Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość first456

moja ex chce mi wmówić dziecko

Polecane posty

Gość first456

W lipcu rozwiądłem się z moją żoną, nie mielismy dzieci. Małżeństwo rozpadło się, bo od dłuższego czasu nie moglismy znaleść wspólnego języka, a faktem, który o tym zadecydował było, to że moja żona mnie zdradziła. Rozwód został przeprowadzony bez orzekania o winie za porozumieniem stron. Po rozwodzie moja była żona rozkręciła się na dobre: imprezy, faceci.. Nie żebym jej tego żałował, jej życie. Ale teraz uświadomiła mnie, że jest w ciąży - 5 miesiąc i że poda, że to moje dziecko. Nie wiem jak sie przed tym bronić, bo od trzech lat z nią nie spałem więc na 1000% to nie moje dziecko!!!! Napiszcie prosze jakie kroki podjąć aby temu zapobiec. Na marginesie podam, że moja była żona po naszym rozwodzie chwaliła sie naszym wspólnym znajomym ile to ona nie ma facetów i jakie u nich powodzenie - może na ewentualnej sprawie nasi znajomi mogliby potwierdzic jaki ona tryb życia prowadziła po rozwodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wtrace sie znowu
Trywialnie prosta sprawa - zrob test DNA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOLEJNA DURNA PROWO
która ma na celu włożyć kij w mrowisko... czekasz na kipiące jadem wypowiedzi.... żaona nic nie wmówi jeśli badania DNA po urodzeniu dziecka wyklucza Twoje domniemane ojcostwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhfb
jezli twoja zona zaszla w ciaze przed uplywem 180 lub 183 dnia( bo nie pametam dokladnie ) od waszego rozwodu, to zadziala tu domniemanie ze to ty jestes ojcem dziecka. W takiej sytuacji jedyne wyjscie to isc z tym do sadu i wtedy zrobic testy dna. Musi to byc stwierdzone orzeczeniem sadowym ze nie jestes ojcem... W innym przypadku -DNA. Wykosztujesz sie raz, ale za to nikt ci nie dowali alimentow na wiele lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 2444444
jak sie wykosztuje niby? nire wiesz za test ona zabili jak przegra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania 2444444
KOLEJNA DURNA PROWO ja tez tu czasem zakladam "na rozwodnikach" drażniące tematy, jako autorka staram sie spokojnie odpisywać, a ludzi to jeszcze bardziej denerwuje i zaczyna sie jazda.. ahh jak ja uwielbiam te nerwy wylewane na kafe.. a bidulki nic poza zdziraniemklawiatury nie moga nic wiecej :) na poczekaniu moge wymyslic jakis chcesz? ok np: Od 2 misięcy jestem rozwódką. Chcę złożyc o podwyzke alimentów na córke z 600 na 1100zł :) i juz jazda biednych mamsiek co dostaja 300zl alimentow sie zaczyna. pękaja z zazdrosci ze niby ktos juz dostaje 600zl a chce wiecej :) czekajcie z niecierpliwoscia na kolejne moje prowokacje i lamcie klamiatury by mi odpisywac :) mam równiez 3 czarne niki juz od dawna znane na kafe i budzace "zaufanie" (?) i w swoich tematach wpisuje tez kilka wypowiedzi z pod tych ników dla niepoznaki by rozkrecic dyskusje. :) :d :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a leczysz sie juz czy dopiero
zaczniesz? :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D A teraz lap sie za kalwiature i odpisuj z piana na ustach :D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracodawca zaciążył
jezli twoja zona zaszla w ciaze przed uplywem 180 lub 183 dnia( bo nie pametam dokladnie ) od waszego rozwodu, to zadziala tu domniemanie ze to ty jestes ojcem dziecka. 300 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość first456
300 dni???? Czyli prawie przez rok czasu po rozwodzie powinienem sie modlić żeby była nie zaszła w ciążę z jakimś kolesiem, bo wmówi mi że to moje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie twoj problem
moj partner tak mial . i dopiro jak sie dziecko urodzilo zrobil testy DNA i zmiana nazwiska na jej panienskie. bo jak sie dziecko urodzilo musial dac swoje.tzn ona podala, jak z nia nie spales przez ostatnie 9 miesiecy to nie twoj problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123456789XXXX
Jeżeli dziecko URODZIŁO (A NIE POCZEŁO!!) się w czasie trwania małżeństwa albo przed upływem trzystu dni od jego ustania lub unieważnienia, domniemywa się, że pochodzi ono od męża matki. Domniemania tego nie stosuje się, jeżeli dziecko urodziło się po upływie trzystu dni od orzeczenia separacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak 300 dni
ale nie da się tak po prostu wmówić komuś dziecka. Jak się urodzi, masz 6 miesięcy na wniesienie sprawy o zaprzeczenie ojcostwa, jeśli na pewno nie jest twoje. Ale tylko tych 6 miesięcy. nie dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość first456
A kto poniosił koszty testów DNA? Twój partner czy matka dziecka? Rozumiem, że wszystko odbyło się przez sąd? Jeśli tak, to prosze powiedz mi ile to trwało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie twoj problem
moj partner poniosl koszta .bo chcial sprawe szybko skonczyc. najlepiej idz do sadu i tam ci wszystko powiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie twoj problem
Zaprzeczenie ojcostwa - podstawowe informacje Mężczyzna będący w związku małżeńskim nawet jeżeli nie mieszka z żoną, zawsze uważany jest za ojca dziecka. Działa w tym przypadku domniemanie prawne, że mąż matki jest ojcem dziecka. Jedynym sposobem obalenia domniemania jest przeprowadznie postepowania sądowego w tej sprawie. czytaj dalej R E K L A M A Jeżeli dziecko urodzi się w czasie trwania małżeństwa albo przed upływem trzystu dni od jego ustania lub unieważnienia, domniemywa się, że pochodzi ono od męża matki. Natomiast, gdy dziecko urodziło się przed upływem trzystu dni od ustania lub unieważnienia małżeństwa, lecz po zawarciu przez matkę drugiego małżeństwa, domniemywa się, że pochodzi ono od drugiego męża. Te domniemania ustawowe mogą być obalone tylko na skutek powództwa o zaprzeczenie ojcostwa. Jeżeli dziecko urodziło się przed upływem sto osiemdziesiątego dnia od zawarcia małżeństwa, do obalenia domniemania ojcostwa wystarczy, że w procesie o zaprzeczenie ojcostwa mąż oświadczy, że nie jest ojcem dziecka. Jeżeli jednak mąż obcował z matką dziecka nie dawniej niż z trzechsetnym, a nie później niż w sto osiemdziesiątym pierwszym dniu przed urodzeniem się dziecka albo jeżeli zawierając małżeństwo wiedział, że żona jest w ciąży, obalenie domniemania ojcostwa może nastąpić tylko wtedy, gdy zachodzi niepodobieństwo, żeby mąż mógł być ojcem dziecka. Mąż matki może wytoczyć powództwo o zaprzeczenie ojcostwa w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym dowiedział się o urodzeniu dziecka przez żonę. Powinien on wytoczyć powództwo przeciwko dziecku i matce, a jeżeli matka nie żyje - przeciwko dziecku. Matka może również wytoczyć powództwo o zaprzeczenie ojcostwa swego męża w tym samym terminie, czyli sześciu miesięcy od urodzenia dziecka, pozywając męża i dziecko, a jeżeli mąż nie żyje - tylko dziecko. Obalenie domniemania ojcostwa może nastąpić tylko przez wykazanie niepodobieństwa, żeby mąż mógł być ojcem dziecka. Dziecko po dojściu do pełnoletności może wytoczyć powództwo o zaprzeczenie ojcostwa męża swojej matki, nie później jednak niż w ciągu trzech lat od osiągnięcia pełnoletności. Pełnoletnie dziecko powinno wytoczyć powództwo przeciwko mężowi swojej matki oraz matce, a jeżeli ona nie żyje - przeciwko jej mężowi. Jeśli natomiast nie żyje mąż matki, powództwo powinno być wytoczone przeciwko kuratorowi ustanowionemu przez sąd opiekuńczy. Zaprzeczenie nie jest dopuszczalne po śmierci dziecka. Powództwo o zaprzeczenie ojcostwa może wytoczyć także prokurator. Prokuratora jednak nie obowiązują terminy do wytoczenia powództwa podane pod pkt 3 i 4 niniejszego pouczenia. Może on wytoczyć powództwo w każdym czasie. Właściwy do rozpoznania sprawy o zaprzeczenie ojcostwa jest sąd rejonowy miejsca zamieszkania pozwanego. Jeżeli nie jest to możliwe, sprawę wytacza się w sądzie rejonowym miejsca zamieszkania strony powodowej (wnoszącej sprawę). Do pozwu o zaprzeczenie ojcostwa dołącza się nadto jeden odpis pozwu dla prokuratora. Internetowa Kancelaria Prawna www.SerwisPrawa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość first456
A możesz mi powiedzieć jakie są koszta testów DNA i czy to sąd na nie kieruje? Byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość first456
Mam jeszcze pytanie w tej kwestii: czy mozna sprawe zakończyć dopiero po urodzeniu dziecka? Czy mozna wcześniej? Przyznam szczerze, że ta sytuacja robi sie dla mnie kłopotliwa, moja ex zaczęła wydzwaniać do moich rodziców i także im wmawia, ze to moje dziecko. Umieściła też na NK swoje zdjęcie z podpisem: " Nasze dziecko znów nas połączy... (i tu moje imię). Ona zaczyna rujnowac mi życie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie twoj problem
musisz isc do sadu 5 lat temu to kosztowalo 1000 zlotych - ex musial to zaplacic. Ona musial mu te koszta potem zwrocic. ale ty jestes po rozwodzie moj partner byl wtedy jeszcze z nia zonaty. nie wiem jak to jest po rozwodzie, ale w sadzie ci powiedza. A na naszej klasie daj podpis ..ciaza urojona bylej zony.. postaw sie da ci spokoj. musisz zlozyc wniosek do prokuratury w przypadku gdyby matak dziecka nie zgodzila sie na DNA - ona musi wyrazic zgode!!!!! i moze dlatego jest tak pewna swego .musisz zasiegnac informacji, dobze ze macie rozwod , no i zbieraj swiadkow!!!!! to podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie twoj problem
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA Czy wynik badań genetycznych jest pewny? W przypadku wykluczenia ojcostwa wynik jest pewny w 100%, w przypadku potwierdzenia ojcostwa wynik jest pewny z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością (99,999%). Co w praktyce oznacza badanie rozstrzygające jednoznacznie o ojcostwie. Jaką mamy pewność, że badania będą wykonane prawidłowo? W naszej firmie pracują specjaliści z 12 letnim stażem w dziedzinie genetyki sądowej z tytułami naukowymi, uhonorowani wieloma prestiżowymi nagrodami. Jedni z najlepszych specjalistów genetyki sądowej nie tylko w Polsce. Analizy wykonywane są w nowoczesnym laboratorium genetyki molekularnej, na wysokiej klasy sprzęcie i przy zastosowaniu certyfikowanych odczynników. Mamy, co pół roku przeprowadzone badania jakości wyników (certyfikat jakości Collaborative Testing Services Inc.). Czy jest możliwość wykonania badań DNA z materiałów innych niż ślina? Nasi specjaliści mają 12 letnie doświadczenie w kryminalistyce, tak więc analizę DNA możemy przeprowadzić z materiału genetycznego znajdującego się we włosach, szczoteczek do zębów, gumie do żucia, niedopałkach itp. Stosujemy procedury FBI. Pewność wyniku i skuteczność analiz genetycznych jest taka sama jak w przypadku standardowo pobieranego wymazu z jamy ustnej czy śliny. Dlaczego Państwo macie taką korzystną cenę? Dlatego, ponieważ wykonujemy badania ojcostwa we własnym laboratorium nie mamy kosztów związanych z pośrednikami. Ponieważ dysponujemy długoletnim doświadczeniem, a nasze procedury są perfekcjonalnie dopracowane i dlatego ekonomiczne. Działamy również na rynku europejskim, gdzie ceny zbliżone są do naszych. Czy badania wykonują Państwo sami czy podzlecacie innym laboratorium, jeśli podzlecacie to jaką bierzecie odpowiedzialność za wynik? Dysponujemy własnym nowoczesnym laboratorium genetyki molekularnej i nie podzlecamy innym firmom w Polsce, nie wysyłamy za granicę. Pracujemy na własną markę. Nie mnożymy kosztów i nie pośredniczymy w wątpliwych badaniach. Jest to firma ekspercka, gdzie badaniami DNA zajmują się wyłącznie specjaliści, biegli sądowi w kilkunastu sądach okręgowych biorący odpowiedzialność za swoją pracę. Jak mogę zlecić wykonanie testu DNA ? Badanie można zlecić telefonicznie, e-mailem, faxem lub wypełniając elektroniczny formularz zamówienia na naszej stronie internetowej. Czy próbki można pobrać samodzielnie? Tak, w przypadku badań prywatnych lub anonimowych. Dzięki przesłaniu zestawu do pobrania materiału genetycznego, który zawiera instrukcję pobranie można przeprowadzić samodzielnie w domu, a próbki materiału genetycznego odesłać do laboratorium. Co sie stanie jeśli materiał zostanie pobrany nieprawidłowo? Wyślemy bezpłatnie dodatkowy zestaw. Pobranie materiału jest bardzo łatwe i może je przeprowadzić każdy, bez konieczności stawiania się w laboratorium. W praktyce nie mieliśmy jeszcze takiego przypadku. Procedura jest prosta i dobrze opisana instrukcją. Jak długo może być przechowywany pobrany materiał genetyczny (wymazówki, szczoteczki do zębów itp.). Jeżeli jest odpowiednio zabezpieczony w kopercie papierowej bądź kopercie z osuszaczem w suchym pomieszczeniu - wiele miesięcy a nawet lat. Największe niebezpieczeństwo to uszkodzenie koperty i zanieczyszczenie innym materiałem genetycznym. Dlatego prosimy o przesłanie lub przekazanie materiału do badań genetycznych w miarę możliwości jak najszybciej. Czy przyjmowanie leków może mieć wpływ na wynik badań genetycznych? Nie. Przyjmowanie leków w żadnym wypadku nie wpływa na wynik badań DNA. Czy w badaniu konieczne jest uczestnictwo matki dziecka? Nie, w przypadku badań anonimowych, prywatnych, test można wykonać bez udziału matki. Jak długo trwa wykonanie testu na ojcostwo? W standardowym teście od 10 do 14 dni. Istnieje możliwość przyspieszenia wykonania testu (4 dni). z tego wynika ze samemu mozna taki test tez wykonac ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie twoj problem
poszukaj adwokata ktory mial takie sprawy. pamietaj ze sa faceci co placa na nie swoje dzieci dlatego adwokat i swiadkowie no i ostani facet ex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażyna 456
czyli mozna porwac dziecko na dzien od matki czy na kilka godzin, szybko zrobic test. ale czy to bedzie legalne? i tam pisze ze jak sie jest anonimowym to mozna bez udzialu matki, ale jak anonimowy bedzie wynik to co sie wsura w sadzie? a jak matkemzona zmusic by dala dziecko do zbadania? a jak wyjedzie z na dugi koniec polski i bedzie nie do odnalezienia przez 6 miesiecy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba kosmyk wlosow wystarczy
chyba kosmyk wlosow wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość first456
To nie twój problem - dziękuję za wszystkie informację, jestem bardzo wdzięczny! Może jak zbiorę wszystkie informacje na ten temat i przedstawię je mojej ex, to ona się opamięta i da mi spokój a poszuka prawdziwego ojca swojego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażyna 456
to nie twój problem to bylo do mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażyna 456
a do tej dziewczyny wyzej juz rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie twoj problem
trzymam kciuki bo choc sama jestem kobieta to uwazam ze dziecko ma prawo znac swojego ojca a Ty masz prawo ulozyc sobie zycie na nowo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomogę chętnie
kluczową kwestią jest fakt, że rozwód nastąpił w lipcu zeszłego roku, mamy marzec teraz, czyli minęło prawie 8 miesięcy jeśli ona jest w piatym miesiacu ciąży, domniemanie Pańskiego ojcostwa "wygasło" automatycznie, i rejestrując dziecko w USC będą konieczni oboje "rodzice" (Pan oczywiscie na tym etapie zaprzeczy ojcostwu), albo po prostu wpisze sobie "ojciec nieznany" ona nie może podać w USC nazwiska pierwszego lepszego "kandydata" na tatusia głowa do góry! a jeśli ona wytoczy Panu sprawę o ojcostwo, to cóż... badania DNA rozwiażą sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×