polaków.To co da Ci siłę to Twoje dzieciaki i pomyśl że tylko dla nich żyjesz. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sedrfghyu
tajemnicza dama- jestes zerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wspólczuję
Też mam 39 lat i szukam pracy. I powiem Ci, że jest bardzo ciężko. 16 lat pracowałam w banku, redukcje i dostałam wypowiedzenie. I mam ogromny problem, bo ogłoszeń do biura nie ma, albo z takimi wymogami, że ja nie spełniam. Szukałam też pracy przy produkcji, to mi mówią, że mam za dobre CV i mnie nie zatrudnią. Barierą jest też wiek, najchętniej chcą do 35 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wspólczuję
A może jest możliwość odzyskania firmy? Nie możesz jakoś pogadać z byłym? A alimenty na dzieci? Już zawsze coś masz zapewnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dzięki za wsparcie..i komentarze dla damy..no cóz!1 Napisałam o wyksztalceniu..firmie..tylko po to ,żeby pokazac ,ze nie należe do osób które siedzą z założonymi rekami i płacza . Utrzymuje sie sama od 18 roku zycia..i zawsze dawalam sobie rade. Jesli chodzi o firme..byłego alimenty itp..ten temat jest przerobionywe wszystkie mozliwe sposoby i jest juz zamkniety. Teraz nie brak mi pomysłow na prace(biznes..i to przemyslanych)..brak tylko funduszy na początek i nie ma co zrobic z malenka.. Nie mogę zatrudnicopiekunki..skoro nie wiem czy na nia zarobie.. Szukam rozwiazania..jestem coraz bardziej załamana..stad moja prosbao pomoc!! Oceniac i krytykowac najłtwiej!!szczegolnie jak nas to ne dotyczy?? Mam nadzieje jednak z,e normalne i życzliwe osoby też się tu pojawiają . Pozdrawiam wszystkich cieplo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jackie14567
Wiesz nie możesz powiedzieć że sprawa alimentów to temat przerobiony bo te alimenty się należą Tobie skoro nie masz pracy i dochodu nawet od byłego męża jak i Twoim dzieciom absolutnie nie powinnaś tego odpuścić bo dumą jaką zapewne masz i nie chcesz zapewne z mężem mieć nic wspólnego dzieci i siebie nie nakarmisz. Alimenty od Twojego byłego to nie jałmużna tylko jego obowiązek. Poza tym zakładając nawet że firma była na Ciebie i Twojego męża czyli wspólna to połowa z tej firmy należy się Tobie w końcu po rozwodzie powinien być podział majątku więc w tym także firmy. Powinnaś dochodzić swoich praw odnośnie alimentów i części Twojej firmy w sądzie i nie odpuścić właśnie dlatego że jesteś wykształcona to tym bardziej nie powinnaś tego robić. Poza tym oże napiszesz jakie masz konkretnie wykształcenie tj. kierunek to może będę Ci w stanie pomóc. Poza tym na dzień dzisiejszy nie masz pieniędzy i środków do życia w tej sytuacji powinnaś jak najszybciej zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej najbliższego jaki jest w Twoim miejscu zamieszkania do pracownika socjalnego tam miałabyś szanse dostać np. zasiłek celowy lub okresowy, poza tym samotne matki odstają dodatkowo z MOPS zasiłki rodzinne na dzieci oraz jeszcze jakiś inny zasiłek dla matki samotnie wychowującej dzieci. Poza tym jeżeli prowadziłaś firmę to miałaś odprowadzane składki ZUS więc powinnaś zarejestrować się jako bezrobotna w urzędzie pracy jęzlei masz staż to dostaniesz zasiłek dla bezrobotnych i to nawet przez pierwsze trzy miesiące ponad 700 złotych na rękę poza tym pamiętaj o jednej rzeczy rejestrując się w urzędzie masz również oprócz zasiłku dla bezrobotnych także ubezpieczenie zdrowotne które objęłoby nie tylko Ciebie ale również temu ubezpieczeniu podlegałyby Twoje dzieci a ubezpieczenie zdrowotne to rzecz bardzo ważna. Poza tym jakbyś chciała starać się o jakieś zasiłki z MOPS-u to pewnie warunkiem dostania ich byłaby rejestracja w urzędzie pracy bo tego wymagają MOPS ale warto się zarejestrować bo wówczas od rejestracji w ciągu 7 dni dostaniesz zasiłek dla bezrobotnych i ubezpieczenie zdrowotne od dnia rejestracji dla siebie i Twoich dzieci. Pamiętaj ze jak się zarejestrujesz i dostaniesz zasiłek z urzędu pracy ale wiadomo że 700 złotych na trzy osoby to mały dochód więc w MOPS na pewno dostałabyś jeszcze jakieś zasiłki np. celowy czy okresowy, zasiłki rodzinne dna 2 dzieci oraz miałabyś szanse na zasiłek dla matek samotnie wychowujących dzieci. Pamiętaj też o jednym że jeżeli Twój mąż uchyla się od alimentów na dzieci to złóż pozew o alimenty w sądzie i wówczas komornik jeżeli mąż dobrowolnie nie będzie się Ci ich płacić to jeżeli ma firmę a co za tym idzie dochody to komornik ściągnie z niego alimenty jeżeli nie ma dochodu to dostałabyś alimenty z funduszu alimentacyjnego. Pamiętaj alimenty od męża na dzieci to nie jest jałmużna tylko jego obowiązek tym bardziej że mąż zagarnął Tobie firmę którą ty zakładałaś więc połowa firmy też się Tobie należy. Zrób tak najpierw zarejestruj się jako osoba bezrobotna w urzędzie pracy, później złóż wniosek o alimenty w sądzie za który ty nic nie zapłacisz tylko koszty sądowe pokryje Twój mąż, następnie pójðx do MOPS do terenowego pracownika socjalnego porozmawiaj z nim on pokieruje Cię i powie na jakie zasiłki masz szanse ale na pewno w Twojej sytuacji na rodzinne na dzieci, celowy czy okresowy na pewno też i tak jak już wcześniej napisałam pewnie załapałabyś się na jakiś zasiłek czy dodatek dla matki samotnie wychowującej dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchaj w up maja pieniadze na rozpoczecie wlasnej dzialanosci, teraz jest poczatek roki wiec pieniadze sa. Mozesz starac sie tez z pieniedzy z ue, tylko to juz trudniejsze podobno. A o alimenty walcz, to sa pieniadze dla dzieci. Idz do mopsu, caritasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×