Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaniepokojona mama 123

3 letnie dziecko

Polecane posty

Gość zaniepokojona mama 123

Witam, mój synek ma 3 lata, nic jeszcze nie mówi, tylko na tatę mówi kaka, nic więcej. Czy to normalne? Czy powinien mówić więcej ? Dodatkowo nie mogę oduczyć go sikania w pampersa. Do dziś nosi pieluche w dzień i w nocy, czy to normalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto przygarnie kropka
Nie, to nie jest normalne. 3 letnie dziecko ma już dość spory zasób słów i jest w miarę samodzielne. Nie wiem czemu sika w pieluchy, może Ty zaniedbałas naukę sikania do nocnika czy wc, ale na Twoim miejscu wybrałabym się do lekarza. Dziecko mówiące kilka słów w tym wieku budzi niepokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamamamamamamamaaaa
wiesz nie wiem niby mowia ze chlopcy pozniej sie rozwijaja i takiem tam .ale mysle ze jesli ma juz 3 latka i tak wyglada sytuacja to jednak powiennas zasiegnac porady lekarza. ja mam corke w tym wieku ona mowi spiewa piosenki mowi wiersze nie sika od 1,5 roku w pampersa.mowi pelnymi zdaniami wyraznie -mozna z nia o wszytskim pogadac.sama sie myje w wannie sama sie ubiera .duzo by jeszcze wymieniac ale to nie o to chodzi chcialam ci tylko przybloizyc jak to u mnie wyglada.idz do jakiegos specjalisty.zycze powodzenia i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie , to nie jest normalne 3 latek ma duzy s=zasób słów mowi zdaniami i jest samodzilne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz dziwne że sie nie martwisz bo roczne d\zeci mówia mama , tata, baba bum bum a twoj nic i ytasz czy ok ? sika w pieluchy to nawet do przedszkola go nie przyjmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój ma właśnie 3 latka,mówi pełnymi zdaniami,wytłumaczy co robi babcia jak go spytam,gdzie jest tata i co robi. Mówi dosłownie wszystko,tylko " r " nie wypowiada. No i sika na nocnik albo do wc,jeśli chodzi o sikanie to sama zapewne to zaniedbałaś albo jest jakiś chory,bo to co piszesz nie jest normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto przygarnie kropka
Nie, ja nie wierze że Ty tak serio pytasz. To musi być prowo... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie prowo
lub twoje wlasne niedbalstwo!!!! i tyle na ten temat!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jesteście niemiłe:( a co gorsze nie macie racji, nie ma sensu się tak pastwić nad kobietą. Teoretycznie 3-letnie dziecko powinno mówić pełnymi zdaniami i nie sikać już do pieluchy, ale oczywiście zdarzają się odstępstwa od tej reguły. Skontaktuj się z lekarzem i opisz mu wszystkie niepokojące objawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kto tu jest nie miły ? jak się kobieta obudziła dopiero teraz że jej 3 latek bardzo odstaje od reszty to trzeba uświadomić jej że albo coś jnie tak z dzieckiem albo jej niedbalstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto przygarnie kropka
Pal licho już to sikanie w pieluchy, bo to faktycznie można zaniedbać. Ale w momencie, kiedy 3 letnie dziecko potrafi raptem 3 słowa, to sorry ale z matka jest chyab cos nie tak, skoro dopiero teraz sie ocknela i jeszcze glupio pyta czy to jest normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja tez mam
córke która ma 3 latka, i nie wyobrażam sobie żeby ona latała mi tu teraz w pampersie, sama umie usiąsc na wc sama sobie pupke wytrze, ubiera się sama,a mówi już wszystko, czytamy jej duzo książeczek to ona potem nam te ksiązeczki czyta bo uczy sie szybko na pamięc. Jak byłaś na bilansie dla 2 latków 3 latków to nic nie powiedzieli że on jeszcze nie mówi dziwne troszke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bywaaa
Oj nie przesadzajcie znam i znałam nie jednego 3 latka, który w wieku 3 lat mówił kiepsko, albo prawie wcale i to jest norma...Dla mnie właśnie bardziej niepokojące jest to sikanie w pieluchę, bo jesli dziecko rozwija się normalnie, to po prostu już mu w wieku 3 lat, to zaczyna przeszkadzać, już na to zwraca uwagę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mowienie na tate KAKA to faktycznie norma mama tata baba to roczne nawet nie dzieci mowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto przygarnie kropka
Jasne, dziecko nie mówi i sika w majtki i to jest norma. Autorko najlepeij nic nir rób, tylko czekaj cierpliwie. A tutaj coś do poczytania: 36 MIESIĄC – SYGNAŁY OSTRZEGAWCZE W ROZWOJU U – nie rozpoznaje przedmiotów wg użytku, nie buduje mostu z 3 klocków, nie próbuje rysować koła, nawlekać korali, nie mówi zdaniami, ma ubogi słownik, nie posługuje się wszystkimi częściami mowy, zaimkiem „ja”, mówi niewyraźnie E - nie przejawia własnego „ja”, własnej woli i pragnień, nie rozstaje się z matką, nie jest samodzielne w prostych czynnościach życia codziennego, nie sygnalizuje i nie załatwia samodzielnie potrzeb fizjologicznych R – nie stoi na jednej nodze przez chwilę, nie pedałuje na rowerku, nie próbuje wykonać szerokiego skoku. 3-letnie dziecko prawidłowo rozwinięte powinno całkowicie opanować umiejętność swobodnego poruszania się, samoobsługi w prostych czynnościach życia codziennego, posługiwania się zdaniami i bogatym słownictwem oraz wykazywać własną psychiczną odrębność i autonomię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bywaaa
Co do mowy, to nie przekonacie, to teoria czyta, że powinno mówić zdaniami! Znam ludzie którzy n ie mówili w wieku 3 lat, bratanek mojej bratowej nie mówił nic do 5 lat, a słyszał, wszystko było z nim ok, sama widziałam, ze nic nie mówi! Zaczął mówić tuż przed zerówkę, uczy się dobrze, nawija teraz jak szalony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bywaaa
Mam dwóch bratanków i żaden nie mówił płynnie w wieku 3 lat. Ok jeśli dziecko zupełnie nic nie mówi w wieku 3 lat, to trzeba porobić jakieś badania, pracować więcej z dzieckiem, ale przeważnie, to jest tak, że pod tym względem po prostu rozwija się wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto przygarnie kropka
Ja znam jedno dziecko, które w wieku 4 lat nie mówiło i oczywiście mamusia czekała cierpliwi, bo przecież chłopcy póxniej zaczynają się rozwijac i to norma. Dziecko chodzi do logopedy, sepleni i dalej prawie nie mówi, a ma 5 lat :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto przygarnie kropka
A tak poza tym, to wizyta u pediatry ani nie boli ani nie kosztuje. Każda kochająca matka, która niepokoi się czy dziecko prawidłowo się rozwija właśnie idzie z dzieckiem do specjalisty. Chociażby po to, aby przestac się martwić. I tyle w temacie. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bywaaa
No i trzeba rozróżnić, że normą jest mówienie niepłynne w wieku 3 lat, no ale nie nic nie mówienie, choć bywa że to jeszcze o żadnym defekcie nie świadczy, jeśli dziecko reaguje normalnie. A co do długiego sikania w pieluchę, to to najczęściej wina rodziców, choć niektórzy mówią, że układ moczowy dziecka musi do tego dojrzeć. Tyko że nikt mi nie wmówi, ze 2 latek jeszcze do tego nie dojrzał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaa najlepeij to dalej jej
wmawiajcie ze to norma "bo kazde dziekco w innym wieku zaczyna mowic"...moze niech tak pociagnie do 18-tki? moze wtedy zacznie mowic?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bywaaa
Ale nikt tu nie pisze, że to norma, że nic nie mówi w wieku 3 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bywaaa
Bo przecież, to zależy od szeregu innych czynników. Są dzieci, które tylko nie mówią, ale słyszą, rysują, reagują normalnie, bawią się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecko w wieku 3 lat powinno mówić ze zrozumieniem i nie ma o czym mówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto przygarnie kropka
bywa, a Ty dobrze sie czujesz? Zaprzeczasz sama sobie. Jak to nie norma? Przeciez sama tak napisałaś: 10:52 [zgłoś do usunięcia] bywaaa Oj nie przesadzajcie znam i znałam nie jednego 3 latka, który w wieku 3 lat mówił kiepsko, albo prawie wcale i to jest norma...Dla mnie właśnie bardziej niepokojące jest to sikanie w pieluchę, bo jesli dziecko rozwija się normalnie, to po prostu już mu w wieku 3 lat, to zaczyna przeszkadzać, już na to zwraca uwagę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bywaaa
Raczej powinno mówić, ale na pewno nie wszystko ze zrozumieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bywaaa
Ale kiepsko i prawie wcale, to nie to samo co nic! I tych prawie wcale, to są bardzo nieliczne wyjątki i chodzi mi o to, że widać było, że tylko niedomaga z mową,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nie chodzi mi tu o to żeby wyraznie się wysławiał ale normalnie mówi i rozumie co mówi 3 latek tak już powinien robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto przygarnie kropka
Ale autorka napisała konkretnie i jasno: "Witam, mój synek ma 3 lata, nic jeszcze nie mówi, tylko na tatę mówi kaka, nic więcej." Więc logiczne, że odpowiadając odnosimy się do tego przypadku. TO NIE JEST NORMALMNE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×