Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uparta jak osioł

soczewki a krople do oczu

Polecane posty

Gość uparta jak osioł

czesc dziewczyny! od wczoraj mam soczewki, narazie jest genialnie, ale ze zapomnialam sie wszystkiego dopytac mojej okulistki, to musze zapytac was, ktore nosza soczewki. Czy podczas noszenia soczewek moge uzywac kropelek do oczu takich jak np visine albo ze swietlikiem? nic sie nie stanie? Od czasu do czasu czuje soczewke, taki delikatny dyskomfort, jak go wyeliminowac, zeby kompletnie zapomniec ze ma sie cos w oku? da sie to w ogole zrobic? Czy moge sie w najblizszym czasie spodziewac jakichs reakcji organizmu w zwiazku z obecnoscia soczewek w oczach, np bolów glowy, oczu itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość molliyy
możesz mieć przesuszone oczy, w sensie brak łez, wtedy będziesz mimo soczewek gorzej widzieć i będziesz czuła soczewke, w takij sytuacji najlepiej sie popłakać :)(nie żartuje) bo wtedy nawilży sie oko, a Visine i ze świetlikiem odpadaja(z Visine nie pamietam jak jest), w każdym razie trzeba stosowac specjalne krople, na ulotce jest napisane czy można dasne krople stosować przy soczewkach czy nie, najczęściej nie i trzeba kupic specjalne kropelki, które kosztują ok, 35 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli chodzi o soczewki
to ja ich od samego początku w ogóle nie czułam. Nie raz zapominam że je mam. Jeśli czujesz soczewkę może masz ją na niewłaściwą stronę? Lub jest brudna albo źle dobrana? Co do kropli to czytaj ulotki, bo jest na ich informacja jeśli nie mozna ich stosować łącznie z soczewkami. Zwykle nalezy odczekać minimum 15 minut pomiędzy aplikacją kropli a założeniem soczewek. Niektore np systane mozna aplikowac nawet na soczewki - poleciła mi je moja pani dr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uparta jak osioł
soczewki są nowe wiec nie sa ani uszkodzone, ani zabrudzone, bo od kiedy je mam dbam o nie i przestrzegam wszystkich zasad pielegnowania ich. Nie sa wywiniete, za kazdym razem jak je zakladam i sciagam sprawdzam czy sie nie wywinely. Dobrane sa dobrze, bylam mojej okulistki, i nawet powiedziala ze mam dobre oczy do soczewek. Ogolnie to ich nie czuje w ogole, sa tylko takie momenty ze gdzies tam czuje delikatmy dyskomfort, ale wtedy zakraplam sobie oko plynem tym samym w ktorym przechowuje soczewki i jest ok. Czy sa jakies kropelki (bo zakraplanie tym plynem jakos niebardzo mi sie widzi) do oczu z soczewkami, wlasnie takie nawilzajace kiedy poczuje sie dyskomfort? Sa to soczewki Acuvue Oasys Hydraclear Plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uparta jak osioł
a może to ze jeszcze momentami je czuje to znak, ze moje oczy jeszcze dobrze sie do soczewek nie przyzwyczaily? czy moze tak byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzbanek herbaty
Ale pitolicie, z soczewkami nie wolno uzywac kropelek leczniczych. Swietlik czy visin mozna, specjalne kropelki to marketing, kazdy jakos chce zarobic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzbanek herbaty
Oko moze sie przyzwyczajac pare dni, ale uporczywe pieczenie czy uwieranie jest nie do przyjecia, raczej lekki dyskomfort w innym wypadku lepiej do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uparta jak osioł
na szczescie nic mnie nie piecze ani nie uwiera. Czyli swietlik i visine mozna zakraplac na soczewke i nic sie nie stanie?? Mam jeszcze takie pytanie. Pogorszyla mi sie wada w prawym oku, okulistka dolozyla mi -0,25 D do niego, jednak dolozyla ich w soczewkach, a okulary zostawila bez zmian. Czyli teraz w soczewkach mam -4.5 i -3.25, a w okularach tak jak bylo -4.25 i -3.25. Jako że wyczytalam gdzies ze w soczewkach powinno byc zawsze mniej, to zaczelam sie zastanawiac czy okulistka aby na pewno sie nie pomylila?? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uparta jak osioł
i zastanawiam sie, czy taka roznica w mocy szkiel i soczewek nie wplynie zle na moje oczy? To nie jest duza roznica, ale sciagajac soczewki i zakladajac okulary (i odwrotnie) oko mimo wszystko musi sie "przestawic" , i czy takie przestawianie mu nie zaszkodzi?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdasd
Wiesz, na ulotce od swietlika jest napisane ze moze przebarwiac soczewki, nalezy zdjac i odczekac kwadran po aplikacji. nie wiem czy to marketing (tak jak pisale ktos wyzej) - prawdopodobne, ale chyba wole nie ryzykowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zawsze przed zakropieniem oczu wyciągam soczewki, wpuszczam krople i dopiero po jakichś 15 minutach wkładam soczewki ponownie ;) a używam kropli Starazolin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Soczewki zaczęłam nosić dopiero w te wakacje i tak naprawdę starałam się nie używać ich przez cały dzień, żeby nie przemęczać oczu. Zresztą w torebce mam zawsze starazolin i w razie konieczności mogę bez problemu nawilżyć oczy w pracy czy w samochodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Starazolin ma konserwanty więc nie można nimi kropli oczu z soczewkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×