Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nieromantyczna

żywienie 5 miesiecznego dziecka

Polecane posty

Moje dziecko wlasnie skonczylo 5 miesiecy.Podpowiedzcie jak karmicie swoje dzieci w tym wieku? Ile jedza , w jakich godzinach i co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość judy22
moj byl na piersi wiec dodatkowe posilki zaczelam wprowadzac w 6-stym mies. Zupki i jabluszko i kaszka, piers na rzadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj jak mial 5 miesiecy to dostawal mleczko 4 razy dziennie po 180ml o ok. 7.00, 12.00, 17.00 i 22.30. Ok. 10.00 rano deserki owocowe (zmiksowane: jablko, banana, gruszke, mango, melona), a ok. 15.00 zupke warzywna jeszcze bez mieska (marchew, brokul, kalafior, cukinia, ziemniak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lara lara
ok 5-go m-ca zaczelam dawac troche kleiku(kilka lyzeczek) po jednym karmieniu, potem po dwoch na przemian kleik i tarte jablko, po kilku dniach na sniadanko zamiast mleka byla kaszka ryzowa na mleku, i jablko, potem na obiad zamiast mleka warzywka(sama gutuje)marchewka, marchewka z dynia,z pietruszka albo ziemniakiem, tak na poczatek staralam sie trzymac mniej wiecej te same godziny posilkow, no i sie maly nauczyl regularnego jedzenia mleka na noc nie zaczeszczam kleikiem, bo synek tak samo najedzony po mleku z czy bez kleiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kogucik...
jak moj synek mial 5 m-cy t odostawal mniej wiecej 4 razy mleko 150-180 ml, ok 9:00 kaszke ryzowa na 90 ml mleka z owocami ze sloika, i ok 15-16 obiadek warzywa mojej roboty (marchew, ziemniak, cukinia, dynia i pietruszka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja karmie tak
moaj coreczka skonczyla 5 miesiecy i karmie ja tak: rano piers w poludnie papka jednowarzywna: marchewka, cukinia ( zageszc zam kelikiem ryzowym) fasolka szparagowa, zimniaka nie daje bo to czysta skrobia plus piers lub 15o ml mleka nan ok 16 przecier owocowy- na razie jabko, lub gruszka plu mleko 20 h 60 ml kaszki ryzowej plus piers w nocy raz lub 2 razy piers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o zasady żywienia - niemowlęta karmione sztucznie od 5 miesiąca powinny otrzymywać od 7 do 6 posiłków dziennie, gdzie jedna porcja zawiera do 100 do 150 ml. Półrocznego maluszka karmimy pięć razy w ciągu doby, a objętość jednego posiłku wynosi ok. 180 ml. Mieszanki mleczne, zupki oraz soki powinny być tworzone na bazie pozbawionej bakterii, niskozmineralizowanej wody z odpowiednim atestem, jak na przykład Mama i Ja. Po 5 miesiącu można rozpoczać wprowadzanie dodatkowych produktów. Początkowo podajemy je w małych ilościach z zachowaniem kilkudniowej przerwy. Najlepiej jest podać kilka łyżeczek nowego produktu, co pozwoli zidentyfikować ryzyko wystąpienia alergii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×