Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zamknięte usta

Czy mam D E P R E S J Ę ?

Polecane posty

Gość zamknięte usta

mam stany, kiedy ogarnia mnie bezwlad, nieuzasadniony smutek, niepokój, nie mogę nic robic, czuje sie jakbym byla w jakiejs pustce, prózni...w tym czasie rzeczy ktore zawsze sprawialy mi przyjemnosc juz tak na mnie nie dzialaja, nie widze sensu zeby robic cokolowiek....Trwa to albo kilka godzin albo kilka dni, potem wraca lepszy nastroj wtedy moge nadrobic zaleglosci...Czy to depresja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko lekarz morze to ocenić na podstawie obserwacji i testu psychologicznego, i wywiadu:))Tu każda opinia nie będzie miarodajna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakże
Powszechnie uważa się, że jeżeli taki stan trwa dłuzej to trzeba udać się do lekarza. Tylko lekarz może postawić prawidłową diagnozę. Przez net się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg DSM-IV do rozpoznania epizodu dużej depresji niezbędny jest co najmniej dwutygodniowy okres obniżonego nastroju lub też utraty zainteresowania wszystkimi niemal czynnościami i płynącym z nich przyjemnościom. Dodatkowo, w tym samym czasie, musi wystąpić pięć lub więcej spośród wymienionych niżej objawów: * depresyjny nastrój przez większość część dnia * zmniejszenie zainteresowań i zdolności do przeżywania przyjemności * wyraźny wzrost lub spadek wagi * bezsenność albo nadmierna senność * pogorszenie panowania nad ruchami ciała * wrażenie zmęczenia * poczucie własnej bezwartościowości i winy * spadek sprawności myślenia i koncentracji * powracające myśli o śmierci i samobójstwie Jednak proponuję udać się do psychologa/psychiatry, bo tylko osoba kompetentna jest w stanie ocenić czy masz depresję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakże
miało być ... dłużej niż 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twój Skarbek
Dziewczyno, proszę Cię zapisz się do psychiatry. Poważnie im szybciej to uczynisz bedzie lepiej, a do lekarzy psychiatrów są niestety kolejki. Gdyby nie znajomosci, czekałbym 3 tygodnie. A tak byłem dziś i wierzę, że mi pomoże ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twój Skarbek
Nie jest wstydem pójście do lekarza psychiatry, a nawet jak wszystko jest OK, to tylko utwierdzisz się że z Toba jest wszystko OK! Mówi sie że ludzie dzielą się na 3 grupy, tych co mieli depresję tych co mają depresję i tych co bedą mieli depresję. Lekarz psychiatra to też człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamknięte usta
wedlug testu mam depresje...ale ten test źle jest skonstruowany, na wiele pytan nie wiedzialam jak odpowiedziec, to wszystko jest bardziej złożone niz sformuowania w teście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×