Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ryniu2

Dla tych, które się już rozpakowały (urodziły) i chcą się poradzić lub pogadać

Polecane posty

Chyba będę musiała wprowadzić tzw. wychowawczą tresurę bo mnie zajedzie. Wie,że jak zapłacze to zaraz lecę do niego,a przy tym taki nerwus jest,że masakra. Coś muszę z tym zrobić stane z boku i będę nasłuchiwać,a potem się zobaczy jaka będzie jego reakcja. Głodny na pewno nie jest bo wisi mi na piersi co godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryniu moj syn jest taki sam:( kocham go nad zycie ale czasami mam chcec wyjsc z domu i wrocic na drugi dzien...u mnie metoda o ktorej piszesz sie nie sprawdzila...jak nie bralam malego na rece dluzszy czas wrecz sie zanosil od placzu...nie mialam sumeinia dalej go meczyc.dziewczyny dostalyscie juz pierwsza miesiaczke po porodzie?? ja dostalam dzisiaj, myslalam ze po porodzie to bedzie bardziej obfita a tu tylko tylko:Oogolnie brzuch mnie nie boli.a wracajac do maluszkow...myslalam ze im Aleks bedzie starszy tym mniej bedzie placzliwy a on caly czas placze, jedynie ma dobry humor rano jak przez noc jest porzadnie wyspany a pod koniec dnia to jakas masakra ...kapac sie lubi ale jak juz go ubieram po kapieli to placze jakby ktos go ze skory obdzieral:O:Oa ten moj nerwus....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shani85
u mnie podobnie- tzw tresurę chce zacząć od jakiś 2 tygodni,ale ciężko mi się z to zabrać...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shani85
karmelek amada okresu jeszcze nie dostałam, ale narazie mija 6 tygodni wiec zobaczymy co dalej- a co do kąpieli mam to samo- dzidzia kapie sie spokojnie, a potem sajgonki, ale to pewnie dlatego ze mała jest juz głodna bo nie karmie jej przed sama kąpielą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanilla85
Ehh dzieczyny czytam wypowiedzi i w sumie wszystko wyglada tak samo. Dzisiaj chciałam wyskoczyc na zakupy, kupic cos sobie chociaz na swieta a niestety mała chyba czywała kiedy mam zamiar wyjsc, rano jak tylko się ubrałam ona pobudka i w płacz. Nie mam sumienia zostawiac mamie tak płaczacego dziecka wiec pomyslałam ze po południu wyskocze. O ok 14 powinna obudzic się na jedzonko, planowałam ją nakarmić i pojechac. I co wyszło...spi do tej pory a ja dalej nie mam jak się ruszyć bo jak wstanie głodna pod moją nieobecność to dopiero bedzie płakac. Chyba fakt ze spi przy otwarym oknie tak na nią wpływa:D Reniu jak najbardziej wiem co czujesz, czasami nie ma czasu zając się domem czy nawet sobą. Ehh i jeszcze te kilogramy, czuję się fatalnie i mam chyba gdzies tyle co Ty do zrzucenia;( Co stosujecie na rozstępy? Brzuch i posladki mam ok po ciązy a przy karmieniu mam piersi w rozstępach;( Pewnie teraz nawet nie bardzo zeby uzywac jakies specyfiki. Pieluszki z Rossmana używałam, ogólnie są ok ale na moją małą jeszcze raczej za duże. One są dośc długie a mała nie miała jeszcze pepuszka wygojonego. Myslę ze tak za miesiąc bede ich stosowac bo są tanie i dobre. W szpitalu dawali u Nas Bella Happy 1 ale nigdzie w sklepie nie moge ich znalezc, tez były fajne ale ie pmietam jak cenowo stoją:) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam dość konkretną miesiączkę bo trwała aż 7 dni i była obfita,a to pewnie dlatego,że zaczęłam brać Azalię (tabletki hormonalne,które można brać karmiąc),ale w przyszłym miesiącu założę sobie wkładkę bo mi ciężko idzie z tą regularnością łykania tabletek:( shani trochę za szybko zaczęłaś tresurkę. Mój ma dwa miesiące i też nie wiem,czy to już czas,ale staram się nie biegać do niego na każde zawołanie. Do tego wszystkie koleżanki i rodzinka tak go rozpieścili tym noszeniem na rękach,że teraz mam przechlapane. Dziewczyny u mnie generalnie dzień do d... :( Mały śpi jakieś 30 minut,a ja zamiast sprzątać chatę, zrobić make-upa itd. pracuję,aby trochę sianka zarobić na swoje kobiece potrzeby. Za miesiąc jak da radę finansowo zapisuję się na Mezoterapię bezigłową-cel brzuch. Jestem ciekawa jakie będą tego efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shani85
mnie udało się jeszcze umyć okno i poodkurzać, zostało mi jeszcze mycie podłóg, małą zasnęła to może się uda. O przyjemnościach nawet nie myślę choć ostatnio mąż miał wolne i zostawiłam mu dziecko na 3 godzinki i poszłam do fryzjera i kosmetyczki chociaż brwi zrobić;) odrazu człowiek się lepiej czuje:D a co do pieluch to używam pampersów ale fakt, ze są drogie tyle że mała dostała od znajomych tyle paczek ze jeszcze nie musieliśmy ich kupować,a co do rozstępów to mój brzuch wygląda fatalnie:( używam tego pasa i kremu na rozstępy(trochę zbladły) mam nadzieje, ze jakoś doprowadzę się do stanu używalności do chrzcin- a Wasze dzidzie były juz chrzczone?? A jak planujecie na kiedy tzn ile miesięcy będzie mieć dzidzia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojemu nikt nie chce udzielić chrztu bo mamy ślub cywilny,więc chyba odpuszczę i mały jak będzie dorosły zrobi sobie wszystko w jednym pakiecie. Już starszemu synowi udzielili z wielką łaską i to tylko pod jednym warunkiem,że weźmiemy ślub kościelny,a ja nie mogę bo nie mam bierzmowania (ksiądz mnie olał jak przyszłam zdać egzamin-w dniu umówionym nie było go,a jak przyszłam w dniu bierzmowania powiedział "dziecko nie mam dla Ciebie czasu"). Nie mogłam chodzić na spotkania bo pracowałam,więc nie miałam szans na bierzmowanie) koło się zamyka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryniu2 ksiądz nie ma praw odmówić ci chrztu dziecka , ja też mam cywilny i ksiądz może marudzić ,że wypadałoby kościelny ect... ale nie może ci nakazać , ma obowiązek zaproponować ale to wsio . Jeśli robi wam łache idźcie do innego kościoła , albo napiszcie skargę do kurii na księdza , który nie chce wam ochrzcić dziecka, jedynie czego może wymagać to żeby chrzestni byli OK :) A ja mam do was inne pytanie: Moja córcia ma taką ala delirkę nogi - trzęsie nią , tak jej drga Czy macie jakieś doświadczenie ??Wiecie czy może to być coś groźnego ?? Dostałam skierowanie do neurologa , ale wiadomo święta, później trzeba się zapisać i czekać na wizytę i usg główki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blask moj tez mial te drgajace sie nozki, ale wyrosl z tego calkiem nie dawno...dziewczyny widze ze nie jestem sama...mi maly dzisiaj daje w kosc:(dziewczyny czytalyscie ksiazke Tracy Hogg jezyk niemowlat czy jakos tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale miałam zaległości w czytaniu Was ... U mnie noc jak zwykle.... mało spania,w dzień spoko... coś tam zrobilam i na spacerku byliśmy z tatusiem... zrobie jeszcze jakies ciacho itp i znów ogarnę dom bo przecież tyle tu nas jest ,że ciagle coś gdzieś mi leży nie na miejscu a ja się wściekam bo najchętniej to ....poszlabym spać.No ale nic.jeszcze sie trzymam:) Co do pieluszek to ja narazie używam pampersów2 ale mialam tez już 3 i też były ok. innych jeszcze nie probowałam ale chyba warto np te z rossmana ... No i fajnie że piszecie o chrzcie,ja też bedę miała problem,nie wzieliśmy ślubu koscielnego no i nasz proboszcz pogniewał sie prawie dosłownie na nas,że możemy a nie chcemy itd. ostatnio spotkalam go u naszego lekarza a on ani słowa do nas... a przeciez znamy sie od czasow mojej podstawówki,uczyl mnie religii. Nawet nie chce mi sie zaczynac i załatwiać tego chrztu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shani85
i właśnie żeby uniknąć takich sytuacji braliśmy ślub jak byłam w 5 mies ciąży- nawet księża i religia są przeciwko nam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam BLASK:) Wiesz nie wiem dokładnie o co chodzi z tą nogą,ale mój cały czas przy karmieniu nasuwa jedną. On w ogóle cały czas jest w ruchu :) Pewnie Wasze bobasy już śpią ? Mój niestety jeszcze nie:( dziś się dowiedziałam,że też ma skazę białkową :( i mam kupić Nutramigen. Chyba kończy mi się pokarm:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa KARMELKOWA nie czytałam tej książki. A cóż to za wynalazek nowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryniu moje dziecie jeszcze nie śpi:O:O a co do tej ksiazki to tylko troszke jej poczytalam bo moj grzeczny synus nie dal wiecej dla mamy poczytac:D tam jest opisane jak rozumiec niemowlaka, jak rozpoznac placz sygnalizujacy ze jest glodny, zmeczony,itd.jak nauczyc samodzielnie zasypiac itd ciekawe nawet:)wciagnela mnie ta ksiazka, ale bede musiala na raty ja czytac:D dosc dlugie to jest ale jak chcesz to wysle tobie na email:) dziewczyny dzisiaj bylam chetna robic brzuszki...az wstyd sie przyznac:( zrobilam az 1:(:( jutro postaram sie zrobic 2 :D kiedys moze dojde do wprawy:D Blask a czy twojemu maluszkowi drzy zawsze tylko jedna nozka?? bo mojemu Aleksowi zawsze drzala przy jedzeniu albo przy przebieraniu....Ryniu to nie dobrze ze twoj synek ma skaze:( Ja malego karmie bebilonem pepti , pediatra mowila ze jest lepsze w smaku...a dostalas recepte na mleczko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mam receptę. Ten Nutramigen jest okropny bo karmiłam nim mojego pierwszego syna,ale ten mały zbój nie chce jeść żadnych mieszanek,więc może to badziewie trafi w jego gust smakowy:) Dobrze by było bo u mnie nawet nie ma szansy na ściągnięcie pokarmu. Teraz nie śpi bo domaga się jedenia,ale u mnie pusto:( zawsze jest tak,że na wieczór mi zabraknie bo w ciągu dnia to prawie co godzinę go karmię :(nie wolno mi jeść nabiału. nie wiem jak to przetrwam bo tak lubiłam wypić sobie ineczkę z mleczkiem:( Ile pijecie dziennie? bo ja ostatnio policzyłam,że piję od 8-12 inek w kuflu od piwa 0,5 l :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryniu to ty masz jeszcze synka starszaka??? kurcze musisz miec duzo cierpliwosci:) co do pokarmu pamietam ze tez tak mialam zanim przestawilam malego tylko na bebilon...maly wisial mi przy cycu 24h,a pod koniec dnia to juz sie wsciekal bo lecialy tylko kropelki mleka....co do kawy to Ja juz moge spobie pozwolic na nie "inke" :) nie dlugo bede musiala sie przestawic na red bulle jak maly bedzie tak non stop plakal:) Wiecie co dziewczyny mi mąż dopiero oznajmil ze dzisiaj piatek:D a ja zyje sroda...a na czwartek planowalam umyc okna a piatek lodowke:D:D O Ja nie ogarnieta:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mój starszak we wrześniu skończy 6 lat :) nie jest tak żle.może dlatego,że jest duża różnica wieku i Rysiek już sam sobą się zajmie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ZDROWYCH, POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH ORAZ MOKREGO ŚMIGUSA DYNGUSA WAM ŻYCZĘ :) tylko się nie objadajcie zbyt dużo. Dietka musi być hehehehe...... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, ze sie wtrace. w maju urodze swoje pierwsze dziecko, stad moje pytanie: jaki rozmiar ubranek dla maluszka wziac do szpitala -56 czy 62? Jaki Wy bralyscie? Pozdrawiam i zycze Wesolych i Spokojnych Swiat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki:) ja tylko tak na chwilke:) WESOŁYCH ŚWIĄT:)życze wam przede wszystkim zdrówka dla was i waszych kruszynek:* wi 82 i 56 i 62 mozesz zabrac do szpitala to zalezy jakie dzieciatko sie dlugie urodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanilla85
Wesołych Swiat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja sobie zrobiłam jeszcze chwilkę w garach:) WI całkiem możliwe,że w Twoim szpitalu nie będziesz mogła używać swoich ciuszków. Tak było u mnie. Jak ubrałam małego w swoje śpiochy to kazali mi w szpitalne przebrać. Ja kupiłam śpiochy w rozmiarze 62cm (muszą być dłuższe ze względu na pieluszkę i mają większe otwory na główkę,dzięki czemu nawet niewprawiona mama da radę je założyć) do tego półśpioch w rozm. 56 (to takie spodenki z stópkami lub bez). OK dziewczyny lecę spać.Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shani85
hej kobietki WESOŁYCH ŚWIĄT ;) I mam pytanie bo dopadł mnie chyba kryzys laktacyjny- poradzcid ile to moze trwać iu jak sobie z nim poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shani85
karmelek amada mnie tez wyslesz na maila ta ksiazke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanilla85
Hmm a czy ja też mogłabym dostać tą ksiązkę na maila? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×