Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zdrowie najważniejsze

Czy jest ktoś kto otworzył własną działalność??????

Polecane posty

Gość zdrowie najważniejsze

Jak założyć własną firmę,jakie trzeba spełniać warunki aby płacić ten mniejszy ZUS(i przez jaki okres się go płaci),ile wynosi podatek i inne związane koszta z własną firmą ,chodzi mi o miesięczny wydatek jaki trzeba odprowadzić?Bardzo proszę o porady !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zus jest obnizony
przez pierwsze dwa lata, to jest około 325 złoty miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zus jest obnizony
koszty zależy co chcesz robić, co planujesz ciężko powiedzieć ja zaczynałam bez niczego towar na zamówienie, jak klient zapłacił , tylko zus miesiecznie, podatek ryczałtowy na zero i to wszystko , firma w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdrowie najważniejsze
A czy to nie jest tak że ten mały zus jest dla tych którzy przez ostatnie 5 lat nie prowadzili własnej działalności????Poradźcie od czego trzeba zacząć starać się w tej sprawie?tzn.założyć działalność..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak mały zus
jest dla rozpoczynających działalnośc, normalnie liczy się do emerytuty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdrowie najważniejsze
dziękuje za wypowiedź,a może jeszcze ktoś coś doda odnośnie jak się do tego zabrać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innesia26
Też chciałabym wiedzieć...zamierzam założyć działalność gdzie lokal będzie w domu. czy od kosztów mozna odliczyć np. czynsz, prąd, internet...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warto probowac
hej ja tez planuje zalozyc dzialalność gospodarczą ale mam pewien problem moze ktos mi poradzi?? Otóż pracuje obecnie za granicą w umowie o pracę mam zaznaczone ze podczas pracy u nich w firmie nie moge zalozyc jednoczesnie dzialalnosci. dzialalność chcialabym otworzyc w PL bo mam zamiar tutaj wrocic za jakis czas ale boje sie ze mogą to sprawdzić a poza tym nie mam mozliwosci zalatwiania osobiście spraw w urzedach. co myslicie gdyby zalozyc dzialalność na mame??? przejdzie to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak , przez 5 lat ostatnich nie mozesz prowadzić działalności , tj. musisz całkowicie wyrejestrować , bo zawieszenie tez sie liczy . Obnizony zus , jest tu jeden haczyk , przy korzystaniu z niego nie sa odprowadzane składki na fundusz pracy , tak wiec jeśli coś nie wyjdzie , to nie masz prawa do zasiłku dla bezrobotnych ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innesia26
up up...a jak to jest z zamknięciem, zakończeniem dzialalności( na wypadek gdydby nie wyszło)?? Doświadczni w prowadzeniu działalności- piszcie!!! pomagajcie nam początkującym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panieneczka z okieneczkaa
mkol63-niewiedziałam że po własnej działalności można starać się o zasiłek z UP,nawet gdyby opłacało się ten duży zus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panieneczka z okieneczkaa
więc skoro nie są odprowadzane składki na fundusz pracy to może ten mały zus nie liczy się do emerytury czy renty?czy jest ktoś na forum kto wyjaśni to dokładnie jak jest z tym niskim zusem,ktoś kto może aktualnie z niego korzysta???Proszę o wpisy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja prowadzę działalnośc ponad
rok, jest to firma usługowa z siedzibą w domu :-) Nie możemy Ci powiedzieć ile bedzie kosztowac prowadzenie twojej firmy, bo każda jest inna a podatek zalezy od dochodu. Moje koszty to: ZUSy ok.380 (to ten mniejszy na 2 lata), księgowa 100, reklama ok.50-80, podatek w zależności od dochodu (np. w lutym musiałam zapłacić 1.000zł podatku, myslałam, ze zwariuję). mam firmę w domu, więc wliczam w koszty prąd, gaz (ale to w procentach, u mnie jest to 40%, bo gabinet i częsci uzytkowe dla pacjentów zajmują tyle mojego mieszkania) net 100% odliczam. Poza tym mam auto na firmę i wszystko z nim związane wliczam w koszty (benzyna, serwis, nawet płyn do spryskiwacza :-D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja prowadzę działalnośc ponad
ja korzystam z niego aktualnie i wszystko się wlicza, po prostu masz tę ulgę przez dwa lata na rozkręcenie działalności i dlatego płącić mniej na zusy, ale wszystko się wlicza ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niższy zus to w tej chwili ok. 350 zł. bez dobrowolnego chorobowego i z dychę więcej z nim. Składają się na niego ubezpieczenie zdrowotne, chyba 233,32 zł. oraz społeczne, czyli emerytalne, rentowe i wypadkowe (trzeba pamiętać, żeby je doliczyć!) Po zgłoszeniu działalności powinno automatycznie przyjść pismo z zusu, w którym jest wyjaśnione co i jak, w terminie (bodaj) 10 dni od rozpoczęcia działalności trzeba zgłosić się do ubezpieczenia (tzn. złożyć odpowiedni formularz) a potem już "tylko" opłacać składki, do 10. każdego miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, skoro się płaci emerytalne i rentowe, to dla mnie logiczne, że do emerytury się to wlicza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja prowadzę działalnośc ponad
zus podrożał od stycznia teraz jest chyba 240 coś :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja prowadzę działalnośc ponad
miałam na mysli zdrowotne oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że kwota podana przeze mnie jest prawidłowa, chyba że znowu czegoś nie wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja prowadzę działalnośc ponad
aż normalnie sprawdziłam w przelewach :-D masz rację jest 233,32, ale to juz po podwyżce, prawda? Bo jeszcze niedawno było 224, prawda? :-D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tego nie wiem, działam dopiero od stycznia, ale z tego, co mi się wydaje, te podwyżki są co chwilę, mój znajomy płacił parę lat temu 300zł. wszystkiego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panieneczka z okieneczkaa mkol63-niewiedziałam że po własnej działalności można starać się o zasiłek z UP,nawet gdyby opłacało się ten duży zus? --------------- Ponad rok temu taka informacje gdzieś widziałem , jak przeszukiwałem neta , na temat zakładania firmy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do konca grudnia było
224,24 teraz 233,32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panieneczka z okieneczkaa
Dziękuję kochani za sugestie gdybyście jeszcze mieli jakieś wskazówki dla mnie to będę wdzięczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznajomaa*
Proszę o wyjaśnienie od czego zależy że ktoś ma działalność na ryczałcie a ktoś na wacie jaka jest różnica i na czym ona polega,jestem młodą osobą i zupełnie się na tym nie znam a chciałabym w przyszłości otworzyć działalność???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vat i podatek ryczałtowy to dw
dwie różne rzeczy podatek od dochodu, vat jest od sprzedaży podatkiem obrotowym mozesz byc vatovcem ryczaltowcem i tylko ryczałtowcem, do okresloinej kwoty jak nie osiagniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rillla
chej autorze wyżej chyba nie dokończyłeś tej wypowiedzi o wacie bo się kupy nie klei ta wypowiedź może ktoś jaśniej napisać na ten temat tzn.czym się różni wat od ryczałtu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podatek vat
Podatek od towarów i usług (VAT od ang. - Value Added Tax - podatek od wartości dodanej) - jest podatkiem pośrednim, obciążającym w ostatecznym rachunku konsumenta finalnego. Z założenia podatek VAT miał być neutralny dla przedsiębiorców. Podatek VAT jest wliczony w cenę towaru lub usługi przez sprzedawcę, który jest opodatkowany podatkiem VAT. Podatek VAT jest płacony przez przedsiębiorców od uzyskanego obrotu (sprzedaży).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ryczałt to podatek od dochod
a ryczałt to podatek od dochodu od 3 do 20 pro.c w zaleznosci od rodzaju prowadzonej działalność i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rillla
DZięki teraz rozumiem mniej więcej o co chodzi,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×