Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sylwanna

nowoczesne imiona dla dzieci

Polecane posty

Gość a mi sie takie podobaja
wiesz ja tez kocham te imiona :D a Amelia rowniez mi sie podoba , mieszkam zagranica wiec tu malo jest Amelek :D gdyby cos :D ale kazdy ma inny gust jednej sie podoba Angelika Oliwia a innej Stella czy Faustyna Krystyna itd :) troche kultury tez by sie sprzydalo :) apropo imienia Aniela , pamietam jak przed paro miesiacami je pisalam ze mi sie Aniela podoba ,wtedy pisali fuj bee a teraz top wychodzi :):D rzecz gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aabece...
Barbarina, Lowella, Dina, Rosamunda dla chłopca jeszcze pomyślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi sie takie podobaja
przed paroma * mialo byc ;)kafe jest uczulona na bledy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi sie takie podobaja
a dla chlopczyka podoba mi sie Seweryn i Vincent nie Wicenty :P ja mieszkam zagranica i pisze sie Vincent i bardziej ta forma mi odpowiada;) rowniez malo bardzo spotykane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Logika mamusiek, które nadają imiona typu Dżessika, Alan, czy inne Brajany i Sajmony -> "jeśli za mądre czy za ładne nie będzie, przynajmniej imieniem się będzie wyróżniać". :O A dzieciaki są okrutne. W dorosłym życiu łatwiej im też nie będzie. Ludzie, 5 razy pomyślcie zanim dacie jakieś zagraniczne imię dziecku. Potem będzie miało do was żal. To tak poważnie w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żal to by miało jak bym dała dziecku na imię Barbara lub Kazimiera :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eh baby są głupie
Jak to w naszym społeczeństwie bywa ludzie nie umieją czytać ze zrozumieniem, autorka topicu zadała pytanie i oczekiwała odpowiedzi a wy durne babska prywatne wojny prowadzicie, której dziecko ma głupsze imię. moja propozycja Narin, Brunon (stare słowiańskie imię). pozdrawiam autorkę pytania :) i resztę stukniętych rozwrzeszczanych bab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki przynajmniej ty zrozumiałaś temat i moje pytanko:-) również pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebebe
dla chlopca Markus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mis koralgol
a mi sie podoba Victoria i Ksawery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi sie takie podobaja
Marcus to niemiecka forma od imienia Marka :) nie ma co sie klocic o te imienia ile ludzi tyle upodoban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mtmc
a nie uważacie że imię powinno pasować do nazwiska? co Vanessa Nowak? Nicola Ogórek? przecież w Polsce jesteśmy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pseudolingwistaa
Zajmuje się ostatnio badaniami nad imionami, jakie rodzice nadają swoim dzieciom i natknąłem się na tego typu nowoczesne imiona: Agrafia, Szomen, Dante, Rafaello, Arizona, Afazja, Aleksja, Dystymia, Kajman, Kalioppe, Ksantypa, Gilgamesz, Oralia, Mojra, Gorgiasz. Miłego zastanawiania się Jak sobie przypomnę, to napiszę coś jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusaa
BAZIENKA A CO ZLEGO W IMIENIU SŁAWEK? I TAK ON TEGO IMIENIA NIE ZMINI I TAK WIEC Z CZEGO TA RADOSWC ZE MOZNA SOBIE IMIONA ZMIENIAC? JEST TAKA MOZLIWOSC ALE MYSLISZ ZE LUDZIE Z TEGO KORZYSTAJA I JUZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mtmc
no rzeczywiście, bardzo nowoczesne. Ze starożytności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakierki
ta Amelka to byla w tym serialu 'na dobre i na zle' z tego co pamietam i pewnie stad pomysl w ogole co to znaczy nowoczesne imie? popularne ? brzmiace obcojezycznie? bo te wszystkie Tatiany ,Nadie to rosyjskie imiona , Aron zydowskie, Noemi to bardzo popularne imie np na Wegrzech chcesz byc oryginalna to nadaj jakies hinduskie - ich seriale jeszcze do nas nie dotarly :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas na oddziale
bywały po 3 Zosie, 4 Amelki, a teraz są 3 Nadie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas na oddziale
mnóstwo jest też Mai i Oliwii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusaa
BAZIENKO sŁAWOMIR TO sŁAWEK PRZECIEZ, NIE ZNASZ SŁAWKÓW? PEŁNO ICH ZNAM I DLA MNIE TO ZWYCZAJNE IMIE.OBLESNE FAKT ALE NIE AZ TAK BY SIE OBURZAC I PISAC ZE DZIWNE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola, o nudnym imieniu
Sylwannna, bardzo chciałam ci odpisać, ale stwierdziłam, że nie warto. Nie jesteś czlowiekiem na poziomie, jestes" durna" bo inaczej tego nazwac nie można. Broniąc swojego zdania zaciekle, powiedziałaś, że nie oglądałaś amelii, a powiedziałaś, że film jest durny. To świadczy tylko o twoim strasznym ograniczeniu swiatopoglądowym. Jeżeli twoje okno na świat to nadawanie dzieciom wspłóczesnych imion, to współczuje. Ola, o nudnym imieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pseudolingwistaa
A właśnie zapomniałem o Agnozji i Apraksji... A także inne propozycje - Aprozolia, Lobektomia. Miało być nowocześnie i jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mtmc
a myślicie o tym że dzieci powinny umieć sie przedstawić? bo w takim przypadku to chyba koło 3 klasy podstawówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flakkus
Dla chłopca: Melchior (pasuje do Kacpra), Cyprian (zdrobniale Cypek), Francesco (zagranicznie brzmi), Hugon, Brunon albo Iwon (ewentualnie Otton, wszystkie z tradycjami), Izydor (znaczy to samo co Bożydar ale jak ładnie brzmi), Damazy (bardzo oryginalne, Moniuszko też je lubił), Oktawian (byle mały nie poszedł w jego ślady), Roland (to samo co z Oktawianem) a z nowoczesnych ale odjechanych propnuję nazwy państw albo miast (analogicznie do Paris Hilton): Wrocek, Mozambik, Meksyk, Waszyngton, Azja itd. Dla dziewczynki: Oda (będzie wrażliwa!), Ksnatypa (zaradna), Pia, Pulchria, Prudentia (takie średniowieczne i po łacinie), Josephina (będzie miała niskiego męża), Eleanora (będzie miała męża prezydenta) a najlepiej Taida (wiadomo, tradycja) ewentulanie Fryne. Z nazw miast i państw: Barcelona, Gwatemala, Alaska, Moskwa, India, Kłajpeda itd. a jako podsumwanie: Odi profanum volgus!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mtmc
po co szukać tak daleko, nie lepiej dla syna Ostrów Wielkopolski a dla córki Bogatynia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serratia
Flakkus-pięknie, podoba mi się:D zwłaszcza Kłajpeda..ha ha!!! Amelia i Oliwia to najpopularniejsze imiona żeńskie Jakub i Bartosz męskie wszędzie te Kubusie, Bartusie Oliwki..... masakra jakaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas na oddziale
Tymon ładne, mamy teraz jednego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monicaa22
Nowoczesne ,ale w miare normalne: Majka, Kaja, Olga, Tatiana, Sonia, Nina, Nadia dla chłopców: Kai , Sylwek, Łukasz, Patryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
popieram jezeli chodzi o oliwki amelki bartusie i kubusie wielka plaga jeden zgapia od drugiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×