Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość an12

kuracja htz

Polecane posty

Gość an12

Od 3 lat stosuję htz w plastrach po zabiegu operacyjnym.Sporo przytyłam i chciałam odstawić bo czuję się dobrze ale nie wiem czy mogę Czy ktoś miał podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość an12
Nikt na tym forum nie stosuje hormonalnej terapii zastępczej.Zawiodłam się i jakoś w to nie wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mari59
an odezwij się ,chcę porozmawiać z tobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
a ile masz lat? rozmawiałaś z lekarzem? co on na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość an12
Marii 59 jestem więc pytaj ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marir59
Witaj an12 Jestem w takiej samej sytuacji co ty.Plastry stosuję od 2 lat, też mi się przytyło zwłaszcza w talii i w biuście.Noszę się z zamiarem odstawienia htz a to chyba trzeba skonsultować z ginem .Ciekawa jestem jak ty rozwiązałaś ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość an12
Po prostu odstawiłam i koniec .Na razie tylko na próbę na kilka tygodni i trwa to do dziś czyli prawie pół roku.Waga stanęła w miejscu a nawet lekko spadła. Czuję się dobrze zarówno psychicznie jak i fizycznie.Czasem tylko mam niewielkie uderzenia gorąca ale nie są bardzo uciążliwe.Występują wtedy gdy się zdenerwuję albo za szybko wypiję np.gorącą kawę.Sypiam dobrze ale niestety straciłam ochotę na seks. Do gina nie poszłam , gdyż mój ulubiony lekarz '' wyjechał '' ten który mnie operował a do innego nie chciałam iść z kilku powodów. Po pierwsze chciałam [ musiałam ] odstawić plastry bo waga cały czas szła w górę a po drugie mam żylaki na nogach , dosyć duże czasem mnie bolą zwłaszcza jedna żyła.Ponadto na stopach narobiło mi się mnóstwo tzw.pajączków , dawniej miałam ich o wiele mniej. Bałam się zatoru zakrzepów czy jakoś tak stąd moja decyzja.Zażywam sobie witaminy i minerały oraz preparaty ziołowe. To tyle ode mnie jak coś cię więcej interesuje to pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mari59
an dzięki za odpowiedż .Muszę ci się przyznać, ze także odstawiłam plastry na próbę i żadnych sensacji nie doznałam. Myślę, że skoro organizm nie reaguje na brak" wspomagania" to po co się truć. U mnie powodem do odstawienia htz było uczulenie na słońce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość an12
Aha rozumiem.Racja po co się truć jak można bez tego znośnie żyć. Jeśli będzie gorzej zawsze możesz do plastrów wrócić. Marii59 życzę powodzenia i serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka7
Witajcie:) Ja jestem na htz od 5 lat też z powodu operacji ginekologicznej. Niestety ,mnie jak dotąd nie udało się przestać ją stosować.Miałam taką próbę 3 lata temu,ale skończyło sie straszną depresją i dlatego szybko wróciłam do tej terapii. jeżeli o mnie chodzi to stosuję plastry i czuję się(odpukać)tak jakbym wogóle nie miała menopauzy...tylko ten strach o zdrowie,żeby nie było jakis skutków ubocznych.Czytałam,że po 5 latacxh powinno sie odstawić htz.....a mnie właśnie tyle czasu mija. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka7
Witajcie:) Ja jestem na htz od 5 lat też z powodu operacji ginekologicznej. Niestety ,mnie jak dotąd nie udało się przestać ją stosować.Miałam taką próbę 3 lata temu,ale skończyło sie straszną depresją i dlatego szybko wróciłam do tej terapii. jeżeli o mnie chodzi to stosuję plastry i czuję się(odpukać)tak jakbym wogóle nie miała menopauzy...tylko ten strach o zdrowie,żeby nie było jakis skutków ubocznych.Czytałam,że po 5 latacxh powinno sie odstawić htz.....a mnie właśnie tyle czasu mija. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość an12
Olka 7 witaj. Ja też słyszałam , że htz można bez obaw stosować przez 5 lat przez ludzi zdrowych.Powstaje pytanie co dalej [ ale to chyba już do lekarza ] skoro nie można samemu odstawić , ze względu na złe samopoczucie. Może jakieś ziołowe preparaty ci zaleci ? I jeszcze jedno pytanko ile przytyłaś w ciągu tych 5 lat czy może jesteś na jakiejś diecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mari59
Ja w ciągu dwóch lat przybrałam na wadze ok. 4kg , obwód ciała powiększył się o 5 cm.Teraz jak od miesiąca jestem wolna od htz,waga spadła o 2kg. Jak na razie czuję się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mari59
olka 7 spróbuj kleić pół plasterka.U mnie nie było żadnej różnicy ,cały czy pół. Teraz jestem bez i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość an12
W ciągu 2 lat 4 kg to niedużo a w ciągu całej kuracji [ tych 5 lat ] to ile ? Ja w ciągu 3 lat około 19 kg. Dla mnie masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara67
witam.jestem na htz juz na htz 16 lat z powodu zabiegu operacyjnego,naklejam 2 razy w tygodniu plasterki systen 50.czuje sie dobrze,ale ciagle sie boje skutkow ubocznych.Na mase ciała nie narzekam bo przytyłam ok 5 kg,mam problem tylko ze skóra ,ponieważ starzeje sie z dnia na dzien,moja skora jest bardzo sucha a zmarszczki bardzo się uwidaczniaja i pogłębiają.Co będzie za parę lat,tego bardzo się boję .Mam 46 lat i czuję się młodo,ale ciężko mi akceptować zmiany mojej skóry.Proszę może ktoś mnie pocieszy i doradzi co robić.Nie próbowałam odstawiać leku bo lekarz gin ,ktory mnie prowadzi,twierdzi ,ze mam je brać do stu lat.pozdrawiam i prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara67
witam.czy zaleca się przy htz jakies badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeczytajcie sobie ksiazke od lekarza do grabarza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezpłatne badanie lekarskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym! Lekarz medycyny informuje kobiety w wieku powyżej 40 roku życia o możliwości odbycia badania lekarskiego oraz nieinwazyjnego oznaczenia markerów nowotworowych (z grupy nowotworów układu rozrodczego) z oceną ryzyka onkologicznego raka jajnika. Badania prowadzone są w ramach projektu naukowego przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Udział w badaniach jest bezpłatny. W badaniach udział wziąć mogą: a) zdrowe kobiety, które przyjmują obecnie hormonalną terapię zastępczą oraz nie chorowały nigdy na schorzenia nowotworowe a w rodzinie (u wstępnych) nie było stwierdzonych nowotworów ginekologicznych. Uwaga: wymagane dostarczenie aktualnych wyników badań USG narządu rodnego oraz badania cytologicznego. b) zdrowe kobiety, które nie stosują i nigdy nie stosowały hormonalnej terapii zastępczej oraz nie chorowały nigdy na schorzenia nowotworowe a w rodzinie (u wstępnych) nie było stwierdzonych nowotworów ginekologicznych. Uwaga: wymagane dostarczenie aktualnych wyników badań USG narządu rodnego oraz badania cytologicznego. Badanie lekarskie oraz oznaczenia markerów mają miejsce w Warszawie. Liczba miejsc jest ściśle ograniczona. Zgłoszeń proszę dokonywać na adres mailowy: badanie.lekarskie@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×