Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasia2211

czy w ciąży można ćwiczyć mięśnie brzucha??

Polecane posty

Gość kasia2211
o tym, że trzeba ćwiczyć, każdy oświecony wie, ale o same brzuszki mi chodziło. w sumie się spodziewałam, że tego regionu się nie rusza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiscie ze w ciazy
mozna cwiczyc tylko te cwiczenia muszą byc dostosowane do tego stanu;) a wiec forsowne odpadają ale spacery, plywanie czy inne lżejsze jak najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na bank nie rower
każdy lekarz z jakimś doświadczeniem powiedziałby Ci że rower jest w ciązy zabroniony. jak Ci tak zależy na formie to zapisz się na ćwiczenia specjalnie dobrane dla ciężarnych, tam Ci powiedzią jak przygotowac ciało do porodu, a nie sama jakieś eksperymenty prowadzisz....a skoro masz takiego lekarza który tak Ci swietnie doradza to dlaczego jego nie zapytasz czy możesz cwiczyć mięśnie brzucha, a nie pytasz na forum a poźniej jeszcze negujesz wypowiedzi innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stawiałabym na plywanie
i spokojne marsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O 16 50
pare pytasz czy mozna ciwczyc,a o 17.20 ze wszystko na ten temat wiesz ze skonsultowalas z lekarzem... Szybka jestes. To pewnie dzieki tym cwiczeniom. Jak sama lepiej wiesz to po co zakladasz topik z zapytaniem. No chyba ze to mialo byc pytanie retoryczne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2211
zabroniony o tyle, żeby się nie wywrócić. mi chodzi o rowerek na siłowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czekoladowy telegram
Logiczne jest, że nikt z brzuchem nie wsiądzie na rower :o Ale na takim stacjonarnym można, jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na bank nie rower
wiem że o rowerek tereningowy Ci chodzi....przecież piszesz że jeździsz na siłowni więc może się domysliłyśmy nie sądzisz....widocznie nie jesteś taka bystra. na treningowym możesz jeździć tylko w pierwszych miesiącach poźniej będzie Ci przeszkadzał brzuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czekoladowy telegram
Ja jezdzilam na rowerku do 8 m-ca i brzuszek mi nie przeszkadzał :P Więc nigdzie nie jest powiedziane, że może jezdzić tylko na początku ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2211
Ciąża nie jest chorobą. Potrafi być uciążliwa, ale nie powinna być powodem do rezygnacji z aktywnego uczestnictwa w życiu. Należy dostosować zapotrzebowanie na ruch do samopoczucia ciężarnej. Jeżeli była aktywna przed ciążą: pływała, jeździła na rowerze, gimnastykowała się – może dalej wykonywać te ćwiczenia. Zaniechanie ćwiczeń lub brak aktywności fizycznej może powodować uczucie zmęczenia i zniechęcenia. Nie należy jednak nadrabiać zaległości w ćwiczeniach. Trzeba też zrezygnować z biegów, jazdy konnej, narciarstwa. Najlepsze w ciąży jest pływanie – odciąża ono kręgosłup i zwiększa wytrzymałość mięśni. Kontakt z wodą daje uczucie pełnego relaksu, odpręża, rozluźnia, a w czasie ciąży jest to najbardziej potrzebne. I to tyle od mądrzejszych ode mnie.... A brzuszków nie będę robić ;-) pozdrawiam i wychodzę na spacer. mam nadzieję, że wrócę żywa i nadal w ciąży :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuszki nie, ale rower, basen, spacery, joga jak najbardziej tak. ja pływałam do 37 tygodnia (w 38 poszłam do szpitala to siłą rzeczy pływać nie mogłam :P), spacerowałam duuuużo od samego końca ciąży, na rowerze zwykłym jeździłam do końca 4 miesiąca (ostrożnie, nie po jakichś wybojach), do końca ciąży na stacjonarnym. do tego ćwiczenia rozciągające dla ciężarnych. nie umialabym położyć się i leżeć, jeśli oczywiście z ciażą było wszystko dobrze, gdyby cokolwiek było nie tak to oczywiście darowałabym sobie tą aktywność i leżała, odpoczywala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuszka
Kobiety w ciąży powinny ćwiczyć chyba,ze ciąża jest zagrożona- każdy rozsądny lekarz to może potwierdzić. Jeśli ćwiczenia nie są zbyt forsowane to mogą tylko pomóc kobiecie. Tutaj sa przykładowe ćwiczenia, kiedy byłam w ciąży wykonywałam bardzo podobne http://www.przedporodem.pl/gimnastyka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezus ludzie :o czy dla niektórych hasło 'ćwiczenie mięśni brzucha" = robienie 100 brzuszków na raz?????? wystarczy 2 razy dziennie na leżąco ponapinac troche brzuch, tka samo jak sie napina np. posladki. To tez jest ćwiczenie mięśni brzucha a jakoś nie prowadzi do kalectwa płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bernadetta123
Jestem w 24 tygodniu ciąży, chodzę na zajęcia dla kobiet w ciąży i pilates 1 raz w tygodniu. Ponieważ podczas jednych i drugich pojawiają się ćwiczenia mięśni brzucha (nie intensywne, ale jednak), a natknęłam się na informacje w internecie, że w ciąży nie powinno się ich ćwiczyć, zastanowiło mnie to i postanowiłam zgłębić temat. Chodzi mi o kompetentne informacje, wyjaśniające dlaczego należy ich unikać (bądź wcale nie). Czy chodzi o rozchodzenie się mięśni wraz z rosnącym brzuszkiem, czy można w jakiś sposób upośledzić ich fizjologię i mieć później jakieś problemy. Przypominam, że nie chodzi mi o serię intensywnych ćwiczeń tylko kilka powtórzeń 1 - 2 razy w tygodniu. Trafiłam na to forum i aż odechciało mi się go czytać. Rozumiem traumatyczne przeżycia, ostrożność oraz zmiany hormonalne, ale tak ciętego języka i obrażania innych się nie spodziewałam. Bardzo nie ładnie ..... tak zaczyna się hejterstwo! Darujcie sobie bezsensowne komentarze i wrzucajcie konkretne informacje, a każdy i tak wyniesie z tego to co chce - jak to w życiu - od tego są te fora! Wracając do tematu - ktoś ma coś zasadnego do powiedzenia na temat mięśni brzucha w ciąży? Może ktoś jest fizjoterapeutą lub instruktorem fitness zorientowanym w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×