Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

diefen

JAK DBAC O KURKI ?

Polecane posty

do chodowców kur: jak o nie dbacie - mam na myśli czy coś im kupujecie u weterynarza ? jeśli tak to co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumię ludzi którzy
najpierw kupują , a później myslą, co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...w kwestii formalnej
hodowców, hodowców , diefen... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak o kurach
A jakie to mają być, albo jakie są? Inaczej się hoduje tzw mięsne, a inaczej trzymane dla jaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to są liliputki i silki i kochinka . ja chcę się dowiedziec czy jakieś leki lib witaminy kupujecie u weterynarza bo czym je żywic to wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podaje się witaminy
kupuje się je w sklepach z ptasią żywnością: dla gołębi, kur itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diefen - jeśli drób hodować będziesz na ogrodzonym wybiegu to bezwzględnie trzeba im dostarczyć witaminy ( polecam polfamix z - JEDYNY bez antybiotyku) i kompletny zestaw minerałów ( bo np. niedobór wapnia wpływa na twardość skorupki jaj). Warto także kurki odrobaczyć - ale tu uważaj na karencję środka - jeśli zastosujesz Levamisol to przez 3 tygodnie nie powinnaś jeść jajek . Drób odrobaczamy 2x w roku - wiosną i jesienią. Widzę, że kupiłaś kurki ras ozdobnych - tym bardziej warto o nie zadbać. Sprawa jest prostsza, jeśli mają wolny dostęp do zielonki ( czyli "zdobią " całe podwórko) - wtedy oprócz konwencjonalnej karmy ( zboża, okopowe) wystarczy tylko odrobaczanie. Sukcesów w hodowli życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Kupowałam levamol 10 u weterynarza i pytałam o jajka...stwierdził że można podawać i tym nieśnym nic nie mówił o karencji a na butelce pisze co innego. Jak to jest czy ewentualnie spożywanie takich jajek jest bardzo szkodliwe....w sumie u jednej kury zauważyłam że kicha co jakiś czas jest w dobrej kondycji je, pije lata jak szalona więc nie sądzę żeby to byla jakaś inna choroba..jest to silka. Wiem że powinnam wszystkie odrobaczyć ale ze względu na jajka zastanawiam się że może odizoluję ta jedną i tylko jej podam tylko pytanie ile??? Jaka ilość dla tej jednej silki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuraniedomowa
Zachęcam wszystkich którzy mają możliwość do hodowania kurek, nawet tylko 2-3 sztuk, nie ma nic lepszego jak jajko od własnej kury i to wcale nie jest wstyd, kto raz spróbuje, nie tknie tych jajek z marketów z chowu klatkowego, proszę przeczytać http://galgankowo.pl/przydomowa-hodowla-drobiu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dawaj im koniecznie odpowiednie suplementy od https://www.feedoil.pl/. Drób ma krótki przewód pokarmowy i potrzebuje kwasów średnionasyconych, zeby dobrze trawić i magazynować energię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz koniecznie zadbać o bioasekurację miejsc, gdzie przebywają oraz regularne i specjalne żywienie! Ja polecam produkty od http://avitech.info - sprawdzony dostawca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×