Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość NIEUFNA NARZECZONA

CHRZEST BEZ OJCA DZIECKA

Polecane posty

Gość NIEUFNA NARZECZONA

czy mozliwy jest chrzest bez udzialu ojca dziecka>? wlasnie mnie zostawil, nie mamy slubu, a chcialabym jednak synka ochrzcic...oczywiscie bez zadnej pompy, bo mnie na to zwyczajnie nie stac....nie wiem, czy zapraszac na poczetsunek jego rodzine, jeego brat mial byc chrzestnym, ale w takiej sytuacji to juz nie wiem, co wypada, a co nie...pomozcie, doradzcie mi cos:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mialam podobna sytuacje
tylko, ze mnie facet zostawil jak bylam w 2 miesiacu ciazy :( ochrzcilam dziecko razem z nim a chrzestna byla jego siostra, zrobilam tak, bo uwazam, ze ona nie ma nic wspolnego z jego wczesniejszym wyborem. Jednak znam wiele kobiet samotnie wychowujacych swoje Maluszki i wiem, ze nie jedna sama chrzcila. Z reszta nie trzeba daleko szukac. Razem ze mna chrzcila dziewczyna, ktora na naukach pytala jak to bedzie wygladalo, bo nie bedzie ojca na chrzcie, a przeciez on musi trzymac miske. Ksiadz powiedzial, ze moze to tez zrobic ojciec chrzestny, wiec jesli nie chcesz ojca dziecka na chrzcie, nie musisz go zapraszac! Pozdrawiam i zycze duzo szczescia dla Ciebie i Maluszka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że jest możliwy chrzest bez ojca dziecka :) Koleżanka tak chrzciła córcię :) Problemów nie miała absolutnie żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEUFNA NARZECZONA
przynajmniej tyle..kamien mi spadl z serca...dzieki, dziewczynki, wszytskiegio dobrego dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfddfnfmf
niedawno czytalem na Onecie artykuł o tym jak ksiadz odmówił ochrzczenia dziecka bo jego rodzice nie mieli slubu:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEUFNA NARZECZONA
no to bedzie pieknie, w szkole mojego syna nie dosc ze beda wyzywali bekartem z rozbitej rodziny to jeszcze nieochrzczonym:/ piekny jest ten swiat:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość probostrz
żyjesz w az tak małej wiosce lub siole ze sie tego obawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEUFNA NARZECZONA
ja sie tego nie obawiam, ale wytlumacz w przyszlosci dziecku, zeby na to lalo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfkglglgl
Inna jest sytuacja, kiedy rodzice zyja bez slubu, a nie ma przeszkód, aby mogli go wziąc, a inna kiedy jesteś samotną matką W tej drugiej sytuacji księża nie robią absolutnie żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takiej sytuacji najważniejsze jest dziecko by przyjęło chrzest niż to czy będzie ojciec czy nie.Uważam że ksiądz nie będzie robił żadnego problemu! Chyba że trafisz na ,,oszołoma" bo i takich wielu. Rozumiem że nie jestem razem bo Ciebie zostawił ale czy pamięta o dziecku,interesuje się nim????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na moją logikę tatuś nie jest tu do niczego potrzebny,w końcu jesteś samotną mamą i masz święte prawo ochrzcić swoje dziecko. Ale na Twoim miejscu rozeznałabym się,tak na wszelki wypadek,który ksiądz w okolicy uchodzi za fajnego,bo niestety jak trafisz na jakiegoś powalonego konserwatystę to pewnie zrobi Ci jakiś durny wykład,bo niestety wśród księży zdarzają się takie parapety. Ale jestem pewna że chrzest bez udziału ojca jest możliwy! Najlepiej idź do swojej parafii i wszystko ustal,wypytaj,nie bój się w końcu nic złego nie zrobiłaś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieufna narzeczona
glowa w chmurach, o0n dopiero co mnie zostawil....to wszystko jest cholernie siweze, nawet tydzien nie minal....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziula88
Ja jestem obecnie w 7m-cu ciąży a ojciec dzidzi zostawil nas zaraz gdy sie o tym dowiedział czyli w 1 m-cu ... i nie mam z nim żadnego kontaktu on do dzidzi się nie przyznał czyli zostałam sama i co do chrztu to własnie wiem jedno że na pewno będzie bez niego .. moim zdaniem ksiądz ma prawo a nawet obowiązek udzielić chrztu ... bo co te maleństwo jest winne?? pozdrawiam wszystkie mamy !!:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Ja obecnie jestem w 7mc ojciec dziecka zostawił mnie kiedy byłam w 4mc. Nie interesuje się w ogóle nie odzywa się. Pytałam się o chrzest jako takich problemów niema, żeby ochrzcić dziecko bez ojca. Ale to też zależy na jakiego księdza trafisz. Mieszkam w Lublinie i tutaj raczej nie ma z tym problemu.. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok a mieliscie taka sytuacje ze ojciec nie chce chrzcic (uwaza ze dziecko powinno samo w przyszlosci zdecydowac) natomiast ja chce ochrzcic... slubu nie mamy i miec nie bedziemy Powiedziałam ze dziecko ochrzcze czy z nim czy bez niego. Nie nie naleze do osob ktore sa za kosciolem ale uwazam ze chrzest powinien sie odbyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×