Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czarownica13

Lustrzanka -aparat foto

Polecane posty

Gość czarownica13

Czym się różni od cyfrowego czy ktoś mi wyjaśni dlaczego jest taki świetny i wszyscy chcą go mieć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simona1811
Lustrzanka, jak sama nazwa wskazuje, ściąga obraz z lustra, natomiast aparat cyfrowy przetwarza obraz bezpośrednio z obiektywu na matrycę. Czym się różnią? Wieloma aspektami. Jednak, jeżeli nie dysponujesz conajmniej 2000zł, to odpuść sobie lustrzankę i kup sobie porządna cyfrówkę, http://www.wasserman.pl/index.php?products=product&prod_id=1217

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lustrzanka od kompaktu różni sie ceną, szybkoscią migawki, zakresem tonalnym kolorów itd, a przynajmniej tak mi tłumaczył pan w electro gdy kupowaliśmy z mężem swój pierwszy kompakt cyfrowy. Lustrzanka nam nie potrzebna, więc mamy zwyczajnego Canona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co to za szpan mieć lustrzankę cyfrową, bez przesady. To jest aparat jak każdy inny przecież tylko, że można robić nim lepsze zdjęcia i tyle, pod warunkiem, że umie się go obsługiwać. Ale jeśli ktoś nie wie czym się różni aparat kompaktowy od lustrzanki to faktycznie lepiej kupić kompakta. Jest ich strasznie duży wybór: http://www.1komp.pl/katalog-24-107,fotografia_aparaty_kompaktowe,1.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vincent 4976
Lustrzanka nie ściąga obraz z lustra! Co za brednie. Lustro jest po to żeby widok w wizjerze był taki sam jak późniejsze zdjęcie. Przez wizjer patrzy się na lustro. Kompakty teraz robią i bez wizjerów to powoduje że trzeba robić zdjęcia metodą na "zombie". Najważniejszą cechą która różni lustrzanki od kompaktów jest wielkość matrycy - fizyczna w cm czy w calach a nie w pikselach. Kompakty mają matryce wielkości paznokcia a ta w lustrzankach cyfrowych ma ok 0,6 wielkości klatki filmu. To głównie powoduje że obraz z lustrzanek jest lepszy. Lepszy obraz jest oczywiście na filmie bo klatka jest większa chociaż najdroższe lustrzanki cyfrowe mają chyba matryce tak duże jak klatka filmu ale ceny takich aparatów sa kosmiczne. Tzw. rozmycie tła zależy właśnie m.in. od wielkości matrycy. W kompakcie czasem uzyskanie rozmytego tła jest praktycznie nie możliwe. W lustrzance można wymieniać obiektywy. Ma szereg plusów a najważniejszym minusem jest to że jest duża. Dlatego dla kompletnego amatora polecam kompakt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam kompakt canona ,kupiony za ponad tysiąc złotych i co? zdjęcia fajne,ale najlepiej w plenerze,w pomieszczeniach nieraz tragiczne,strasznie mnie wkurzała ilość popsutych fotek a należę do tych co kochają ostrość,nie cierpię jak mi jakieś ziarno na zdjęciu wychodzi,canona sprzedałam,dołozyłam kasy i mam teraz nicona d70,fotki nawet z auto bajeczne,wreszcie mogę powiększać ile chcę,nawet do A3 i nic sie nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vincent 4976
to nie jest ziarno tylko SZUM :) jak pilnujesz żeby kompakt nie podniósł czułości automatycznie to szumu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vincent 4976
e... co za różnica. W droższym kompakcie da się wszystko ustawić tak jak w lustrzance ale lustrzanki znowu nie włożysz do kieszeni. O tym trzeba pamiętać. Mam kilka aparatów. Lustrzanka nadaje się świetnie na aranżowane sytuacje np. do pozowania albo zdjęć dzieci - dużo lepsza jakośći a kompakty np. na jakieś uroczystości rodzinne czy luźniejsze sytuacje wakacyjne gdy jakość zdjęcia jest nieistotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolorowa79
Jeżeli ustawi się niskie iso, to nie będzie szumów - prawda, ale migawka automatycznie zjedzie do takiego poziomu, że wyjdą ci chmurki, mgiełka i rozmazane światełka. Pomyśl nad lustrzanką, lepiej redukują szumy na wyższych wartościach iso. Jeżeli nie masz dużych funduszy, to zajrzyj na electro.pl tam jest dużo taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komfortowa83
Jeżeli długo fotografujesz kompaktem i zaczyna Cie irytować mała ilość parametrów ustawienia obrazu, to rzeczywiście - kup lustrzankę. Ale jeżeli nie wiesz co to przysłona, migawka, iso i balans bieli, to lepiej zostań przy kompakcie i zgłoś się na jeden z tych kursów fotograficznych w plenerze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak na prawdę lustrzanka od kompaktu różni się praktycznie wszystkim począwszy od faktu, że jak sama nazwa wskazuje lustrzanka posiada tzw. 'lustro', na którym opiera się cała dalsza skomplikowana mechanika lustrzanki cyfrowej. Lustrzanka daje możliwość kadrowania przez wizjer na prawdziwym obrazie (zamiast elektronicznego na LCD), jest możliwość uzyskania obrazu wyższej jakości niż w kompaktach (z odpowiednią optyką), możliwość uzyskania płytkiej głębii ostrości i możliwość łatwego nią sterowania (rozmycia tła), zaawansowane funkcje i lepsza kontrola pracy aparatu, krótszy czasy naświetlania, a z ręcznie zwalnianą migawką - dłuższe (do kilku minut).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość botftreminex1973zhqrj
to nie jest ziarno tylko SZUM jak pilnujesz żeby kompakt nie podniósł czułości automatycznie to szumu nie będzie. Jasne http://url.foxites.com/i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaLL
Jasne, że fajny sprzęt ja swoją perełkę mam ze sklepu https://e-oko.pl/ zamówiłam jakoś rok temu i do tej pory zdążyłam zrobić mnóstwo świetnych zdjęc! Nigdy nie sadzilam, ze taka pasja mnie najdzie, a jednak naszła i to całkiem przypadkowo. Aparat ktorego uzywam to Sony A6300 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elim
Sony są dobre, też swojego mam z e-oko.pl , planuję kupić niebawem jednak Sony A9, to jest dopiero mega aparat, małe gabaryty , podręczny, ekstra jakość zdjęć. Poczytajcie recenzje w internecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osmaren
Mi się wydaje, że ja kiedyś byłem w showroomie tego sklepu e-oko.pl mieli bardzo ciekawe aparaty w swojej ofercie. Ostatnio zacząłem szukać hobby nowego dla siebie i właśnie dużo przychyla się ku fotografii.. czym kierować się przy wyborze pierwszego aparatu dla amatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katteriz
To w końcu lepiej się zdecydować na Sony czy na Canona bo przeglądam stronę e-oko.pl i zarówno jednej jak i drugiej marki aparatów mają pełno w ofercie jest tu ktoś kto naprawdę się zna i może wypisać mi szczegółowo którą markę lepiej i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinak41
@katteriz ja bym polecała Sony, chodź Canon ma też bardzo dobre aparaty. Zależy jakie modele Cię interesują i co chcesz fotografować. Najlepiej niech obsługa z https://e-oko.pl/ Ci pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×