Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

orinko29

kiedy mozna dziecko dawać siadac?

Polecane posty

witam corka ma 3 miesiace i jz rwie sie do siadania..bardzo ładnie trzyma głowke jak jest na brzuszku praktycznie głowka jest cały czas w gorze na rączkach tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja juz sama nie wiem
bo mi lekarka mowila, ze od 6 miesiaca dopiero pozwalac na siadanie z podparciem, a teraz na mnie morde wydziera, ze moj synek ma 8 miesiecy i fak, ze siedzi, ale jeszcze niestabilnie bez podparcia ..... nie wiem, nastepnym razem bede go sadzala, kiedy bede uwazala, zeby mi babsko mordy nie darlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie sugeruj sie tym ładnym trzymaniem głowki itd. każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie i wierz mi na pewno niedługo będzie siedzieć ale nic na siłę. ja wiem że pewnie korci cię żeby ja posadzić ale wytrzymaj - niech poradzi sobie z tym sama. 3 miesiące to zdecydowanie za wcześnie na siadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już sama nie wiem - jakaś powalona ta twoja lekarka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tak ja sobie zdaje doskonale z tego sprawe ale pytam tak profilaktycznie kiedy? czy jak dziecko ma 5 miesiecy 6 czy ile? narazie jak sie rwie do siadania to odkładam ja zeby lezała bo boje sie ze cos sie jej moze stac jak siadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja juz sama nie wiem
Mummy3 nawet nie wiesz jak ja sie czulam jak ona sie na mnie darla :( niestety ..... chyba zmienie lekarke, bo coraz czesciej zdarzaja sie takie sytuacje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wam powiem jak próbowałam z moimi dziećmi. dawałam im ręce żeby się złapały za palce i jeżeli samo dawało radę się podnieść trzymając się moich palców to pomalutku troszkę siadaliśmy. myślę że tak około 5 - 6 miesięcy to dobry moment. chociaż mojej koleżanki córka jak miała 5 miesięcy to sama siedziała a jak miała 7 miesięcy to stała sobie trzymając się np. łóżeczka. ale na to nie ma reguły. cierpliwości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogóle to co niektóre lekarki naczytaja się bzdetów w tych gazetkach medycznych a później wg nich dziecko ma się rozwijać zgodnie z jakąś ksiązką. nie słuchaj takiej debilki. sama widzisz najlepiej na co jest już gotowe twoje dziecko i co potrafi. w sumie jak masz możliwość to zmień lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka80
Taz tak sądze-zmień lekarza.Co to ma znaczyć zeby baba się na ciebie wydzierała?:(Ty jestes matką i sama najlepiej wiesz co dla twojego dziecka najlepsze.Każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie i gdyby twoja lekarka troche się doszkoliła to by takich bzdur ci nie wciskała do głowy.Spokojnie dziecko bedzie siedziec samodzielnie,jak jego mięśnie bedą wystarczająco silne!:)Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka miała 5 miesięcy to siedziła na kolanach, plecki podpierałam alebo opierałam Ją o siebie. Sama podciągała się do siadu za rączki. lekarka mówiła ze to za wcześnie i zeby Jej nie sadzac. Teraz ma 6 mc i siedzi sama bez podparcia, krótko ale siedzi :) oczywiscie po ok 1min ląduje na brzuchu albo na boku ale ma z tego frajdę:D 3miesiące to zdecydowanie za wcześnie, kręgiosłup nie jest na to gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecko mozna sadzac
a nie dawac siadac ---------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętuffka....
dawać siadać :D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość phiii
moje dziecko chciec siadac jak miec szesc miesiac,wczesniej ja mu nie pozwalac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszam ze sie wtrace
to ja mam dziecko sadzac? Moj syn ma 10 miesiecy,chodzi przy meblach,raczkuje ale nie siada sam.Ja go nie zmuszam.Jak go posadze to schyla sie do przodu a kregoslup o malo nie peknie.Przynajmniej takie moje wrazenie.To ja mam dziecko uczyc siedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×