Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

MamaAnia> powiem Ci, że mnie zainspirowałaś tym Jedo Fyn. Ale napisz mi proszę czym się różni Fyn 4 Freeline od Classic czy Extreme, bo jakoś nie łapie (oprócz różnicy w kształcie budki i wywietrznika). Tak jak pisałam, przez chwilę miałam ten wózek w swoich łapkach i wydawał mi się ciężki. Okazuje się, że ja po prostu nie mam żadnego porównania. Mój poprzedni tym - Bebecar waży 20 kg z gondolą :-O To jest dopiero CIĘŻAR. Co do ciuszków, to na różnych forach czytałam, że na początek najlepsze są tzw. pajace i pajaców właśnie mam najwięcej ( w sumie głównie mam śpiochy i pajace). asia25> życzę, żeby morfologia wyszła okej. Mi niestety spadła i dorzucono mi drugą tabletkę żelaza. Raaaany... Poza tym nadal muszę robić zastrzyki w brzuch :-( Wczoraj miałam wizytę u mojego ginka. Moje dzieciątko to chłopak na 100%, wzięłam dla męża zdjęcie siusiaka, aby i on nie miał już żadnych wątpliwości. Synek ma już 1 kg. Poza tym wszycho okej - szyjka długa zamknięta. PH prawidłowe. Co do twardnienia brzucha to ja nie wiem czy to są te skurcze czy nie. Czasem zdarza mi się coś takiego, kilka razy w tygodniu, ale też mam takie wrażenia, jakby mi się na chwilę dziecko rozparło, bo uczucie trwa kilka sekund i samo znika. Nie wiem co to. Powiedziałam o tym lekarzowi. Odpowiedział, że jeśli skurcze nie są bolesne i nie są regularne, to nie ma się co przejmować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miracle10 ja mam to samo że nie wiem do końca czy to skurcze czy to co... mi się wyniki nie poprawiły wcale a więcej tabletek mi nie dolożył mój ginekolog.. ja właśnie frytki smażę eh.. będzie zgaga, ale nie wytrzymam.. kurna jeszcze mój luby pomylił ogórki kiszone z konserwowymi, a ja kiszone mogę tonami wcinać... mi się ten Jedo Fyn też strasznie podoba, ale na razie jeszcze się wstrzymuję z wózkiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuszka4
Hej Dziewczęta! Byłam dziś u lekarza no i stwierdził, że mam jednak tą cholerną cukrzycę ciążową!!! Że też musiało mnie trafić! Jutro idę do poradni diabetologicznej na ustalenie diety, a po tygodniu jej stosowania na dobę do szpitala - brrrrrr!! Będą mnie pewnie kłuć sto razy i badać jak się ma mój cukier. Uuuuhhh! No ale mówi się trudno. Najważniejsze że Mały ma się dobrze, waży 1133g :) I takie ma śliczne czółko i nosek! I był tak zwinięty, że kolanka miał przy nosku :D Moja szyjka też się ma dobrze, a skurczów żadnych nie zauważyłam. Tylko też czasem mam twardy brzuchol, zwłaszcza pod koniec dnia, gdy dużo chodzę. Odpoczywam z nogami wyżej ale muszę wypróbować ten patent z nogami na ścianie i poduszką pod pupą :) Tymczasem miłej spokojnej nocki Wam życzę :) Przespanej :) PS Czy na forum jest może jeszcze jakaś "słodka mama"? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AwięC- dziękuje za radę dziś jak wróciłam z pracy to poleżałam sobie tak z tą poduszką i faktycznie szybciej mi przeszło, dziękuje Asia25- do rejestracji dziecka w ubezpieczeniu potrzebny ci będzie druk ZCNA - druk rejestracji członka rodziny do ubezpieczenia. Żeby go wypisać kadrowa potrzebuje takich informacji, jak: data ur. dziecka, imię i nazwisko, adres zamieszkania i PeSel. Zasiłek macierzyński wypłacany jest przez ZUS na podstawie skróconego odpisu aktu ur. dziecka i oświadczenia pracownicy o urodzeniu pierwszego, czy kolejnego dziecka. Wiem, że kadry wtedy jeszcze wypełniają druk ZUS Z-3 i też go przekazują do ZUS, ale może ktoś jest tu bardziej doświadczony i będzie wiedział lepiej. Miracle10- mnie również interesuje Jedo Fyn4 i przeglądając ich stronę jedo.pl zwróciła uwagę, że różnią się one między sobą budką- a dokładniej lufcikami i gama kolorystyczną (Freeline masz możliwość 15 kolorów, Classic 34, a Extreme 6 kolorów). W przypadku Extreme inaczej wygląda tez taka "pokrywka" na wózek: ma inne wykończenie przy budce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki, Nie było mnie 1,5tyg i myślałam, że nigdy się nie przebrnę przez wasze posty, czytania na 2,5h z małymi przerwami :) Urlopowaliśmy się na działeczce było cudownie, szkoda tylko że już trzeba było wracać do rzeczywistości. Według kalkulatora od ostatniej miesiączki mamy dziś 29 tygodni i 4 dni. Byłam również na wizycie u lekarza. Miałam USG ale niestety nie dostałam nawet jednego zdjęcia żeby pokazać mężowi. Choć maleństwo nie bardzo chciało się pokazać buźką i może dlatego. Potwierdziła mi że będzie chłopiec, waga 1696g, puls 140, położenie główką w dół, ruchy prawidłowe. Powiedziała że jeśli czuję codziennie nawet delikatne ruchy to jest wszystko dobrze. Właśnie mały zaczął się ruszać i nawet mnie łaskocze od środka. Następną wizytę mam za 4tyg. Dziś już uciekam, życzę wszystkim dobrze przespanych nocek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi84 1696 gram to spora waga,ale to chloepiec to moze normalnie. Nasza ksiezniczka ma 1300 gram w 29+2 Anuszka4 to trzymaj sie z dieta i wszystko powinno byc oki. Moja kolezanka miala cukrzyce ciazowa. Wszystko skonczylo sie ok. Ja mam na plusie w 29+2- 9 kg. Zaczely mnie obciskac spodnie w udach. Staram sie nie jesc slodyczy, bo wiem, ze te ostatnie miesiace sa najgorsze. Z pierwsza cora przytylam w ostatnich miasiacach 4 kg i ostatnim 3 kg. Katastrofa!!! Jakos nie umiem sie zmobilizowac.Wiem chyba co mnie czeka jak bede karmic piersia. Maja byla taka wrazliwa, ze prawie nic jesc nie moglam. W ogole to chyba lapie mnie powoli stres. Zaczynam wic gniazdo. Juz wymyslam co nagotowac, zeby zamrozic na perwsze miesiace dla meza. Z Maja tak zrobilam i bylo super, tylko, ze za malo narobilam wtedy. Golabki, pierogi, gulasz, usmazone i opanierowane kotlety, krokiety...co jeszcze polecacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki:) powiedzcie mi o czym mogą świadczyć liczne bakteria i nabłonki w moczu?? to coś groźnego? jakis stan zapalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak z Wiki miałam liczne to mi posiew zrobili z antybiogramem i na antybiotykach leciałam :/ nie wiem czy tak jest zawsze czy zależy co to za bakterie :/ pójdziesz do dr to się dowiesz dokładnie :) teraz na szczęście mam nieliczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejjjj mamuśki:D !! Ale się za Wami stęskniłam! Mnie również nie było 1,5 tygodnia- opiekuje się moją babcią, która wyszła ze szpitala. Teraz na tydzień mam przerwę, ale w następnym tygodniu znowu to samo... Dopóki nie przeprowadzimy się z M do naszego gniazdka to będę musiała pomieszkać trochę z babcią pomieszkać bo biedulka bardzo słaba. No i nie mam tamm internetu;/! Docelowo będziemy z M mieszkać u teściów;/ na szczęście remontujemy poddasze i tam robimy sobie oddzielne mieszkanko. Kuchnia,łazienka, 2 pokoje, garderoba i korytarz, potem w przyszłości mamy jeszcze możliwość dorobić ze dwa pokoje tam. Szkoda tylko, że nie da się oddzielnego wejścia mieć...to bym już może nawet w drzwiach się nie spotykała z teściową;D! jakoś przed ślubem nie była taka zła..teraz...doprowadza mnie do szału! ale tak to jest z tymi naszymi teściowymi;]! Trochę czasu potrzebowałam, żeby nadrobić ten czas kiedy mnie nie było:) ale z grubsza wiem już co tam u Was!naprawdę brakowało mi Was!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yhy. dizęki mammi. jutro mam wizyte,ale się zaniepokoiłam. kurcze już biore leki na nadciśnienie-mam nadzieję że nie będę brać kolejnych. wiem ze nie mają wpływu na dziecko, ale jakoś sie boje tak czy siak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelis1 ja miałam liczne od początku ciąży i dopiero z miesiąc temu udało mi się to wyplenić mi lekarz nic na to nie przepisał, polecił pić dużo wody coby mocz był jak najbardziej rozcieńczony.. i podmywać się dwa trzy razy dziennie... nabłonek nadal mam liczny i z tego co pamiętam to lekarz mi mówił że nie ma co panikować póki w wyniku badań nie ma napisane bardzo liczne... Pij dużo póki do lekarza nie trafisz. i zobaczymy co on na to. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez to,że tak dawno na necie nie siedziałam to dziś wpadłam w szał zakupów...:D:D:D zostałam allegro-mamą :D Kupiłam sporo rzeczy i to naprawdę za grosze! Muszę się pochwalić. kilka linków: http://allegro.pl/next-polarowa-kurteczka-idealna-na-jesien-i1193897127.html http://allegro.pl/kombinezon-dla-maluszka-rozm-3-mies-60-cm-i1193745130.html http://allegro.pl/baletki-adidasy-buty-i1193299513.html wszystkie 5 par:D http://allegro.pl/spiworek-z-anglii-i1189495382.html i jeszcze kilka pierdołek:D Naprawdę można znaleźć fajne rzeczy tylko trzeba troszkę czasu posiedzieć:) Muszę troszkę przystopować z tymi ciuszkami bo oprócz ciuszków jest tysiąc innych rzeczy do kupienia a ja już z kasą kiepsko...heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marty dzięki. Kurcze pic pije dużo - przy nadciśnieniu kazali, higiene utrzymuję, podmywam się w ciągu dnia 2 razy-oprócz porannego i wieczornego prysznica - wiec nie wiem skad to cholerstwo:(. zawsze były nieliczne, a teraz d.liczne (dośc liczne-tak rozumiem). Moze przyjmowanie leku ma wpływ na to.no jutro sie dowiem, oby nic groźnego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzialenka udały i się te zakupy:) super wsyzstko i w fajnych cenach. Mi dzisiaj przyszedł malinkowy kombinezon- boski jest i rzezywiście nówka :) za 2 dychy:) hehe tak to można kupowac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od pierwszego badania moczu mam liczne nabłonki i bakterie. teraz dodatkowo mam biale i czerwone krwinki i zjadam juz drugie opakowani furaginy. W ciąży to normalne nie znam dziewczyny która miałaby normalne wyniki moczu. A ja znów miałam fatalną noc. Zauważyłam że co drugą śpię dobrze. Po dzisiejszej tak mnie głowa boli że szału można dostać. Albo to po tych tabletkach już sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to już znasz :D:D:D:D zasadniczo wszystkie wyniki w tej ciąży mam idealne no może z wyjątkiem troszkę podwyższonych białych krwinek ale tym kazano mi się nie przejmować ponoc dziwne by było jakby się nie podniosły :) w moczu bardzo nieliczne nabłonki a bakterii brak :) cieszy mnie to jak nie wiem bo z Wiki to w cholere tego miałam i pewnie to był jeden z powodów że ciąża się zakończyła już na samym początku 32 tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, właśnie szperam po necie i znalazłam stronkę obliczającą nasz przyrost wagi w ciąży. Mi się zgadza idealnie. http://zdrowie.onet.pl/1219200,2413,,,,przyrost_wagi_w_ciazy,kalkulator.html Zareczona - gin mówiła że chłopiec jest duży, ale nie miała zastrzeżeń. Więc mam nadzieję, że to normalne. Kurcze od kilku dni tylko bym spała taka zmęczona jestem, czy wy też tak macie. Oczy to mi się normalnie same zamykają. Wpadnę do was później, papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenna1982 ja tez mam super wyniki...w moczu nic, zelazo tez super. Oprocz magnezu i feminatalu DHA nie biore nic. Milego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja szykuje sobie dawke jak starsza pani :) isoptin, fenoterol, nospa, aspargin, furagina i prenatal i tak 3 razy dziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) U mnie w 29+2 i 9 kg do przodu :( nie wiem czy to dobrze czy nie, choć podobno nic się nie zmieniłam, ani na twarzy ani na całym ciele, jedynie ten sterczący brzuszek :P i to tez dodam że nie jest wielgaśny :) Ale co mi tam:) U mnie też wyniki super, jedynie to źelazo . Dziewczyny mam pytanie. Czy odczuwacie takie rozciąganie w w okolicach pachwin tylko od środka?? Ja mam tak od paru dni , jakbym się tam rozciągała. I chce sie zapytać czy to normalne uczucie? Bo ja oczywiście zakręcona i zapomniałam zapytać gin.(ale teraz sie ciesze ze co 2 tyg wizyty więc mając dużo pytań, będę sukcesywnie się go pytac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena współczuje Ci łykania tej prawie całej apteki ja mam żelazo i kwas foliowy i juz odbrzyd mnie na nie bierze... ale dla naszych maleństw wszystko... Ja dzis mam jakiś dziwny ból brzucha- taki jak przed miesiączką, więc trochę się niepokoję, bo wcześniej nic takiego nie miałam... Jadę dziś po podgrzewacz do butelek - babeczka chciała się go pozbyć a ja chętnie przyjmę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach prawie zapomniałam.. Ostatnio znajoma polecała mi książkę Trace Hogg "Język niemowląt" patrzyłam w necie i ma dużo pozytywnych opinii. Zastanawiam się właśnie czy nie kupić pakietu na allegro http://allegro.pl/jezyk-dwulatka-niemowlat-komplet-gratisy-i1202847136.html A może poszukać e-booka? Choć są dość grube więc pewnie wybiorę wersję książkową, przyjemniej się czyta. Ja również wyniki badań mam w normie. Do końca czerwca brałam duphaston 2x1tabl. + witaminy elevit po 1tabl. Od początku lipca biorę - jednego dnia 1tabl witamin elevit, a drugiego dnia 1tabl. kwasu foliowego i tak na zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry, Ja łykam żelazo (1 tabletka dziennie) i Kwasy Omega 3. Mam język niemowląt w pdf, jak ktoś reflektuje to podajcie e-mail to wyślę. A teraz do pracy. Masakra cała jestem podminowana i mam wrażenie, że zaraz wybuchnę. Oj mój bidulek w brzuchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja112010 poproszę na maila tego pdf-ka:P orange0ka@gmail.com ja czytam Nasze dziecko taka mega duża kniga sporo rzeczy tam jest:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja112010 poproszę na maila tego pdf-ka:P orange0ka@gmail.com ja czytam Nasze dziecko taka mega duża kniga sporo rzeczy tam jest:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja112010 poproszę na maila tego pdf-ka:P orange0ka@gmail.com ja czytam Nasze dziecko taka mega duża kniga sporo rzeczy tam jest:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×