Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klotylda to nie ja

co sądzicie o imieniu Berenika?

Polecane posty

Gość klotylda to nie ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej kunegunda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klotylda to nie ja
pytałam o Berenikę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemka
Imię jak imię, nawet ciekawe.. chyba takie kaczki lub gesi są.. ;-) Ale bez urazy..zawsze mi się to imię tak kojarzy.. I jak wołać zdrobniale? Renia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaffffodofiec
Ej, bo dzisiaj wypowiadał się już 16-letni Władysław, dajcie już spokój z dziwnymi imionami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzydkie bardzo brzydkie
Moja koleżanka ma tak na imię i szczerze nienawidzi tego imienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paproci_kwiat
czy mało jest ładnych polskich imion? żeby takie zdziwaczałe dzieciom dawać, wiesz jak skrzywdzisz nim swoją córkę!!! nie lubię też Natalek, Julek... Nie może być np. Renata? Normalne a rzadko nadawane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malpucha do potęgi
Jeśli jesteś matką chcącą nazwać tak córkę, to najpierw radzę test. Idź gdzieś i zagadaj do kogoś (byle kogo) i przedstaw się jako Berenika. Reakcja tej osoby powie ci wszystko o współczesnym podejściu do tego średniowiecznego czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie specjalnie mi się
podoba ale nie jest jakieś straszne. a kaczki i gęsi to BROJLERY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie specjalnie mi się
Mam w dalszej rodzinie małą Berenisię i jakoś nie ma problemów z tym imieniem (ma teraz 12 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kondzio666
Najwazniejsze zeby sie podobało posiadaczce imienia, oczywiscie rodzicom trudno się zorientować czy w przyszlosci ich pociecha będzie sie szczycial swym imieniem czy je znienawidzi... dziecko mozna nazwać pospolitym imieniem a w dorosłości marta, piotr czy andrzej będą niezadowoleni ze swojego zbyt pospolitego imienia . Trudny temat ... a powracając do Bereniki , znam pewną osobkę o tym imieniu i w zwiazku z tym ze darze ją sympatią ,imie mi sie dobrze kojarzy i mi sie podoba ;P...a wszyscy mówią na nią BERCIA .co tez jest sympatyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klotylda to nie ja
znam Berenikę (mówimy Bera a nie żadna Renia) i lubi swoje imię, zawsze jak sie przedstawia to słyszy:wow fajne:) dlatego nad nim myslę, jest nietuzinkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja znam kobietę o imieniu Blandyna :O fajnie, że są ludzie, którzy nazywają swoje dzieci oryginalnie ale bez przesadyzmu. Ostatnio podoba mi się Zuzanna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klotylda to nie ja
ale nie pytam o Blandynę tylko o Berenikę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojarzy mi się bardziej z parówką niż imieniem .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klotylda to nie ja
nie Beroniki tylko Bereniki... nie chce Weronika bo choć to ładne imię to jest oklepane koszmarnie po drugie (taka ciekawostka) Weronika powstała od Bereniki a nie na odwrót:) po trzecie widzę bardzo dużą różnice między tym dziwactwem któe przytoczyłaś a imieniem Berenika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klotylda to nie ja
z parówką? o ludzie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie najgorsze
na pewno lepsze od tabunu Nikolek, Julek, Amelek, Emilek itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi się bardzo podoba! wlasnie brzmi fajnie jak weronika a nie jest tak oklepane. Wcale nie dziwaczne, stare ładne imię. Dziwaczna to jest Nikola albo jakaś inna Larysa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klotylda to nie ja
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama mam na imię Berenika, Czytam te komentarze i łapie sie za głowę . Zacznijmy od tego - przyjaciele na mnie mówią Bera, nie jakaś Renia (!). Nie mam za dużo lat, Ale fakt, jak byłam mniejsza nie podobało mi się to imie. Teraz nie żałuję. Co prawda czasem ktoś się śmieje "BERONIKA HEHEHE..." Ale tacy sa ludzie:) jestem dumna z tego imienia i polecam Jak najbardziej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znałam kiedyś Berenikę, teraz ma 37 lat. Bardzo rzadkie lecz piękne imię. I żadna Renia. Renia to od Renaty. Zaś od Bereniki może być Bera, Berka, Bercia, Beri, Nika, Niki (te dwa ostatnie też od Weroniki). Czasem aż głowa boli od pomysłowości w wymyślaniu skrótów do imion. I po co? Czasem taki niby skrót jest dłuższy i trudniej go wymówić. Np imię Maria, piękne, ale po cholerę Marysia, Maryśka? Marcelina, super, ale ta Marcysia? A już żeby na Aurelię mówić Lilka to bzdura totalna, może być Aura, Aurelka, Auri, zaś Lilka, Lila, Lilia, Lili to na Lilianę. Edzia też powinna być od imienia Edwarda, nie zaś Edyta. Do tej pory zastanawiam się co ma Kasia, Kaśka do Katarzyny, w sumie skrót powinien być Kata, Katka, Kati, Katia, Rzyna, Rzynka, Rzynia. A w ogóle po cholerę skracać to śliczne imię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nigdy nie ogarniałam jak się ma Ola do Aleksandry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beri k

Witam mam Na imię Berenika 🙂 

mam obecnie 34 lata i tak jakieś problemy były z imieniem bo większość mysala ze Weronika ale nigdy nie miałam z tego powodu problemów czy coś . Teraz jestem z niego dumna bo zawsze byłam jedna unikatowa i nikt Renia nie mówił !!! Zdrobnienia u mnie to Beri i Nika ! Fannie Nic troche inna a nie Jak połowa ludzi Julia Amelia Karolina czy Marta . Ma to swoje plusy i cieszę się ze mam takie imię i dziecku swojemu tez wybiorę jakieś zadkie imię ale było dalej dla Polaków do wymówienia i pisania bez problemów - a siostrę mam Sandrę 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Berenika bardzo mi sie podoba. Orginalne imie, Weronika to pomylka w literowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×