Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kominek kominka

czy warto mieć w domu kominek??

Polecane posty

Gość jakubczak952
Myślę, że jak najbardziej warto zdecydować się na kominek. Tym bardziej, że pełni on funkcję nie tylko praktyczną, ale również dekoracyjną. Chyba każdy z nas chciałby spędzić mile czas z książką i kieliszkiem wina przy kominku... Sama również zamierzam zamontować w swoim domu budynek. Niektóre jego elementy, jak chociażby drzwiczki kupię w http://drzwiczki-kominkowe.pl/ gdyż udziela na nie aż pięcioletniej gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidia99
Kupując kominek w dudimexie nie byłam pewna czy wybrać otwarty czy zamknięty. Panowie wysztko mi opowiedzieli co się z tym wiąże oraz ładnie mi go zamontowali. Ostateczny wybór padł na zamknięty gdyż jest bezpieczniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfgjj
Same reklamy. Koszmarne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WitekzOpola
Oczywiście, że warto. Tworzy niepowtarzalny klimat. Jeśli już się zdecydujesz polecam www.drewnex24.pl jako sprawdzoną firmę zajmującą się sprzedażą drewna kominkowego. Bez ryzyka zamówisz odpowiedni rodzaj drewna bardzo dobrej jakości w atrakcyjnej cenie. W razie jakichkolwiek problemów obsługa z chęcią pomoże w wyborze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

Jasne, że warto! Tylko moim zdaniem koniecznie trzeba miec miejsce do przechowywania drewna. Ja mam stojak na drewno w ogrodzie GRAB-2 (https://epraktyk.pl/stojak-na-drewno-grab-2.html) - super dekoracja, a dodatkowo drewno na zimę się suszy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

Warto, warto bardzo jest ważne dobrej ekipy by później nie mieć poważnych problemów z instalacją komina. Mi robili kominkifany - profesjonalna ekipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suszki

Ja mam piękny kominek wolnostjący, ale bardzo długo szukałam. I kratki.pl pokazały mi idealny do moich potrzeb kominek. Mega zadowolona jestem – jest piękny i fajnie wykoany. A montaż poszedł bardzo sprawnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam. Mamy taki który rozprowadza ciepło na cały dom. Na chłodne jesienne wiecxory , kiedy w dzień jest ciepło jest idealny. Szyba trzeba czyścić, ale to naprawdę nie problem mając odpowiedni preparat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto, ale to prawda, że się brudzi w domu. Coś za coś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AlicjaKu napisał:

Warto, ale to prawda, że się brudzi w domu. Coś za coś. 

To kwestia wkładu. Dobry wkład bez popielnika i z zamkniętą komorą spalania, 15 lat użytkowania, w tym kilka ostatnich jak główne ciepło i nic nie zabrudzone.

Wkłady z popielnikiem zaciągają pył z popiołu do DGP i on osadza się przy wylotach brudząc ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Nemetiisto napisał:

To kwestia wkładu. Dobry wkład bez popielnika i z zamkniętą komorą spalania, 15 lat użytkowania, w tym kilka ostatnich jak główne ciepło i nic nie zabrudzone.

Wkłady z popielnikiem zaciągają pył z popiołu do DGP i on osadza się przy wylotach brudząc ściany.

hmmm serio? muszę poczytać o tym, bo lubię kominek, ale ten popiół to jakiś dramat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AlicjaKu napisał:

hmmm serio? muszę poczytać o tym, bo lubię kominek, ale ten popiół to jakiś dramat

W kominku bez popielnika, z zamkniętą komorą spalania, popiół wybierasz szufelką z komory spalania raz na dwa tygodnie a jeśli jest ciężka zima i dużo podkładasz to teraz na tydzień. DGP nie zaciąga go do obiegu. Wyloty kratek zawsze czyste. No i przed kominkiem bałagan tylko raz w tygodniu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej, grzeje dobrze a i niegrzeczne bachory mozna tam wrzucić jak pyskujom 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chcesz zmieć wolnostojący piec to na pewno będzie z tym mniej zachodu niż z typowym kominkiem, natomiast też musisz mieć tego wykonawcę, który to zrobi w odpowiedni sposób. Tutaj ewentualnie na ofertę  kominkizdunskie.pl będzie mi się wydaje można liczyć, doświadczenie po ich stronie, zawsze indywidualne podejście do klienta, wydaje mi się, że będą w stanie taki kominek zrobić w zadowalający dla Ciebie sposób, podpowiedzą też jakie rozwiązania wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy warto, ale kominek to moje marzenie 😄 może zdecyduje się na biokominek - zawsze to coś na pocieszenie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto 🙂 Przeprowadziłam się parę miesięcy temu do Trójmiasta, bo kupiliśmy dom. Pomysł z kominkiem podrzucił znajomy i do dzisiaj mu za to dziękuję 🙂 Jesienią robi klimat 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że większość przeciwników nawet go nie posiada a jeśli chodzi o kurz to czy mamy kominek czy nie to też będzie, ściany że brudne to tylko u tych co raz pomalują i myślą że do końca życia mają z głowy jeśli jesteś leniem to odradzam, ale kiedy powiesz znajomym ile cie kosztuje sezon grzewczy ich mina bezcenna.

Oczywiście dobrze jest zainwestować w odpowiednią izolację kominka:

https://www.promat.com/pl-pl/budownictwo/centrum-wiedzy/strefa-eksperta/45411/jak-wykonac-skuteczna-izolacje-kominka/

Na stronie jest opisane, jak taka izolacje wykonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kominek to świetna sprawa, szczególnie zimą! Tylko trzeba pamiętać o zapewnieniu prawidłowego odprowadzania spalin. Polecam skorzystać z usług specjalistów - henitom.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To zależy od wielu czynników, w tym od sposobu użytkowania, rodzaju paliwa, jakości kominka oraz regularności jego konserwacji. Odpowiednio zaprojektowany i użytkowany kominek może być stosunkowo czysty, ale istnieje ryzyko, że będzie powodował kurzenie się i brudzenie mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×