Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość junaczkowa

Kosmetyki naturalne, bio, eco, organic

Polecane posty

Gość junaczkowa

Mam pytanie czy ktoś z was używa kosmetyków naturalnych? W ostatnim czasie zaczęłam się nimi interesować. Na Zachodzie robią się one bardzo modne, u nas już trochę można zanleźć, ale są drogie, to znaczy porównywalne cenowo do tych francuskich aptecznych. Ciekawa jestem czy warto zaryzykować i spróbować. Moja mama ostatnio znalazła jakiś sklep z kosmetykami bio, kupiła sobie krem różany i jest w niebowzięta. Była bym wdzięczna za wasze opinie i porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam za granicą i tu są już od dłuższego czasu bardzo popularne wogóle tu jest szał na kosmetyki, żywność i artykuły higieniczne bio. Ja w tutejszym lidlu kupiłam serię SUCHADA kosmetyków ekologicznych (zero chemii, nawet opakowanie i zakrętka ekologiczna:D) . Powiem ci że są świetne i powoli jak tylko mam pieniądze wymieniam wszelkie dotychczasowe artykuły które stosowałam na właśnie tak zwane bio. Ostatnio przerzuciłam się na jadnorazowe ekologiczne podpaski i też jestem zachwycona jak i kosmetykami o których wspomniałam. Myślę że to świetna inwestycja. Wszystkie te produkty są oczywiście drogie ale też i pordukcja jest o wiele droższa bo to niestety nie masówka i wiadomo że mentalność i przyzwyczajenia ludzi zmieniają się powoli, myślę że w Polsce ten zdrowy trend się umocni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz zmykam ale chętnie jeszcze dołączę do dyskusji na ten temat. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kianka
Też obserwuje dermokosmetyki od czasu kiedy weszły na nasz rynek i muszę Ci powiedzieć ze trochę ostatnio staniały, na tyle że chyba jeden z nich wypróbuję. Zasadzam się na krem Iwostin do nawilżania skóry, znalazłam już nawet tanią aptekę w Łodzi ( nazywa się Juventa, jest w CH Manufaktura ). Teraz tylko trzeba się zebrać i tam pójść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junaczkowa
Dzięki za odpowiedź. Ale powiedz mi czym te kosmetyki w gruncie rzeczy różnią się od tych konwencjonalnych? Ładniej pachną? Są skuteczniejsze czy delikatniejsze? Wiesz może czy ludzie z alergiami mogą je stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mydlarnia u Franciszka http://www.mydlarnia.info/Default.aspx występująca jeszcze czasem pod nazwą l'orient. Zdecydowanie warto bo wiele z tych kosmetyków np. olej arganowy można uzywać na wiele sposobów jako odżywka do włosów, paznokci, krem do twarzy. Czyli wiele kosmetyków w jednym a do tego działają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kerrrst
ja sprzedaję naturalne produkty Dr. Nony, klientki mówią przeważnie, że są genialne :D chociaż to też zależy od konkretnego produktu, np. niektóre balsamy działają tak samo jak taki zwykły Dove, ale dla porónania ocet jabłkowy świetnie dziala przy odchudzaniu :) jeśli któraś jest zainteresowana to piszcie na gumish.krk@gmail.com chętnie udziele wam informacji co warto kupic, cennik itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam na wyższą półkę - kolagen naturalny firmy Colway - aktywny biologicznie - również cała linia kosmetyczna. Wit. C bioorganiczna. Wypróbowałam , są świetne, nie zamienię na inne. Zero chemii, zero skutków ubocznych. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piękna_cera
przeciwnikom chemii w kosmetykach polecam krem Lagrend z ogórecznikiem, kwasem hialuronowym, kolagenem, d-pantenolem i olejem awokado. dostępny w formie wysyłki internetowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kosmetyki naturalne ekologiczne z eko certyfikatem tym się różnią od tych konwencjonalnych, że wiele chemicznych dodatków nie jest tu w ogóle stosowanych ( wymaga tego certyfikacja i jest to kontrolowane). Wiele takich, które źle wpływają na skórę albo icj kumulacja powoduje może powodować ciężkie choroby, w tych konwencjonalnych zawsze się bronią, że mała ilość nie szkodzi ale biorąc pod uwagę, że kosmetyki stosujemy przez całe życie i często w dużych ilościach - bo to mydło, krem, kolorówka, maseczki itd - i że niektóre składniki nie są wydalane z organizmu a kumulowane - tak jest z niektórymi metalami i pierwiastkami ciężkimi. W ekologicznych kosmetykach używane są też zazwyczaj składniki naturalne, które hodowane są na bio plantacjach bez sztucznych nawozów i pestycydów a to też jest ważne czym rośliny się "karmi". I oczywiście w eko kosmetykach tych naturalnych składników jest większość w składzie. To tak po krótce i bardzo ogólnie. Warto się zagłębić w temat czego eko producenci unikają w produkcji. Mnie to bardzo przekonuje bo po co np. myć się konwencjonalnym mydłem które ma składniki pieniące ( SLS), które wpływają wysuszająco na skórę jak mogę po te eko bez takich chemicznych wysuszaczy. Z resztą lepiej przyswajalne są naturalne witaminy niż chemiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja już od dawna używam ekologiczne kosmetyki i cera znacznie mi się poprawiła - mam skórę mieszaną z tendencją do tłustej ( T), dojrzałą ( 40 lat) i zawsze miałam problem żaby krem matowił a nie wysuszał. I w naturalnych eko kosmetykach w końcu znalazłam takie, które to robią i jest tego sporo. Ostatnio używam Serum do twarzy przeciw starzeniu witamina C John Masters Organics - rewelacja!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sobie chwalę Żel głęboko nawilżający do twarzy dla cery tłustej i mieszanej MÁDARA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sobie chwalę Hialuronowa maseczka nawilżająca AQUANATURE AnneMarie Börlind - zobaczcie jaki ma skład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z AMB mi służy Żel regenerujący do twarzy Beauty Fluid System Absolute AnneMarie Börlind, skóra jest po nim taka gładka i odżywiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bio kosmetyki to dla mnie kosmetyki wszech czasów. Używałam wcześniej różnych konwencjonalnych produktów takich ze średniej półki - kremy po 50 -120 zł - ale te ekologiczne które teraz używam są super. Wciąż odkrywam coś nowego, z jakimś fajnym składem i to że chemii jest tu tylko minimum i z wyłączeniem tej szkodliwej cieszy bardzo. Ostatnio odkryłam: Maska z owocowymi kwasami AHA z olejkiem z owoców Rokitnika Aubrey oraz: Dwufazowa pielęgnacja różana z dozownikiem AnneMarie Börlind. To moje ostatnie HITY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marikaaaa
Ja już od jakiegoś czasu staram się przerzucić tylko na kosmetyki naturalne. Wcześniej miałam często problemy z różnymi podrażnieniami skóry, alergiami itd. A od czasu kiedy stosuję kosmetyki naturalne jest dużo lepiej. Fajnie też, że jest coraz więcej polskich mark z takimi kosmetykami jak chociażby Sylveco, czy nowe ostatnio be organic, z której testuje teraz serum pod oczy: http://beorganic.com.pl/sklep/serum-pod-oczy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma wątpliwości, że warto stosować kosmetyki naturalne. Najlepiej ecospa.pl - nie zamieniłabym tego sklepu na żaden inny :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja go zamieniłam na inne, i bardzo się z tego cieszę. Zrób sobie Krem, E-naturalne, Naturalis czy Mazidła mają o wiele większy wybór i przeważnie lepsze ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o kosmetyki zagraniczne to moim absolutnym faworytem są rosyjscy producenci, zwłaszcza mam tutaj na myśli serię Natura Siberica - jest niesamowita! Jesli najdzie mnie ochota na wspieranie rodzimych producentów to już mam większy problem. Zazwyczaj decyduję się na serię Farmony - http://farmona.pl/promowane-produkty/kosmetyki-naturalne-pl/ ale bez jakiegoś większego przekonania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margo903
W tym sklepie http://www.ek-kosmetyki.pl/ można nabyć kosmetyki naturalne. Ja osobiście chętnie sięgam po "dary natury" i sprawdzone receptury. Takie kosmetyki, pozbawione zbędnej chemii, są najlepszym sposobem na to, by zachować piękny i młody wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używam od kilku lat biokosmetyków Anna Pikura. Polecam, bo to polska marka. Kosmetyki są najwyższej jakości. Nigdy mnie nie uczulały a mam skórę niezwykle wrażliwą. Jestem miłośniczką kremu Douxmatique tej marki. Niesamowicie nawilża skórę. Uwielbiam jego konsystencję i nienachalny roślinny zapach. To nie sztucznie zaperfumowany kosmetyk, który nic nie wnosi do zdrowia naszej skóry a pięknie opakowane cudeńko ratujące twarz od krzywdzących czynników na jakie jestem na co dzień narażona :) Ostatnio byłam na oficjalnej stronie sprzedającej kosmetyki Anna Pikura i dojrzałam promocje świąteczne. już kupiłam zestaw z moim ulubionym kremem Douxmatique, kremem Poetica i mgiełką Rosarium za mniej niż połowę normalnej ceny (za trzysta pięćdziesiąt dziewięć złotych). Polecam tam zajrzeć i wypróbować póki można złapać je dużo taniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Organique Polska
Witajcie! Z naszej strony polecamy kosmetyki do ciała i włosów z terapii Naturals: http://www.organique.pl/odkryj-produkty/terapie/naturals/. Te kosmetyki są przeznaczone dla bardzo delikatnych i wrażliwych skór oraz włosów, do wyboru są 4 linie: pobudzająca, łagodząca, regeneracyjna i rewitalizacyjna. Organique to polska firma z Wrocławia, która produkuje kosmetyki oparte na naturalnych ekstraktach roślinnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najczęściej kosmetyki eko zamawiam na Biomanii http://www.biomania.pl/ - ceny są nieco niższe niż winnych sklepach, zawsze uda mi się też jakąś nowość kupić w okazyjnej cenie, przesyłka free jak zamówisz za jakąś tam kwotę - same plusy. Najważniejsze dla mnie jest jednak to, ze kosmetyki są w 100% oryginalne - mam na myśli skład, niestety nacięłam się, ze niektóre w rosyjskich kosmetyków naturalnych w wersji tutaj na Polskę, czy tam Europę miały inny skład (sporo można o tym poczytać), od tamtej pory zawsze to sprawdzam, zawsze prosze o skład i na Biomanii jeszcze nie zdarzylo mi się zawieść - polecam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapraszamy do naszego sklepu zielonysklep.com to sklep z tanimi ziołowymi produktami z Indii, w swojej ofercie mamy dużo kosmetyków dla wegan opartych na roślinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka67
Duży wybór naturalnych mydełek mają na stronie www.e-naturalne.pl. Sporo tutaj zakupów zrobiłam przez ostatnie kilka miesięcy. Wszystko naturalne, zdrowe dla skóry, ładnie opakowane, i co też ważne – szybko dostarczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet jeśli jest to chwilowa moda, to jest bardzo dobra i zdrowa moda. Jeśli chodzi o ceny to zaczynają być nieco niższe niż na początku, kiedy mało kto wiedział o co chodzi z tymi naturalnymi kosmetykami. Na pewno warto zmienić nawyki i zwracać uwagę na skład jak się kupuje różne kremy i mazidła ;) W http://www.tobio.pl jest duży wybór i całkiem rozsądne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×