Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nikusiaczek001

Panny Młode 2011 a przygotowania

Polecane posty

chciałabym zauważyć że nie w każdej parafii ksiądz żąda odpisu oceny z religii, jak wcześniej wspominałam "nasz" ksiądz chcę tylko odpisy chrztu i zaświadczenia o udziale w spotkaniach przedmałżeńskich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikusiaczek, napisałam o wszystkich ewentualnościach :) wiadomo, że w każdej parafii ksiądz bedzie inaczej patrzył na te dokumenty i co innego wymagał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczny a te metryki chrztu i bierzmowanie jak się mialo w innym kościele to wystawiaja na miejscu czy lepiej wcześniej zadzwonić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydeje mi sie ze powinni wystawiac od reki...ale moze na wszelki wypadek lepiej zadzwonic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas wystawiali od ręki,ale wiadomo to w biurze parafialnym i tam wg godzin urzędowania my nie musieliśmy mieć ocen tylko zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego stare akty nie mogą być(przynajmniej u nas) musieliśmy mieć aktualne-u mnie w parafii nie płaciłam, u męża tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!fajnie ze o tym piszecie.my wybieramy się za miesiąc do księdza oddać dokumenty i zapłacić za zapowiedzi(w mojej parafii koszt zapowiedzi to 180 zł, tak było bynajmniej w zeszłym roku) i spisanie protokołu przedmałżeńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mampa, zakładam że bierzecie ślub w Twojej parafii czyli w prafii narzeczonego tez bedziecie musieli zapłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slub 500 to kwota ustalona przez ksiedza? czy sami stwierdziliscie ze tyle to bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mampa18
500 zł to kwota ustalona przez księdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też w kościele jest cennik. Miejscowość 6 tysięczna i to jedyna parafia. Koszt ślubu 800zł ksiądz, po 100zł dla organisty i kościelnego. A za zapowiedzi to nie wiem ile i opłacamy je w obu parafiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mampa18
a my 500 ślub,zapowiedzi 180 organista albo 200 albo 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze to dla mnie te kwoty nie powinny byc ustalane przez ksiezy, tylko powinno byc co łaska...wiadomo, że ktoś może sobie pozwolić na więcej a ktos na mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mampa18
nasz ksiądz wychodzi z założenia że jesli stac cię na wesele to możesz tez dać na slub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w sumie racja...ale to tez zależy od tego kto jakie robi wesele i czy w ogole robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas jest cennik i księdza nie obchodzi czy Cię stać czy nie. Nie wnika w majętnoć rodzinki, czy potem jest wesele czy tylko skromny obiad, czy rodzice płacą czy sami, ani inne argumenty itp. Najważniejsze czy jest kasa i czy są nauki. Taki jest nasz proboszcz. Wikarowie są fajni, ale oni na to wpływu nie mają. Trudno zapłace, kłócić się nie będę, choć uważam, że to dużo, max dałabym 500zł. My sami płacimy za swoje wesele (idą na to nasze oszczędności) i każda złotówka się dla nas liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas jest cennik i księdza nie obchodzi czy Cię stać czy nie. Nie wnika w majętnoć rodzinki, czy potem jest wesele czy tylko skromny obiad, czy rodzice płacą czy sami, ani inne argumenty itp. Najważniejsze czy jest kasa i czy są nauki. Taki jest nasz proboszcz. Wikarowie są fajni, ale oni na to wpływu nie mają. Trudno zapłace, kłócić się nie będę, choć uważam, że to dużo, max dałabym 500zł. My sami płacimy za swoje wesele (idą na to nasze oszczędności) i każda złotówka się dla nas liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. ja jestem poprostu wściekła... ustawili u mnie w kościele rusztowania...oczywiscie przed oltarzem takze mozna powiedziec że ołtarza nie ma... przed nim stoi jakas prowizorka oltarza... poprostu masakra :( najwczesniej koncem wakacji skonczy sie remont. tylko szkoda ze nikt mi wczesniej nie powiedzial...;/;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, jestem po pierwszym spotkaniu przedmałżeńskim i było naprawdę fajnie, sporo ludzi a spotkanie trwało ok 30 minut. Nam pani z kancelarii powiedziała, że za ślub płacimy 500 zł ale o cenie za zapowiedzi nic nie mówiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uleczka, to trzoche srednio...ale chyba nic na to nie poradzisz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka, popytaj może skończą remont do maja? i zapytaj jaki maja pomysł na zaslonięcie tego rusztowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie skoncza wczesniej niz koncem wakacji... zasloniete jest ... no ale co z tego jak oltarza nie ma...;/ jeszcze mysle nad jedyna opcja taka, ze na tym samym placu co kosciol jest taka kaplica.... moze by mi sie udalo tam zalatwic... no ale na pewno wiecej policza;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uleczka, moze to troche sredni pomysl bo w sumie nie powinno sie patrzec na wyglad kosciola ale na sam sakrament...no ale nie myslalas o zmianie kosciola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uleczka, najpierw zapytaj może nie beda chcieli nic wiecej w koncu ciezko brac ślub jak jest remont w kosciele!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny w moim Kościele za ślub płaci się co łaska, ksiądz przyjmuje każdą kwotę. Z tego co słyszałam daje się około 500 zł i prawdopodobnie tyle damy. Ostatnio w ogóle dowiedziałam się, że za zapowedzi się płaci, a nawet o tym nie wiedziałam i sama jestem ciekawa jaka to ma byc kwota ??? uleczka na prawdę szkoda, że nie uprzedzili Cię o tym wcześniej, racja, że najważniejszy jest sakrament ale wiadomo, że każda para młoda chciałaby miec ładnie ubrany Kościół bez widoku rusztowań przed sobą .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie o to nikusiaczek chodzi....ehhh bede wiedziala wszystko na poczatku marca ...jak pojde spisywac protokol...jesli chodzi o zapowiedzi to u nas sie daje 50zl w parafii mlodego a 100 zl u mlodej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie to i kościelnemu się płaci nie wiem za co, i przy dekorowaniu kościoła, u znajomych wymagał żeby jeszcze dekorować boczne ołtarze,bo inaczej w ogóle nie pozwoli zrobić dekoracji..;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, a ja nie wiem ile u mnie się płaci i komu :D może lepiej nie wiedzieć dokładnie i żyć w błogiej nieświadomości jeszcze kilka miesięcy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie słyszałam nic takiego, jak osobne płacenie Kościelnemu itp. Z tego co mi się wydaję u Nas ksiądz sam się rozlicza np z Kościelnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×