Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MOJA  FANTAZIA

Kuchnia regionalna.

Polecane posty

Gość listek zielony**
Szare kluski. Mowia tez na to kluski z pokrywki. Do tego obowiazkowo kiszona kapusta. Pycha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy te szare kluski to nie przypadkiem ( w moim regionie , a raczej Rodzinie ) znane pod nazwą kluski kudłate? (chyba też znane pod nazwą ziemiaczane)? Przepis całkiem jak na placki ziemniaczane tyle, że się odciska wodę ze startych ziemniaków, i "odbiera" skronię spod tej wody (po chwili się osadza na dnie naczynia, trzeba odsączyć wodę ) oraz mąki ziemniaczanej? U nas w Rodzince funkcjonują z omastą dla mniej wybrednych z przysmażonej cebulki, dla bardziej - z dodatkiem boczku smażonego. PYYYYYYYYYYYYYYYCHA! A ja jeszcze ze specjałów regionalnych - w związku z tym że mieszkam o rzut kamieniem od Słowacji - polecam kluseczki z kiszoną kapustą słowacką, i golonkiem krojonym w kosteczkę, oraz knedliczki z kapustą zasmażaną lub modrą. Pycha są też pierożki lub kluski z bryndzą, a zupa czosnkowa to niebo w gębie! A na przekąskę warkocze serowe (nieporównywalne z polskimi!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach i jeszcze podzielę się pewnym szokującym (mnie niskopienną góralkę:D) doświadczeniem z Białegostoku........otóż gdy podałam na stół barszczyk z uszkami Koleżankom to.......................ku mojemu zdziwieniu zabieliły ów na talerzu śmietaną...........aż spróbowałam,a że ja przyzwyczajona od zawsze do barszczu czystego w towarzystwie uszek tak mi nie posmakowało, bo u mnie to zabiela się barszcz jedynie do ziemniaków............... Podobnie jak rosół gotowany z dodatkiem ziela angielskiego i listka laurowego, no dla mnie nie do przyjęcia. Z Pradziada u mnie rosół tradycyjny gotuje się na kurze (na odwal się kurczak) z dodatkiem lub bez wołowiny, warzyw (pietruszka, marchew, cebula, por, kapusta, seler naciowy i korzenny, plastry cebuli przypieczonej na ogniu) i przypraw - sól, pieprz i na talerzu maggi oraz natka pietruszki. Co kraj/region to obyczaj jednak......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyglądają smacznie
:), smaczne są też w sosie pieczarkowym. Lubię kuchnię polską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcę bliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cxvxvcxvcx
www.sztuka-gotowania.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śląska
kaszubska ruska węgierska czeska knedliczki, zapiekanka gulasz węgierski bliny kulebiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gruzja to jest smaczny kraj
inne pierogi http://galeria.tipy.pl/8195,0,zdjecie-jak-zrobic-zupekrem-z-grzybow.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też przyszła już obecna mama - oj tak, ja też jako góralka niskopienna nie wyobrażam sobie zabielić barszczu do uszek, do czego innego to tak, ale do uszek - absolutnie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różne są smaki Pewien Japończyk dziwił się ,że ryż je się na słodko, dla niego to było jak ziemniaki z cukrem.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnie najlepsza to
nasza kuchnia polska, z tym że ja odtłuściłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byle ser był chudy
domowej roboty najlepsza oliwa pod słońcem świeża bazylia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×