Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eMania

Problem z kuchnią

Polecane posty

Gość eMania

Witam, pisze do Was po rady i pomysły - otóż mam kuchnię bardzo i to bardzo nie ustawną - w niej są aż trzy pary drzwi - tylko jedna ściana jest bez ale za to ma okna ;/ Przez to tworzą mi się małe obszary (w kątach kuchni) gdzie mogłabym zrobić tradycyjną zabudowę kuchenną - szafki na dole +szafki na górze.. Byłoby to trochę nie wygodnie. Proszę macie jakiś pomysł jak to wszystko zaplanować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejhrjwhrjewhrjwe
A MOZE BY TAK ZABUDOWAC DRZWI ? PO CHOLERE CI AZ TYLE ? DO KAZDEGO POMIESZCZENIA ? MOZE IDZIE ZROBIC JE W INNYM MIEJSCU JEZELI NIE SĄ TO SCIANY NOŚNE ? CO DO OKIEN MOZNA ZROBIC JAKIES REGAŁY NA WYSOKOSCI PARAPETU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko jeśli podasz wymairy kuchni i wysokość na jakiej znajduje się parapet będzie łatwiej pomóc :) W duzej kuchni to nawet wyspę mozna na środku zrobić, wtedy liczba drzwi nie staszna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eMania
wymiary - 3x4m tylko te drzwi są równie porozmieszczane - na jednym boku tak mniej więcej 130cm i 70 od ścian, na drugiej po 150cm, a trzecie 220cm i jakoś 70cm. Parapety na 85 cm :) pomocy Drzwi zabudować raczej się nie da - bo jedne wychodzą do salonu, drugie do jadalni a trzecie na zewnątrz. Chyba że te na zewnątrz ale to mnóstwo problemu by było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ko ta 7
a masz jakis kat? bo ja w sumie tez mam tak : duza kuchnia drzwi wejsciowe , drzwi do salony i drzwi na zwenatrz ,kata nie mam wiec blaty -ciagi kuchenne po linii prostej na kazdej ze scian..no niby bylby ale tam znow wejscie do spizarki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może zastanówcie się czy można jedną ścianę usunąć? Np. tę wychodzącą do jadalni? Otworzycie kuchnię, powiększycie przestrzeń... można wtedy na tej "ścianie" zrobić wyspę z otwarciem na jadalnię. po jednej stronie część kuchenna- szafki, a po drugiej stronie część barowa- wysokie krzesła albo dostawić tam stół jadalniany. Jesli otworzycie kuchnię na jadalnię, można sprytnie wkomponować część mebli kuchennych do jadalni, powiększajac w ten sposób kuchnię. obrym pomysłem jest zamurowanie drzwi wychodzących na zewnątrz- jeżeli z nich nei korzystacie, to w zasadzie są zbędnym elementem wystroju kuchni... Wariantów jest sporo! ANjlepiej skonsultuj się z kimś, kto robi meble na zamowienie na wymiar- na pewno coś doradzi!!! Oczywiście jeśli jest dobrym fachowcem w swej dziedzinie. najpierw jednak zrób "wywiad środowiskowy"- zapytaj kogo inni polecają;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ko ta 7
wlasnie te drzwi zewnetrzne u mnie sie jak najbardziej przydaja bo wychodza na taras-ogrod, a tam mam stolik krzeselka no i grilla a i smieci wyniesc latwiej nie musze przez mieszkanie nosic... chyab ze zamurowalabym drzwi do salonu. kuchnia jest duza i stol w niej duzy jest.. albo drzwi od wejscia i wchodzic przez salon:o tez nieciekawie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech zgadnę- masz dosć duzy, nowy dom w ktorym miało byc bardzo funkcjonalnie stąd "wielość" drzwi :) Skoro ma 12 mkw to nie jest najgorzej. Pod parapetami szfki sie zmieszczą, szkoda, ze nie ma spiżarni. Stołu, kacika śniadaniowego rozumiem również nie będzie? Na scianie z oknami zrobiłabym podstawowy ciag- zlewozmywak, blat, kuchenka (należy sprawdzic, czy można tem zomontowac okap- od komina powinna isć rura długości max 2 m, nie powinna zaginac sie pod kątem prostym). Pozotałe przestrzenie z braku spiżarni (?) zabudowałabym wysoka zabudową, ale jakiś blacik jescze by sie przydał- w miarę blisko zlewu/kuchenki min 80 cm długości. Wyspa pewnie się nie zmieści, ale półwysep juz tak (czyli wyspa która przylega jednym bokiem do ciany).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do dalonu drzwi są najmniej potrzebne (da sie z kawka przejsć przez jadalnię?) Drzwi tarasowych absolutnie nie likwiduj! Mówię z doświadczenia :) Potem sie nikomu nie chce "taki kawał" iść z każdym pierdołem i ze sniadanka w ogrodzie nici :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racja! szkoda tego wyjścia do ogrodu!!! wycofuję się;) też uwielbiam w lecie kawkę na zewnątrz rano pić;) poza tym te drzwi chyba sa najbardziej funkcjonalne! Dlatego w poście poprzednim zaznaczyłam, ze "jeśli z nich najmniej korzystacie, to je zamurujcie"!!! Może pomyśl nad zburzeniem ściany między kuchnią a jadalnią- to chyba najlepsze rozwiązanie... wtedy możesz śmiało "zabrać" 1-1,5m ściany jadalni na meble kuchenne- choćby wysoką zabudowę- słup z piekarnikiem, cargo, lodówka. w częsci kuchennej uzyskasz dodatkowe miejsce na blaty robocze. Sciana nie musi być całkiem zburzona, można zburzyć połowę ściany i powiększyć przejście między kuchnią a jadalnią... Z częsci ściany dzielącej oba pomieszczenia można zrobić wyspę- barek. Od strony kuchni blat roboczy, a od strony jadalni barek. Dobrym rozwiązaniem jest wstawienie szafek pod okno. powiem ci szczerze, ze coraz częsciej spotykamy sie wyłacznie z zabudową dolnych szafek i ew. dwie klapy górne ze szkłem. To nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania! W dolnych szafkach zamiast tradycyjnych półek, montuje się system szuflad- rewelacja! nie trzeba szperać w zwykle mało dostępnych szafkach w poszukiwaniu np garnka. Tak naprawde układ kuchni zależy od umiejscowiania podłaczy do gazu, wody, kanalizacji, komina... tego musisz się trzymać bezwzględnie..i do tego "dobierać" meble... no chyba że jesteś gotowa na większy remont?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchiarz
faktycznie dość ciężki orzech do zgryzienia... Z tego co widzę, masz bardzo niestandardowo rozwiązaną tą kuchnię. Może popatrz sobie na jakieś inne rozwiązania kuchenne, może Cię coś zainspiruje, nasunie jakiś fajny pomysł. Tutaj: http://bit.ly/4ETk5v - są jakieś wizualizacje dość fajnych kuchni. A nuż coś Ci przyjdzie do głowy, po ich obejrzeniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eMania
Oj najbardziej bym się bała właśnie coś burzyć :( Chodzi o to że właśnie co skończyły się budowy i teraz już mamy meblować. Trochę sprawa nie przemyślana ale remontowaliśmy stary dom. Tak myślę czy by poprostu jednego wejścia nie przesunąć delikatnie żeby jakaś przestrzeń była większa. Z tymi szufladami do dolnych półek to też fajne rozwiązanie. Boje się właśnie że mi miejsca na przechowywanie zabraknie. Zastanawia mnie jeszcze ta zabudowa wysoka... może by tak wstawić w jakiś kont. To by się miejsce na kuchenne rzeczy znalazło.. sama już nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam Ci zatem zastosować w zabudowie system koszy cargo, najlepiej takie wysokie i szerokie- ja to nazywam "domową spiżarnią'- w nich możesz przechowywać produkty spożywcze bądź rzadko używane sprzęty... dodatkowym atutem jest łatwy dostęp z każdej strony do tych rzeczy, bo są to kosze ażurowe bądź system półek. Jak znajdę zdjęcie,to wkleję;) dodatkowo możesz posawić "słupek" z szufladami, piekarnikiem i kolejną klapą u góry- świetne rozwiązanie- zaoszczędzisz miejsce na piekarnik i uzyskasz oddatkowe miejsce do przechowywania sprzętów...http://img.galerkiwnetrz.pl/g/2_872537104_IMG_1567_.jpg (zdjęcie pierwsze lepsze z internetu! NIE REKLAMA!!!)- o na tym foto widać również te szuflady, o których pisałam wcześniej- szerokie, pojemne-EXTRA!!!! bi.gazeta.pl/im/4/6451/z6451214O.jpg (kosz cargo) Najlepeij chyba byłoby zamienić jadalnię na kuchnię, a kuchnię na jadalnię;) jakoś bardziej przemawia do mnie jadalnia z 3 drzwi niż kuchnia;))))) tak to już jest, jak wcześniej nie przemyśli się jak urządzić mieszkanie przed przebudową... zresztą sama wiem, jak ciężko przebudowywać stare na nowe! też to przerabiałam! "nieprzemyślane" i kompletnie nieustawne wnętrze- nasza kuchnia w pierwotnym założeniu miała mieć 6m2, ale zburzyliśmy ścianę między kuchnią a salonem i dzięki temu "uszczknęliśmy fragment salonu na rzecz kuchni- jest teraz przestronna i funkcjonalna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eMania
Nie dam rady zmienić jadalni na kuchnie bo jest za mała :( Musze przedyskutować temat z mężem. No niestety eklerka***xyz masz racje, mogłam pomyśleć przed remontem o poustawianiu wszystkiego, ale mąż mówił, że to później. Eh :) Chciałabym jednak uniknąć rozbiórki ścian.. znów bałagan, koszty itp. :( Pewnie skorzystam z pomysłów na szuflady cargo, szafa pokazana też wydaje się fajnym rozwiązaniem i może skuszę się na wyspę na środku :D zawsze taką chciałam mieć ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech...ci mężczyźni;) mój mąż to raczej najpierw kuchnię zaprojektuje, a potem pod projekt będzie budował pomieszczenie- takie małe zboczenie zawodowe;) ;) ;) Co do szafy- fajnie to wygląda!!! jeszcze jak jest mleczne szkło zastosowane, to bardzo rozjaśnia pomieszczenie. A na takim szkle można nakleić piękne ornamenty...i tak od czasu do czasu zmieniać wystrój wnętrza;) ja w tej szafie zamontowałabym oświetlenie (chyba na zdjęciu bylo pokazane), by dodatkowo oświetlić przytłumionym światłem kuchnię.... no i kosze cargo maxi... to powinno być w każdej kuchni (no, chyba że ktoś spiżarnię przewidział!);) no szkoda, że nie można zamienić tych dwóch pomieszczen;( a kolejnej rozbiórki się nie bój! poważnie Ci mówię- lepiej teraz "na świeżo" niż jak już bedziesz miała wszystko urządzone i dopieszczone w mieszkaniu!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eMania
Pokażę szafę mężowi zobaczymy co powie. Ale coraz bardziej jestem przekonana do tego rozwiązania ( i do szuflad) i nawet nie wiecie jak się ciesze :D Bardzo dziękuje Wszystkim za pomysły i rady!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×